Открих нещо, което не съм знаела за цеденето

  • 1 686
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 896
Може за вас да не е нищо ново, но аз съм много впечатлена.
Откак родих, се бях цедила само 4-5 пъти първите дни, после оставих да се регулира и всичко си е нормално - меки гърди, адекватно количество мляко и пр.
Да обаче ще ми се наложи да оставя дребничка малко да я хранят баба и дядо, та пробвам да поизцедя от няколко дни. Първият път - през нощта сглобявам помпата - е не мога и не мога да получа вакуум. Как ли не се мъчих, триста пъти я сглобявах и разглобявах - не и не. Па си легнах и се наспах най-безславно.
На следващия път смених клапата и другата силиконова част, щото помпата ми е стара и реших че се е скапала нещо. През деня се цедих нормално без проблем. През нощта опитвам пак с новата клапа - пак ядец. Вакуум няма.  Crazy
Какво ли не се мъчих, повдигах си гърдите, ъгли променях, не ще!
Накрая си сложих един сутиен кърмачески и о, чудо! През "прозорчетата" на сутиена вакуум се получи от първи опит. Изцедих си се аз и си легнах да разсъждавам ъгълът на цицата колко голямо значение имал за цеденето.  newsm78
Има ли като мен и друга, дето може да се цеди само ако е с сутиенъ? После само някой да е казал нещо за кърмаческите сутиени, чудеса правят, ей!  Joy

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 19:22 от basilisk

# 1
  • Мнения: 9 481
А бе не мисля че е от сутиена, ама щом така си решила Wink...

# 2
  • Мнения: 2 567
Интересна идея.  Peace И аз някой път имам проблем с "получаването" на вакуум. Непременно ще пробвам твоя трик, като ми се наложи.

# 3
  • Мнения: 4 546
едната гърда си я повдигам по определен начин, за да се получи вакуум. но това е по всяко време и си мисля че е , защото е по-малка  Embarassed

# 4
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Да,аз цедях само наведена,иначе "не пускаха".Седем месеца без кръст останах.

# 5
  • Мнения: 1 896
едната гърда си я повдигам по определен начин, за да се получи вакуум. но това е по всяко време и си мисля че е , защото е по-малка  Embarassed

Ми то и при мен е по всяко време, ама докато зацепя че денем успявам, щото съм със сутиен, а нощем не, щото съм без  Mr. Green
В началото в болницата успях няколко пъти и без сутиен, ама тогава ми бяха много напращели гърдите и беше лесно, пък сега са меки и ми правят номера.

# 6
  • Мнения: 911
Това ми припомни, че и с мен се случи нещо подобно, само дето все още не съм сигурна какво става.
Цедих се безпроблемно първите 2 месеца.
Миналия месец ми се наложи да отсъствам за по няколко часа и при опит да се цедя изобщо не ми се получаваше! И аз реших, че нещо с вакуума не е наред, но пък когато бяха препълнени след известно усилие и търпение - потичаше.
Моето обяснение е, че гърдите ми, един вид, "са свикнали" само с цокането и като трябва да се изцедя - рефлексът за потичане на кърмата не ще да сработи.
Малко е смешно, ама така си го обяснявам.

# 7
  • Мнения: 336
Моето обяснение е, че гърдите ми, един вид, "са свикнали" само с цокането и като трябва да се изцедя - рефлексът за потичане на кърмата не ще да сработи.
Малко е смешно, ама така си го обяснявам.

И аз така си го обяснявам. И при мен с помпичката доста трудно слиза млякото - трябва да е минало доста време, след като съм кърмила, да си затопля гърдите и тогава, евентуално... Количествата, които изцеждам, също са крайно незадоволителни.

А най-странното е, че ако до няколко секунди, след като ми слезе млякото (усещам го като изтръпване, а в повечето случаи изтичат и няколко капки), не започна да помпам, след това го няма...  Rolling Eyes Да, сериозно, не мога да изцедя нищо, все едно се е "отдръпнало" обратно.  Shocked

# 8
  • Варна
  • Мнения: 506
Аз открих, че когато помпата е съвсем суха (за помпата на Авент иде реч) не мога да получа хубав вакуум, ако я измия - става! И си мисля, че и при вас това е случая - в началото докато се "намокри" помпата излизат трудно първите капки...
Ще се радвам, ако пробвате и кажете дали е така. Да трупаме ноу-хау Mr. Green

Също така веднъж бях решила, че се е развалила, а то, като съм я мила съм поставила кръглия пластмаов елемент с релефна звездичка наопаки (със звездичката надолу, а тя трябва да е нагоре).

# 9
  • Мнения: 1 896
Това за мократа помпа го пише май даже в инструкциите й - при мен случаят не беше такъв, защото беше току-що извадена от стерилизатора и имаше капчици по нея.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз пък когато е мокра хич немога да цедя... При мен трябва да е суха за да стане...

А да ви питам - има ли някой като мен, който да е строшил помпа на Авент? 2 вече ми се чупят на едно и също място...

# 11
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 915
А... да, спомням си. Преди две години. Помислих, че ми е дефектна помпата. Защото се случи още първия път. А беше Медела и нали уж висок клас. А в болницата със специалните болнични помпи нямах такъв проблем.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 493
Пък аз на Меделата залагах че няма да се счупи и сега съм си поръчала такава... да взема да се откажа ли кво ли...

# 13
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 915
Не,  не... Тя не беше дефектна.  За вакуума, говорех, де. Май не стана ясно. Не, че се е чупила помпата.  Simple Smile

# 14
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
А моят трик е следният- давам на детето да цокне и да потече млякото и после цедя на воля. Иначе едвам 5 грама.

Общи условия

Активация на акаунт