Отговори
  • Мнения: X
Момичета, кажете докато е все още по-рано, дали да водя малкия на личния лека за антибиотик..... От вчера е с варицела. На 2 год и 9 месеца е. Вчера беше доста зле, цял ден спи и реве през другото време, вечерта се оплакваше от ушенце...но само за тази вечер и на сутринта видях че са избили пъпките. Очаквах го, защото половината им от групичката в градината се ошариха. Обадих се на педи, тя ме предупреди за температурата, обясни ми какво да очаквам от шарката и т.н., но понеже я нямаше все пак бяхме вечерта и на личния лекар. Той също каза, че може и 4-5 дена да има Т, че пъпките избиват на вълни, завехват бързо и идват нови, пре времето на това избиване на нои се вдига Т. Обаче се приесних много, защото снощи към 2 часа вдигна 39.6 !!!! Акъла ми излезе, не съм очаквала такава температура. Давах ефералган, нурофен, чорапчета с оцет и мокра кърпа на челото - свали я за около ч час, изпоти се бързо и спа спокойно цяла нощ. Днес ме нямаше, имах изпити до Пловдив и о гледа свеки. Каза че е спокоен цял ден, не се чеше с изключение на косата, хапнал е доста по-добре от вчера и е бодър, нямал е температура цял ден. Обаче ей сега видях че пак е топък и мерих - 38.5 ! Много ме е страх дали няма пак да вдигне толкова висока тази нощ. Преди малко гледах гърлото, да не би да е станало гной - спокойно е. незнам нормална ли е тази температура, какво може да се случи, много ме е страх! Дайте ми съвет докато не е прекалено късно и да се окаже, че и личния немога да намеря.

# 1
  • Мнения: X
Моля ви , тези от вас на които децата са карали варицела да се включат! Cry

# 2
  • Мнения: 7 640
обичайно не се дава АБ при варицела, опитай да свалиш Т, не претопляй и не пренавличай детето.
Варицелата може да засегне всички лигавици, вкл. и в ушния канал може да има мехури.

# 3
  • Мнения: X
Аз искам да знам само възможна ли е толкова висока температура. Много ме е страх:( Аз също не съм карала никакви шарки и ужасно се притеснявам. Направо са ми гнусни, високата температура ме мори до припадък. Аз по принцип настинка карам тежко и немога да си представя какво ме чака.... Сигурно ли е, че ще се заразя? Мога ли да се предпазя по някакъв начин или да облекча общото си състояние с нещо ако се хвана? Страх ме е , че юе съм зле и няма да мога да се грижа за него:(((((( Уффффф

# 4
  • Мнения: 7 640
чакай сега, успокой се!
Първо не си болна, второ- не е задължително да се заразиш и трето- дори и да стане, кой те е наплашил, че ще се тръшнеш на легло.
Т както виждаш е възможна, нека щом така се притесняват, личният лекар да види детето.

# 5
високата т е нормална възрастните карат доста по-тежко от децата няма начин да се предпазиш

# 6
  • Мнения: X
 Говорих по телефона с личния лекар. Каза за сега да не се притеснявам, да смъкам температурата и че докато избиват нови пъпки ще е така:(

# 7
  • Мнения: 7 640
Говорих по телефона с личния лекар. Каза за сега да не се притеснявам, да смъкам температурата и че докато избиват нови пъпки ще е така:(

виждаш ли, когато човек е паникьосан, е доста по-малко полезен на детето си Peace
Дано тази нощ е вече спокойна.

# 8
  • Мнения: X
Дано, но аз съм песимист в неподходящите моменти:( Затова пък силно се надявам да е по-добре от вчера а дори и да има Т да не е такава или пък да се справяме лесно!

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз също не съм карала варицела, но когато синът ми боледуваше от нея аз не се заразих. Не съм взимала тогава никакви предпазни мерки. Има хора, които не карат варицела през живота си. Така че, може и да не се разболееш - не е задължително. Ако се разболееш, наистина възрастните карат тази шарка по-трудно. Има един препарат ацикловир, който предписват инфекционистите при тежко протичане на варицела при възрастните. Но антибиотици категорично не се дават.

# 10
  • Мнения: X
Дано температурата му тази вечер е по-ниска...

# 11
  • Мнения: 40
Здравей,Кати!Не се притеснявай излишно.Моите синове и двама караха шарката ,но през 5години разлика.За тази шарка никакви антибиотици не се пият.Няма нужда и от затопляне щом ве4е са избили пъпките.Малкия ми син беше с мн висока тем-ра и с един гър4 зад гърба,няма да ти описвам как съм осъмвала.Имаше пъпки и в очите.Но всичко минава за 3-4дни.Цялата група в дет.градина беше в карантина,а той се зарази след доста години,така че ти спокойно можеш и да не се ошариш.Давала съм му да пие медена вода.

# 12
# 13
  • на село
  • Мнения: 3 901
Така, най -напред - няма нищо страшно, Радослава я изкара доста леко
 и нея първо я заболя ушенцето, Т. не е вдигала, но се чешеше, особено по главата.
Купи Микстура алба / едно бяло е/ или Фенистил гел, като отидеш в аптеката
 и кажеш за Варицела те знаят, за да се облекчи сърбежа.
Значи и вас не ви подмина, а аз се каня да я пусна в понеделник на градина, но да видим.

За къпането - не я къпах само 1-2 дни, на 3 -я беше под душа, без миене с шампоан,
на следващите дни си я измих, но без гъба, само с ръката  нанасях пяна.

Ако има още нещо - питай  Hug.

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 21:58 от НелиСА

# 14
  • Мнения: 191
Тази пролет и двете ми деца едно след друго изкараха много тежка варицела. Едното на 7 г, другото на 1 год. И двете имаха висока температура до 38,5 и много ги болеше и пъпки имаха много. Това, което помагаше най-много - хладни бани на телцето. Без да търкаш - само поливаш с хладка вода. После мажеш с ментолов спирт. И няма страшно. Антобиотик не помага.

Общи условия

Активация на акаунт