Комедонно акне

  • 7 839
  • 18
  •   1
Отговори
  • Благоевград
  • Мнения: 99
Здравейте, търся съвет за лечение на комедонното акне. Ако някой се чуди що е то - нямам пъпки като при обикновеното акне, но за сметка на това имам много комедони или по-скоро бели, а не черни точи. С ежедневното ексфолиране запазвам кожата си чиста, но в дълбочина проблема си стои. С времето ми се образуваха и много разширени пори. В момента ползвам Zinerit и Skinoren едновременно, но май няма голяма файда. Иначе съм  ходила на дерматолог няколко десетки пъти и най-често ми изписват медицинска козметика, която е много скъпа, а рядко върши някаква работа. Чудя се дали да не прибегна до някакъв по-дълбок пилинг, но не мога да си позволя възстановителния период, който, както разбирам от тук написаното, си е някъде 2 седмици. Така де, то си става рана на практика. Моля Ви, ако някой е минал през подобна борба, да сподели опита си.
Благодаря Ви

# 1
  • София
  • Мнения: 2 356
запис

# 2
  • Мнения: 1 802
elikain, имаше един период и аз бях така като теб, само че обрива (ако мога така да го нарека) при мен се разпространяваше и по шията и по надолу. Не ходих на лекар, лекувах се сама. Взех си едно кремче acneout (дано не бъркам точно във изписването). На мен ми помогна, изчисти ми пъпките. Но наред със това изпих и доста бирена мая. Тя специално много помага при проблеми със кожата. Можеш да пробваш, ако все още не си, пий я по продължително време, дано и на теб помогне.  Peace

# 3
  • Мнения: 13
Skinoren за мен е един от най-добрите продукти за акне ,но трябва да го ползваш поне 6-8м. за да видиш някакъв резултат.Желателно е поне веднъж в месеца да си почистваш лицето при козметик.Много дъбър ефект има и микродермаабразиото,но то е по скъпа процедура.За съжаление обаче без мед.козметика няма да минеш.Успех.

# 4
  • Мнения: 1 885
Направи си по-щядящ пилинг. Няма да ти пречи толкова на нормалния живот, но пък ще напраавиш повечко процедури.

Тези бели точки, след като са комедони, какво представляват  - подкожен комедон ли?

Ако е това, ходиш веднъж месечно на ръчно почистване, през другото време хубава козметика, пилинг от време на време (щадящ) и това е!

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 250
[ ]Еликаин, комедонното акне по принцип има хормонален характер. При мен го лекуваха с противозачатъчни - Диане 35 и ефектът беше страхотен. Тези скъпи мазила  няма нищо да ти помогнат, ако проблема е отвътре. Плюс това пилинг се прави при спокойна кожа, а това означава да няма нито една пъпка. Според мен трябва да отидеш на по- качествен специалист. Успех.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Направи си хормонални изследвания при гинеколог. Аз бях същата давах си парите за какви ли не мазила накрая отидох на дерматолог. Започнах да почиствам лицето с Teen Derm и да ходя на почистване на две седмици. Лекарката ми препоръча да си направя изследвания и се оказа, че имам завишен тестостерон. Сега пия Диане 35 и нещата вървят много добре лицето започна да се изчиства.

# 7
  • Мнения: 1 722
Също съм на мнение, че това се дължи на хормонален дисбаланс, и аз съм така, минах един курс Диане преди време, сега съм на по-ниско дозирани ОК и в комбинация с подходяща козметика, смея да твърдя че положението много се подобри  Peace

Съвета ми е освен дерматолог, да направиш една консултация и с гинеколог.

# 8
  • Мнения: 3 782
Записвам се да следя темата. Вчера ходих на почистване на кожата и на мен козметичката ми каза,че трябва да посетя гинеколог, проблема ми най-вероятно е на хормонална основа. Дори и да се лекува външно,вътрешно като не се прави нищо, почти няма полза.

# 9
  • Благоевград
  • Мнения: 99
Благодаря Ви за реакциите и съветите.
Хормонални изследвания правих съвсем наскоро точно заради това, но всичко беше в норма, даже в долните граници на нормите, специално тестостерона беше така. Иначе, да, това са някакви подкожни комедони, просто не се образува черен връх, но няма проблем с почистването, а с бързото възстановяване на този себум. За сега ще продължавам със скинорена и зинерита, пък да видим. Ползвам ги вече около месец, но..... май си трябва повече постоянство де. Няма да се отказвам.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 782
Тези бели комедони не се ли наричаха милиуми?

# 11
  • Благоевград
  • Мнения: 99
Не, милиумите са масни подкожни образувания, които не са отворени. Най-често се появяват около очите. Не за това става дума. При мен са си комедони, които просто не личат. От тях кожата ми е неравна и с разширени пори. Истината е, че едва ли някой забелязва проблема ми, но аз се дразня. Като опъна кожата си, се виждат като малки бели пъпчици, които се почистват с изсискване, но това въобще не решава проблема, защото само след няколко дни този себум се възстановява.

# 12
  • Мнения: 764
Препоръчвам ти да опиташ с кремчето Акнедерм,купува се от аптеката и е за лечение на акне.От него кожата се зачервява и се бели.Но искам да те предупредя,че трябва да го използваш през зимните месеци и да ползваш крем с висок защитен фактор през летните месеци,защото рискуваш да ти се появят петна иначе.Мисля,че ще останеш доволна,на мен лично ми помага.

# 13
  • Мнения: 5 362
Мисля,че редовното почистване на лицето при козметик ще ти реши проблема Peace

# 14
пробвала ли си нещо от медицинските козметики? аз съм доволна от Purif-ac на ROC.МНого добре ми изчисти лицето,и мисля,че действа и в дълбочина (където май е проблема и при теб).Успех в борбата!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт