дали не е време за сериозни мерки ?

  • 949
  • 11
  •   1
Отговори
Момичета ,здравейте, аз не пиша много често но пък чета всеки ден..
Някои от вас вече са запознати с моята история...
Ние бебеправим вече шести месец... (като изключим аборта...)
и не става ли  не става... до тази вечер не се бях замислила , че всъщност времето си минава а нищо не се получава... иска ми се да ме посъветвате... да правим ли изследвания или да изчакаме още месец два...
И ако трябват изследвания да ме посъветвате как да кажа на милото... ние дори за бебеправенето не сме осъждали аз казах че искам бебе... уговорката беше да спра цигарите и след 6 месеца да започнем .... започнахме спонтанно.... на бала ми(което не искам да ви стряска.. вие сте ми утеха не искам да ме убеждавате че ми е рано и тнтнтн.. просто си разказвам историята )говорили сме си , че го искаме много .. но чакаме.... а нищо не става  newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45

# 1
имам и още един въпрос... свърши ми преди 2 дни...
от минали месец откакто бях в ову ме болиат гърдите... мислех, че като ми дойде ще се опрашя но,.... не ... даже си имам малко болки ниско долу все едно съм си в цикъл....
на какво се дължи...

# 2
  • Мнения: 3 453
Диана,
първо се успокой! Всичко ще бъде наред, дори да не е, ще се реши стъпка по стъпка! Peace
Казваш, че опитвате от 6 месеца. През това време половите контакти планирани ли са? Следиш ли си овулацията чрез един от трите метода - фоликулометрия, мерене на базална температура или тестове за овулация?
Ако не си - започни от там. За първо време можеш да комбинираш тестовете за овулация с мерене на базална температура. Повече за това - в библиотеката! Wink
После, отиди на контролен гинекологичен преглед. Времето  - в първите чисти дни от цикъла /когато си се изчистила от менструалното кървене/.
Прегледът трябва да включва микробиология и тест за хламидии.
Разкажи на гинеколога за това, че планирате дете и той ще ти каже какво следва.
Добре е да пуснеш и репродуктивни хормони. Попитай гинеколога, кога точно да стане това!

Болките в гърдите може да са индикация за много неща, така на сляпо никой не може да каже!
Успех ти желая! Peace

# 3
аз съм ходила на лекар... мъжа ми с и е прави спермограма преди да почнем бебеправене за други неща... тч е нормална... аз имам всички изследвания(пак заради други странични неща) следя обу с тестове... бт не мерч... гадно ми е.... след спонтанния аборт не съм си купувала тестове за ову, оставих всичко да се случва както си ни е напписано... но веше се замислям за нещо по сериозно... а то през тези 6 месеца 2 се пазехме заради аборта... и за да... не сме си казвали ... "от днес ще правим бебе... както написах по горе... бчх обещала да спра да пуша и тогава... и така стана от първия път в който не ме е пазил, не сме спирали да бебеправим... а а аз си усещам обу и работим тогава но...

# 4
  • Мнения: 1 335
За съжаление, мило момиче бебетата не идват по поръчка Sad Когато си решат - тогава.
Щом имате спермограма и др. изследвания, които не говорят за проблем, то остава само търпение. Тежко е, знам, всекимесечните надежди, очаквания, разочарования ... много е натоварващо.
Не мисля, че са ви необходими други изследевания. Освен може би хламидии ако вече не сте ги правили. Вие така или иначе сте направили тези, на които би ви пратил лекар.
Успокой се, мила. Бъди търпелива и не насилвай излишно психиката си. Радвайте се на интимността помежду си; бебето ще дойде. Дано скоро  Praynig

# 5
  • Мнения: 7 718
Предишната бременност веднага ли се получи?

# 6
  • Мнения: 2 423
diana щом веднъж е станало пак ще стане 6 месеца не са много  Hug

# 7
И аз имам проблем със забременяването.Ве4е не знам към кого да се обърна-уж всичко е наред, а не става!Така ве4е 4 години....ве4е и надеждата угасва.А мъжът ми е оптимист и вярва 4е всичко 6те е наред.Дано..

# 8
  • Мнения: 576
4 години не е ли малко много ....?
защо не пробвате с лекарска помощ ...може и да стане от раз, ако ви помогнат ?

# 9
  • Мнения: 1 335
4 години са твърде голям срок. Обърнете се към специалист

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
4 години са твърде голям срок. Обърнете се към специалист

Абсолютно!

# 11
  • Мнения: 3 011
И аз имам проблем със забременяването.Ве4е не знам към кого да се обърна-уж всичко е наред, а не става!Така ве4е 4 години....ве4е и надеждата угасва.А мъжът ми е оптимист и вярва 4е всичко 6те е наред.Дано..

И аз съм така, какво ли не сме изследвали и ве4е незнам на къде, всъщност знам си аз или ин витро или 4удо по естествен път. Но пък нямаме установен проблем, за сега си 4акам и 4акам и гледам да не мисля много Sad А на4алото на др. година сигурно ще подам док за ин витро по здравна каса.

Общи условия

Активация на акаунт