Глътна стотинка

  • 2 226
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Здравейте др.Слънчева
Много ми е притеснено,защото малкият ми син преди седмица погълна 10 ст.и не ги е изакал все още.Вчера правихме втори рентген и се оказа,че изобщо не е мръднала от старото си място.В описанието на снимката пише, че е на ниво L3 ТОй е почти на годинка,но и в хирургичното отделение се чудят какво да ни правят май.Само питат дали повръща и дали е спокоен и казват "Ще чакаме да мръдне."Въпроса ми е дали сте се сблъсквали с подобен случай и има ли начин да се помогне на стотинката да се раздвижи ,и каква е другата алтернатива за изваждането и.Може в София да разполагате с по -съвременна апаратура и да има безопасен начин да я извадят.Какво да правя,да чакаме сама да се раздвижи или...........?????????Крие ли някаква опасност много дългото и престояване в коремчето на дребньо!??Моля ,помогнете.!!
   П.С.   Сина ми е спокоен ,хапва нормално,не повръща,все едно няма предмет в коремчето си.
Предварително ви благодаря    bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
В тези случай се препоръчва даване на картофено пюре, каши, но не много гъсти. Смята се, че ще увлекат и чуждия предмет. Освен този начин няма друг. Добре е да има редовни изхождания по голяма нужда всеки ден.
Оперативен се предприема при клиника- повръщане, подут корем, запек- т.е. има стоп похода на червата.

# 2
  • Мнения: 5 760
добре еда се консултирате с детските хирурзи от Пирогов. напр. с доц. Бранков.

# 3
  • Мнения: 117
Благодаря д-р. Слънчева    bouquet
След 14 дни все пак дребния успя да я изходи.Разминахме се с по-голямото зло. Laughing

# 4
  • Мнения: 5 760
Значи вече всичко е ОК. Голям спестовник е този палавник! Wink

Общи условия

Активация на акаунт