За бенджамина

  • 2 152
  • 8
  •   1
Отговори
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Момичета моля ви за съвет.Преди два месеца ми подариха страшно хубав бенджамин и в началото беше добре,но в последните две седмици започнаха да му капят листата и сега вече няма нито едно.Много ме е яд и не знам какво да го правя.Дали не е умрял?

# 1
  • Мнения: 2 425
Не бързай да го хвърляш.
Той по принцип обича да му е светло. Да не си го ставила на по-тъмно място? Сложи си го някъде където не е толкова топло и да е светло.

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не обича да му сменят мястото. просто боледува от преместването.

остави го да се климатизира. пак ще му порастнат листа Peace

# 3
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Благодаря за отговорите момичета.Ще бъда търпелива и няма да го хвърлям.Дано се оправи.

# 4
  • Мнения: 165
Я да питам и аз тука. Моят бенджамин си вървеше идеално докато не го оръфа кучето изцяло. Остана му само стъблото да стърчи от саксията - няма клони, няма листа. Това беше преди 2 седмици някъде. Оставих си го в саксията. Има ли шанс да му поникнат на ново красотите или да слагам друго в саксията?

# 5
  • Мнения: 2 425
Tersi  Joy Joy Joy Това куче гладно ли го държите бе Mr. Green
Според мене ще избие, остави го за всеки случай.

# 6
  • Мнения: 165
Ами той поне да го беше изял, пък той го разшошонил из цялата къща. Като се прибрах направо  #Shocked Дано избие ама ми се струва, че по-сухо изглежда сега стъблото. И казваш по-нагоре, да не е на много топло. Вярно ли това,че аз сега съм го сложила баш до радиатора. Уж да пусне по-бързо.

# 7
  • Мнения: 200
A може ли да ми кажете кога се подрязва и дали въобще го правите това подрязване за оформяне на короната. Питам, защото аз си го хванах от клонче, което в момента си расте много добре, но е доста рехаво.  Simple Smile

# 8
  • Хасково
  • Мнения: 995
A може ли да ми кажете кога се подрязва и дали въобще го правите това подрязване за оформяне на короната. Питам, защото аз си го хванах от клонче, което в момента си расте много добре, но е доста рехаво.  Simple Smile
Резни му върха, но напролет!
Момичета моля ви за съвет.Преди два месеца ми подариха страшно хубав бенджамин и в началото беше добре,но в последните две седмици започнаха да му капят листата и сега вече няма нито едно.Много ме е яд и не знам какво да го правя.Дали не е умрял?
Освен, че може да му е топло и да му е сух въздуха огледай го внимателно за щитоносна въшка!
Изглежза като кахяви мъъъничкиии люспички по долната част на листата и стебълцата - това са възрастните екземпляри.
Голям мор са за бенджамините тези гадинки!

Общи условия

Активация на акаунт