от кога седнали?

  • 1 251
  • 32
  •   1
Отговори
мили мамчета, имам един въпрос.от колко месечна възраст сложихте дъщеричките си да сядат?ние на 15 6те навършим 5 месеца.днес ходинме при детски ортопед и той ни каза при 5 навършени месеца вече може да сядаме, но въпреки всичко аз искам да се допитам до вас.предварително благодаря  bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз съм чела след 6 месеца,но щом лекар ви е казал значи може.

# 2
  • Мнения: 430
След 6 навършени месеца Naughty

# 3
Двама ортопеди са ми казвали на 5 навършени месеца

# 4
  • Мнения: 1 440
Ортопед ми е казал,на 6 навършени месеца.

# 5
  • Мнения: 111
Моята я слоих на 5 месеца. Peace

# 6
  • Мнения: 353
Ние сме на 5мес и малко и вече го слагам седнал!

# 7
  • Мнения: 1 477
На нас ортопеда ни каза при навършени 6 месеца да сядаме.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не съм слагала дъщеря ми да сяда-като стана на 7 месеца седна сама стабилно Peace

# 9
  • Мнения: 4 451
И нашият ортопед ни беше посъветвал при 5 навършени месеца. Така и направих.

# 10
Аз знам,че детенцето трябва да запоне да сяда след шест месечна възраст,също съм учили ,че след този период,прешлените заякват и могат да удържат на тежестта на бебо.Моята дъщеря  днес навърши шест месеца,но признавам,че ни е сме започнали да я подпираме от преди две седмици.Истината е тази - имам познати,които си слагаха децата на три месечна възраст да сядат и са си много добре дечицата,без проблеми.По телевизията гледам,как американците ги слагат в столчета още като новородени,така че си мисля,че не трябва да с естресираме,защото детето  е започнало да сяда на пет ,а не на шест месеца.А да не говорим,че то още не може да сяда буквално,а се клатушка ,килва се и само показва,че не му е удобно така.

# 11
  • Мнения: 753
не съм го слагала целенасочено да седи,само когато го гушках в мен го слагах по-свободно седнал,но пак не напълно седнал,не съм го и подпирала с възглавници...когато навърши 6 месеца и една седмица се изправи съвсем сам от легнало положение в седнало и започна да седи стабилно.

# 12
  • Мнения: 589
Ние сме още малки, за да мога да мога да споделя лично наблюдение, но да кажа какво прочетох в книгата на Пантелеева за двигателното развитие на бебето: там пише, че бебето е готово да бъде сложено да седне, когато в легнало по корем положение може да се държи на изправените си ръчички \в смисъл не са сгънати в лактите, а опънати\. Това било индикация, че гръбчето му е достатъчно заякнало, за да понесе тежестта при седене

# 13
  • Мнения: 941
според мен си е до дете, някои много рано напират да сядат и са по жилави и не се клатушкат, тях по рано можем да ги сложим, вече им е време, има други деца които още нямат тая готовност и необходимост, тях може след 6 даже 7мия месец да ги слагаме да сядат,
детето ще си покаже само, същото е и с ходенето и заставането прави,

# 14
  • София
  • Мнения: 4 588
След петия месец започнах да го слагам за по малко седнал. Peace

Общи условия

Активация на акаунт