Бронховаксон или Рибомунил ?

  • 3 459
  • 14
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 69
Мария е с бронхит. Много се чудех напоследък и реших да опитам с някакъв имуностимулатор. По-принцип ползвам частна лекарка, но днес заведох Мими и при джипи-то на контролен преглед. Частната лекарка ми препоръчва Рибомунл а пък джипи-то каза, че знае за много случай на деца, които се скъсват да боледуват като приемат Рибомунил и да съм давала Бронховаксон.  Тя ми каза, че според нея той е подобря.
А аз сега съм в голяма чуденка.
Между другото и частнат ми каза, че ако се повтори на следващата година Рибомунила децата много боледуват.

 Embarassed Thinking Моля ви за мнения и препоръки.

# 1
  • Мнения: 1 227
До миналата година давах Рибомунил и да ти кажа честно, нямаше ефект. Дъщеря ми си беше с бронхитите, ангините и АБ. Тази година давам Бронхо-ваксом и още е рано да ти кажа как е. Плюсът при Бронхо-Ваксома е, че ако детето се разболее, не се прекъсва приемът му.

# 2
  • Мнения: 1 984
на колко сте?

# 3
  • Мнения: 3 537
За Рибомунила незнам, но аз давам вече втора година Бронховаксом и да чукна съм доволна.Той се дава от 6 месечна възраст на детето иначе. Wink

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 69
Дъщеря ми е на 4г. и 2 месеца.

# 5
  • Мнения: 7 201
Аз пък съм доволна от Рибомунила-поне на този етап.Пие го вече 4 мес. и само веднъж е пил АБ,а преди 2 год.като пиеше Бронховаксом направи и херпангина и отит и гнойна ангина.А не ходеше на ДГ-сега ходи! Peace

# 6
  • Мнения: 3 537
Бронховаксома е с натрупване.Той защитава ако има вирус да боледува само гърлото евентуално,целта е да не стига надолу -пневмонии,бронхити ей такива по сериозни неща.

# 7
  • Мнения: 485
При нас единствено Бронховаксома имаше ефект...иначе какво ли друго не сме използвали,не пожалих пари и за доста по-скъпи илачи...паралелно с него ако има грипна епидемия правим гаргари с разтвор на Цитросепт(от него слагам само по капка -две,иначе става горчиво)

# 8
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
За първи път и аз давам бронховаксом на дъщеря ми , която е почти на 5 год., но още нищо не мога да кажа! Повече отзиви и суперлативи чух за него и затова го предпочетох пред другите имуностимуланти. Проблема обаче е, че е някаква мъка докато го изпие - то са уговорки, молби, заплахи и изнервяне на мама... #Cussing out

# 9
  • Мнения: 97
За първи път и аз давам бронховаксом на дъщеря ми , която е почти на 5 год., но още нищо не мога да кажа! Повече отзиви и суперлативи чух за него и затова го предпочетох пред другите имуностимуланти. Проблема обаче е, че е някаква мъка докато го изпие - то са уговорки, молби, заплахи и изнервяне на мама... #Cussing out
[/quote  Аз също давам бронховаксон и сипвам прахчето в чашка с малко сок,така несе осеща.

# 10
  • Мнения: 1 113
Рибомунилът и бронхомаксомът не са ли един и същ препарат на различни фирми? Аз така съм чувала, като разликата била, че рибомунилът е по-пречистен от бронховаксома.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 553
И от Рибомунила и от Бронховаксома не бях  доволна и тази година не давам нито един от тях. Реших да минем на Биоцитрин , прополис и саменто . Дано те повече ни помогнат.Давай  някой от тези продукти ако искаш. 

# 12
  • Мнения: 338
Ние сме с Рибомунил,и съм много доволна.

# 13
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Давала съм Бронховаксом. Ефектът беше, че спря да прави бронхити, но започна с ангини. Докато племенника ми( на една възраст са с Констанца) го пие вече 3-4 г и миналата година няма един ден пропуск от градината. Явно си е до организъм. По-доволна съм от Изопринозин. Той може да се дава и в начална фаза на боледиуване, за прекъсване на болестта. Много пъти така се разминахме.

Иржи, и аз мисля като dea_. В началото го давах, като разтварях капсулата в сок. Не се усещаше.

За Рибомунила нямам мнение.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Давала съм и от двата имуностимулатора. С 2 ръце гласувам за рибомунила. Трябва да се спазва схемата и начина на даване- сутрин на гладно за да има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт