Моля за съвет относно захранването

  • 1 118
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 409
Следващата седмица бебо става на 4 месеца и съм решила да го захраня.Според педиатърката ни е рано,но аз не виждам причина да не го направя.Вече отдавна си удвои теглото,а и в последно време мрънка на 2 часа за ядене.Та въпроса ми е как и с какво да захраня?Пюре или каша? И зеленчуково или плодово да е?
Хич ме нямя в тая част,а и ми се струва сложна работа
Благодаря ви   bouquet

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Ей,за една читава педиатърка да чуя /прочета/
Аз,захраних със зел.пюре,но и оризова каша е добра идея!

# 2
  • Мнения: 5 790
Я напиши коя е тази педиатърка, да ида да й стисна ръката...
И според мен е рано да захранваш, но щом си решила - изборът е твой. Аз бих увеличила количеството на адаптираното мляко.
За захранване - аз също захраних със зеленчуково пюре от картоф, но както вече са ти казали оризовата каша е доста добър избор.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Захраних с картоф,след него оризова каша,морков ,тиква......./и аз искам такава педиатърка/.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 216
А колко мляко пие бебето ти? Ако увеличиш количеството, няма ли да е по-добре?
Аз съм за захранване с млечно-зеленчукови пюрета. 

# 5
  • Мнения: 221
Сега пък педиатърът е за късното захранване, а майката бърза ShockedНяма угодия ooooh!
Аз захраних първо със зеленчуково пюре Peace

П.п. Искаш ли да си менкаме педиатрите Crazy

# 6
  • Мнения: 1 897
Щом вече си решила да захранваш те съветвам да започнеш с оризова каша.Доколкото знам, тя е една от най-щадящите бебешкото стомахче храни.
После можеш да продължиш с плодово или зеленчуково пюре.По важно според мен е не кое от двете първо ще въведеш,а това да е еднокомпонентно.Подходящи са от картоф, морков,ябълка...

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 11:52 от Ulia

# 7
  • Мнения: 46 492
С каша.


Като навърши 6 месеца  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 5 103
С каша.


Като навърши 6 месеца  Mr. Green
И то оризова Peace

# 9
  • Мнения: 676
Аз лично захраних със зеленчуково пюре - чела съм, че пюретата се усвояват по-добре от организма от кашите и е по-добре да се почне с тях.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 588
Захраних на 4 месеца и половина с картофено пюре. Никой не ме карал да го правя точно тогава, по мое усмотрение действах и не съжалявам. Peace

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 17:46 от passion

# 11
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Захраних я на 4 м с плодово пюре.На 4,5-5 месеца започнах със зеленчуковите.Тя отказа да яде готовите и се принудих да и готвя.На основата на картофеното пюре/с АМ и краве масло/ добавях и други зеленчуци.Като навърши 5 м включих и жълтък към зеленчуковото/единия ден/,а на следващия ден- месно пюре.Така и до днес.Каши и давам след 7 мес.защото са доста калорични ,а по-малкото бебче не е толкова активно,че да ги изразходва.Попара също след 7,но тя не я харесва и й давам други нещица.
И все си мисля,че Миши отказа зеленчуковите,защото започнах първо със плодовите,а те са сладички доста... smile3505


# 12
  • София
  • Мнения: 978
Захраних синът си на 5 м. с мюре от морков, после му дадох морков и картов и след тях оризова каша /като последователност/
Можеш да захраниш с каша /оризова/ или еднокомпонентно пюре

# 13
  • София
  • Мнения: 5 745
Peace така захраних и аз

# 14
  • Мнения: 438
Съветвам те да захраниш със зеленчуково и също така да изчакаш.Няма за какво да бързаш толкова,по-добре ще е за детенцето.  Grinning Аз захраних на 5 м и 1 седмица със зел. пюре.При следващо дете на най-малко 6 навършени,дори бих изчакала до 6 1/2 м- 7 м.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт