Кога проговориха децата ви?

  • 3 785
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 240
Ами това ми е въпросътм.Моят син е на година и седем месеца, но казва само отделни думички - тата, мама, баба, бау-бау, дай, ало...Общо взето това ни е репертоара Rolling Eyes. Изречения изопщо не може да направи, а моя приятелка има дъщеричка на същата възраст, която прави изречения и почти говори.А аз взех вече да се притеснявам.Всички ме успокояват, че момченцата проговарят по-късно, но дали е така   newsm78 ?   Все пак всяко дете се развива индивидуално.И какво бих могла да направя, за да му помогна да се научи да говори по-бързо, аз постоянно му говоря.Имам ли основание да сес притеснявам, мисля, че е много рано за логопед  Sad.
Моля, споделете вашето мнение и опит най-вече.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Тери от месец насам започна да повтаря думички,а от 1-2 седмици прави изречения от 3 думи.Има време още,особено пък и щом казва нещо според мен няма повод за притеснение.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 199
Габи пък едва сега започна да повтаря казани думи и да връзва изречения.
Все още си говори на нейния си език и се обяснява и жестикулира, но никой не я разбира.
Надявам се сега в детската градина да "дръпне бързо напред" като слуша другите деца.

Съседа пък, с месец по-голям вече е в периода на дъбокомислените изказвания.

# 3
  • софия
  • Мнения: 257
Мойта дъщеря проговори на 2 годинки и аз бях много притеснена , че закъснява.Но точно след няколко месеца така безспирно бърбореше , че се молех да спре за малко GrinningТака , че мисля няма място за притеснение.

# 4
  • Мнения: 240
Ох, момичета, благодаря ви.Малко се поуспокоих. Party
Извинявам се на модератора за объркването на раздела, съжелявам, мислех, че мълчанието ни е здравословен проблем. Mr. Green
Още веднъж благодаря.Ако още някой иска да сподели, моля. Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 4 294
И двете щерки проговориха около година и 6-7 месеца.
Аз съм проговорила на 3 години.

Но това е процес много индивидуален при всеки.
Така че не се притеснявай.
Ти продължавай да си му говориш, това е важно да се общува с децата  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Недей да сравняваш детето с останалите и ще се притесняваш по-малко  Wink
Калина проговори, т.е. започна да прави прости изречения на 1 и 11 м. Дотогава казваше само отделни думички.
Занимавайте се с детето - говорете му повече, четете му книжки и ще се изненадате един ден...

# 7
  • Мнения: 7 718
Моето дете проговори добре на три години, преди това използваше отделни думи. После го приеха в НУКК - Горна баня, така че се оказа, че  проговарянето няма нищо общо с интелекта. Wink

# 8
  • Мнения: 3 192
Това е n-тата тема по въпроса "Кога проговарят децата?" (и не само)
Толкова ли е трудно да използвате търсачката???

# 9
  • Мнения: 3 216
"Три години го учиш да говори ,а после цял живот да мьлчи."-ох не се здьржах-тая приказка ми е любима

Иначе според мен  сина ми  в момента проговаря,ама зависи какво разбираш под проговаряне-моя вече вьрзва по 2 думи и за мен си е направо разговор. Party И вьобще не му е времето да мислиш за логопед. МОЯ братовед още помня как го биеха с една льжица по главата ,защото беше на 3 и отгоре и още не говореше,пьк сега не можеш му затвори устата.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 197
На 2 години и месец-два някъде.
До тогава и неговият репертоа се свеждаше основно до "мама", "тата" и "баба".
Следтова, обаче, се отприщи и започна да бълва нови и нови думи всеки ден. Само че на някакъв негов си език, който разбирах само аз.  Crazy Пишех речник на баба му, защото като се случеше да не е идвала 2-3 дни, примерно, на 4-тия ден изобщо не можеше да разбере какво й говори.  Laughing Постепенно започна да изговаря все повече думи правилно, да прави изречения и за няколко месеца стана дърдоран.  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 3 537
на 2 г някъде

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
На три години.

# 13
  • Мнения: 240
Това е n-тата тема по въпроса "Кога проговарят децата?" (и не само)
Толкова ли е трудно да използвате търсачката???


Мила, има n на брой от всички теми.Явно на всички тук им е трудно да използват тая търсачка.Ако не ти се е искало да отговаряш, ами да не го беше правила, не е задължително.Това за това е форум, всеки може да пита каквото си иска, а ако някой иска му отговаря, без да се заяжда.
Желая ти всичко хубаво и безпроблемно използване на търсачката. Laughing

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 225
Големият ми син на 1г 8м тръгна на ясли. Не можеше да говори. На 2 г. вече имаше пълен репертоар от песни и стихчета. В момента не млъква. А малкото човече казва само 4-5 думи. Познато момиченце, с месец по-голямо, от 3-4 месеца говори и то съвсем правилно изговаря думите. Така че, всяко дете е индивидуално. Няма място за безпокойство! Лек и усмихнат ден, въпреки лошото време!  smile3503

Общи условия

Активация на акаунт