ColiMil - испански какпи против колики.Въпрос

  • 1 939
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 421
Здравейте...не знам къде другаде да пъсна тази тема
Донесоха ми капки против колики от Испания   - ColiMil  -  Complemento alimenticio
Но няма подходящо упътване. Пише само на испански и то ... почти неразбираемо за мен.
Ако някоя мама е ползвала такива или пък умее да борави с нета по-добре от мен...или пък разбира испански ще се радвам да ми помогне!

Благодаря предварително !

П.П  Намерих картинка на капките тук  -> http://www.farmacia-internacional.net/tienda/product_info.php?products_id=1208

# 1
  • Мнения: 80
Пише че е комбинация от копър лайка и анасон и действа болкоуспокояващо и помага на изхождането .Това е като нашият чай на ХИП.

# 2
  • Мнения: 421
Златимира много ти благодаря за отговора!

сега чета отзад на самата опаковка пише

            "Las primeros 4-5 dias administrar 2 frascos al diq,unos minutos antes de la toma de mediodia y da le noche...."
Това сигурно е дозировката  newsm78
Ама и аз съм много тъпа! Толкова бях щастлива от гостито (най-добрата ми рпиятелка го донесе),че дори не я накарх да го преведе  ooooh!   ooooh!

# 3
  • Мнения: 80
Златимира много ти благодаря за отговора!

сега чета отзад на самата опаковка пише

            "Las primeros 4-5 dias administrar 2 frascos al diq,unos minutos antes de la toma de mediodia y da le noche...."
Това сигурно е дозировката  newsm78
Ама и аз съм много тъпа! Толкова бях щастлива от гостито (най-добрата ми рпиятелка го донесе),че дори не я накарх да го преведе  ooooh!   ooooh!

първите 4-5 дни два пъти на ден,няколко минути преди храненето значи на обяд и вечерта.това е превода

# 4
  • Мнения: 421
A partir del 6 (градуса)  dia se puende pasar a un frasico diario dependiendo de la evoluncion del colico  ....

След това има описание как да се отвори флакончето и да се капе,но няма цифри (тоест не знам колко да капна..) под последната картинка е написано това ->

una vez reconstituido administrar el contenido del frasco con una cucharilla o en un biberon

Леле... наистина много ти благодаря за помощтта ...  Blush   bouquet

# 5
  • Мнения: 80
A partir del 6 (градуса)  dia se puende pasar a un frasico diario dependiendo de la evoluncion del colico  ....

След това има описание как да се отвори флакончето и да се капе,но няма цифри (тоест не знам колко да капна..) под последната картинка е написано това ->

una vez reconstituido administrar el contenido del frasco con una cucharilla o en un biberon

Леле... наистина много ти благодаря за помощтта ...  Blush   bouquet

Нещо е несварзано това изречение но разбирам че трябва да стои до 6 градуса, значи в хладилника.После пиче че някои дни може да се дава ежедневно но зависи от коликите.Трябва да се дава с биберон или лъжица.Някъде не пише ли доза по колко на капки ли е или се сипва.

# 6
  • Мнения: 421
Много объркана работа...
сигурно трябва да се дава цяло шишенце ( 9грама)  дали е възможно  newsm78
Те са 10 шишенца общо  и в таблицата за калории пише,че за 100милилитра има 60калории ,а в порция има 4.8 ...
Съвсем се обърках,май ще ходя да разпитвам и лекари или просто ще купя нещо друго от тук.Но пък тя ми каза,че това като питала в Испания в аптеката било най-търсено и добро

Общи условия

Активация на акаунт