обрив по бузката

  • 963
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте д-р Слънчева,

Дъщеря ми е на 5м и 11дни.От 4-5 дена забелязах обрив по лявата и буза.Изглежда като малки червени петна без връхчета по пъпките.Разположен е около средата на бузата и петната са подредени в няколко криви линийки.Мазах обрива с Бочко и с крем Здраве,а също го чистих със спирт.До сега не е изчезнал и ми се струва,че на моменти става по-червен например след баня.Не мога да разбера каква е причината за неговата поява.Едва ли е алергия щом е толкова локлизиран.Никъде другаде по тялото няма подобни пъпки.От скоро се захранваме със зеленчукови пюрета(морков и от скоро картоф).Мислех дали не е от товар,но ми се струва малко вероятно.Също така детето силно се плюнчи.Аз гледам да я трия и не знам дали все пак слюнката стига до средата на бузата.Моля, посъветвайте ме с какво да мажа петната,за да изчезнат.Само да отбележа,че по другата буза няма нищо.

# 1
  • Мнения: 5 760
Възможно е да е от слюнката. За този тип обрив има специални кремчета за мазане. Можете да я намажете с Еоком 1-2 пъти за 2 дни ислед това с кремчета против изпръхване на бузките при по-студено време. Мисля, че ще помогне.

Общи условия

Активация на акаунт