Давате ли попара?

  • 11 032
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Вече сме на 6месеца и педито ни препоръча да давам сутрин за закуска попара.Вие давате ли?Как я приготвяте,със сухари или с хляб,масло слагате ли,пасира ли се ..?Изобщо ,моля ви разкажете ми ,вие как се справяте с попарата?
Между другото какво давате на вашите бебешоци да си похапват.Ние сме на кърма на повикване + на обед пюре,а за следобедна закуска бананова каша.Но все посяга към чинията на "големите"..Дали не сме гладни или просто много любопитни..?

Последна редакция: нд, 11 ное 2007, 07:44 от PADI

# 1
  • Мнения: 5 401
Попара се обърках да дам веднъж-два пъти на 10-11 месеца.  ooooh!

Според мен за твоето бебе е още раничко за глутен и масло! Най-добрата закуска си е кърмата.  Peace

... Но все посяга към чинията на "големите"..Дали не сме гладни или просто много любопитни..?

Много е хубаво, че проявява интерес към истинската храна. Не е глад, а чисто любопитство, което можеш да задоволиш с малки парченца. Чела ли си за Педагогическо захранване??

# 2
  • Мнения: 999
Аз давам попара откакто Мими направи 6м. Слагам малко масло и сухари. Не съм я пасирала, а я намачквах с джиджавката / или там както се казва Simple Smile/.

# 3
  • Мнения: 1 008
Аз не го одобрявах това ястие попара, обачеее се оказа, че на дъщеря ми и е любимото... Давам и от 2 седмици някъде. Преди това я пробвах с други неща като елда, просо, кърма с бисквитки... но не и харесаха, а тя по принцип е с добър апетит и не съм имала никакви проблеми със захранването.
Правя я с преварена вода, обезсолено сирене, сухар /препечен хляб/. Не слагам масло. Понякога и слагам лъжичка сварена и пасирана елда, или пък плод.

# 4
  • някъде
  • Мнения: 4 955
На 7 месеца започна да яде попара! В началото я правех с 2 сухара, малко захар, гореща вода, след това започнах и малко масълце да слагам и понякога да я правя с чай шипка!

# 5
  • Мнения: 2 652
За попарата не знам, но и мен ми е любопитна  - как се прави, от кога се дава, затова се включвам в темата.

За посягането в чиниите - от любопитство и желание да ви имитира. По-добре окуражи детето като му сложиш някакви парченца подходяща храна да си мезва заедно с вас Simple Smile
Но наистина, попрочети преди това малко за ПЗ (педагогическото захранване).

# 6
  • Мнения: 875
попара не съм давала и не възнамерявам и да дам. особено пък със захар!  Naughty

# 7
  • Мнения: 753
Моят син я недолюбва...
Но аз пробвам през два дена /редувам с друго сутрин/.
Но мъка...
а съм принудена да давам сиренето с плод пасиран /и то не всеки ден/.

# 8
  • Мнения: 3 760
Не съм давал. Доста по-късно въведох "подобна" закуска - какво да е зърнено (елда, просо, овесени ядки, царевичен грис и т.н.) с масло и обезсолено овче сирене. Всеки ден яде такова, но го въведох на 1,3 години някъде...  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 3 718
Съвсем наскоро въведох сиренето и маслото и пробвах да предложа попара, но не беше удобрена. От няколко дни Алекс благоволява да хапне печен сандвич с масло и сирене, което си е същото. Но той все пак е достатъчно голям да си дъвче парченцата сандвич. Не бих дала подобна закуска в по ранна възраст.

# 10
  • Мнения: 385
Аз въведох попарата след 10тия месец, но Ивана я прие едва към 11тия! Сега това ни е любимата закуска! Моята рецепта е следната:
2 сухара Пападополу ги натрушавам до ситно
1 кибритена кутийка обезсолено козе сирене, но на Ивана и допада сиренето и троша доста повече
1/2 чаена лъжичка кафява захар
1/2 лъжичка краве масло
аливам с чай от лайка, липа или шипка, пробвала съм и с мента, но не върви
Потепенно увеличавай дозата!
Успех!

# 11
  • Мнения: 34
Незнам защо педито ми я препоръча.Ние не сме хапвали нито масло ,нито сирене до сега. newsm78Най добре да поизчакам още малко.Какво мога да давам за закуска на нашата възраст.Или да продължим с кърмата?Няма ли така да се отбие?

# 12
  • Мнения: 285
Да, давам попара, но синът ми е почти на 11 месеца. Започнах да му предлагам към 10 месеч. възраст( дотогава не му бях въвела и глутена).

# 13
  • Мнения: 3 718
PADI , педито ти е препоръчало да даваш попара, защото явно е привърженик на старата школа на захранване. При нея както сигурно знаеш се почва със сокче от 40 ден на бебето и после пюрета, попари и т.н. Тук се цели и бързо заместване на хранене от кърма към твърда храна. Попарата е точно това, засищаща и съдържаща млечни продукти. Само дето тук повечето майки са привърженици на по късното захранване и отлагането на заменяне на хранене до след годинка. Прочети темите за захранване в този форум и статиите в библиотеката и си прецени сама какво и кога да даваш. Няма строги закони, но важното е да правим информиран избор, а не просто да слушаме педитата. Аз мога да ти кажа как процедирам с моето дете. Захраних го при навършени 6 месеца и въвеждах новите продукти през няколко дни. Количествата бяха много малки в началото, няколко мънички лъжички, а по късно му давах колкото поиска, което пак не беше много. Целта ми беше не да го нахраня с твърдата храна, а да го запозная с нови вкусове. Кърмата си остана и май все още е, основната му храна. Първо въведох безглутенови зърнени храни, зеленчуци и плодове, после към 9 месец глутен, месо и чак малко преди годинката дадох масло, сирене извара и по късно жълтък.
Първоначално давах новата храна към 11 часа, а кашите към 6. След време започнах да предлагам зеленчуците и месото по обяд към 2, след обяд по някое време му давах да гризка плод, а към 6.30 каша с пресен плод. Както ти писах в предишния пост, закуска до преди няколко дни не съм успявала да дам, Алекс отказваше всичко с лъжица сутрин и си търсеше цицата. Сега похапва малко сандвич или плод или бисквитка, но количеството пак е много скромно.
Надявам се, че съм ти била полезна с тоя безумно дълъг пост  Grinning

# 14
  • Мнения: 180
Попара започнах да давам някъде към 8 месец, дотогава си закусваше кърма.
Правя е с 1-2-3 сухара малко масло и обезсолено сирене или обезсолена извара. Захар никога не съм слагала.
От известно време и варя ядки- овесени, пшеничени, ечемичени, ръжени, елда, просо /ей такива разни смеси/ слагам малко масло и сирене /обезсолено/. Но Мими е на 1г.

Общи условия

Активация на акаунт