кажете ми какво да правя

  • 4 612
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 197
здравейте момичета вече не знам какво да правя имам много нисък хемоглобин пия ферофолгама ям банани киви тъпча се със всичко което има желязо сок от цвекло икакви ли още не работи но няма никакъв ефект кажете ми какво да правя ако сте имали подобен проблем .преди един месец хемоглобина ми беше 86 сега е 85 а това сигурно вреди и на бебчето

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
освен всичко това което си изброила аз взимах и червено цвекло , много е полезно и повишава хемоглобина   Peace

# 2
  • Мнения: 8 242
А месо ядеш ли  Wink
В елдата и копривата също има много желязо..
Но най-много има в черния дроб и телешкото.. Както и яйцето  Peace

Братовчедка ми е бременна в момента и на нея преди два месеца хемоглобина й беше 90.. Започна да пие Матлофер, всеки ден да яде елда, през ден яйце и месо, пие чай от коприва.. Абе изобщо както тя каза "всичко което разбрах, че помага".. Вчера ми каза, че хемоглобина й е 135.. А желязото й се е повишило от 6 на 26..

Така че не е невъзможно  Peace

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 238
И аз съм като теб пия ферофолгама,ям всякакви неща богати на желязо,но хемоглобина се е закотвил на 95 и не мърда,възможно е лекарството да не ти действа,на мен док ми каза че е късно да го сменям защото всеки момент трябва да родя,но можеш да поговориш с доктора си да пробваш някое друго.

# 4
  • Мнения: 3 376
Аз наблегнах на портокалите и всеки ден ядях мед с орехи-сутрин по 1 купичка.Правех си и супа ит спанак или го ядях суров на салата.
Хапчета не пиех,предписваха ми ги,но ми бяха отвратителни,месо и яйца така или иначе не ям,но тези работи по горе ми помогнаха.

# 5
  • Мнения: 9 973
месо-бяло,дроб-кървав(колкото повече-толкова по-добре)-като го правиш не го мий Wink
коприва,зелении всякакви  Peace

# 6
  • Мнения: 7 201
освен всичко това което си изброила аз взимах и червено цвекло , много е полезно и повишава хемоглобина   Peace
Много полезно,особено сока му.А също и отвара от коприва.

# 7
  • Мнения: 474
А1 - консултирай се с лекаря си за Тот'ема /това са едни големи ампули много сладки/ - в отделението сме ги изписвали на жени с нисък хемоглобин...... от опит ти казвам, че са сладки  Wink Ако не питай го за Венофер - за жалост то се вкарва венозно първия ден три ампули, а втория две ампули ....слагат се в система. Също имат ефект!!!!  Peace
Дано ти помогнах.....
Иначе ти как се чувстваш?????

# 8
  • Мнения: 585
Освен липсата на желязо , причина за анемия може да е и недостига  на фолиева киселина и витамин С , приемаш ли и тях като добавка

# 9
  • Мнения: 864
Консултирай се с лекар!
На мен ми предписаха Фолиева киселина и Невробекс и нямах проблеми.

# 10
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
аз пък ядях редовно мед с орехи и лимон, както и шаран на скара, при мен шарана свърши чудеса  Crazy

# 11
  • Мнения: 2 005
Като бях бременна имах същия проблем , но моят наблюдаващ лекар ми изписа сироп за пиене , специално за бременни Легофер , по 1 с. л. сутрин на гладно и така от 6м.  до края на бременността  NaughtyПреди секциото хемоглобина ми беше чудесен Peace

# 12
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Месо,дроб,цвекло -спанак вече има.

# 13
  • Мнения: 221
Яж повече месо, дробчета! Аз също пиех Тотема и много ми помогна Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 2 967
Наблегни на месото, черен дроб, коприва. Посъветвай се с някой диетолог.

Общи условия

Активация на акаунт