дайте идея за разширяване на обувки

  • 60 736
  • 68
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 424
вчера си купих страхотни ботуши, които въпреки че още в магазина ми стискаха, ги взех, защото много ми харесаха.
на дължина са добре, но ми стискат отстрани ooooh! снощи излизах с тях и честно да ви кажа, не бях сигурна, че ще мога отново да си мърдам малкия пръст #Crazy
казаха ми да ги обуя и да ги намажа с вазелин да се ратяга кожата? или да ги занеса на обущар да ги разтегне, но да не ги скапят нещо се чудя newsm78
моля ви, дайте някакъв акъл по въпроса Praynig 

# 1
  • Мнения: 865
Естествена кожа ли са?По обущарските ателиета имат калъпи /дървени ,май/за разширяване.Носила съм обувки ест. кожа и добре ги разпънаха.Не експериментирай в домашни условия,да не ги съсипеш Peace

# 2
  • Мнения: 2 724
Зарра е права ,най -добре- на обущар.
А ако ти се рискува, натъпчи ги с хартия ,напоена със  спирт, така съм чувала.
Сещам се и за един спрей, май на" Саламандър" беше Thinking...

# 3
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Ако обувките ти са от естествена кожа мисля, че могат да се оправят. 1ви начин - отиваш на добър обущар, той си има калъпи за различните номера обувки. 2ри вариант - носиш ги, стискаш зъби и след време обувките се разширяват.3ти вариант - майка ми го прави - обува обувките с дебели чорапи (примерно за маратонки или термо) и ги носи през деня вкъщи. Аз лично съм забелязала, че в дъжд като нашляпам в локвите с обуки от естествена кожа, те заемат формата на крака ми. Друго - можеш да напъхаш здраво мокри парцали и да чакаш 1-2 дни. Аз имам 2 чифта ботуши, но от изк.кожа, които съм сложила точно 1 път....по никакъв начин не се оправиха и сега събират прах

# 4
  • Мнения: 702
Ако са естествена кожа това с хартията и спирта върши работа Peace

# 5
  • Мнения: 2 677
Най-добре на обущар. В почти всички обущарски ателиета предлагат такава услуга.

# 6
  • Мнения: 1 107
В повечето големи супермаркети при боите за обувки и ма и спрейове за отпускане на кожата. Лошото е, че сега не мога да се сетя име освен на Саламандър, но съм виждала и други марки

# 7
  • Мнения: 1 941
Обувки разширявам като ги мажа с течен парафин, който отпуска кожата. Продава се в апетките и струва дребни стотинки. С памуче намазвам добре участъка, където ми е тясно. После ги обувам и ги нося няколко часа в къщи. По някое време повтарям процедурата с парафина, но едва след като попие първата "доза".

# 8
  • София
  • Мнения: 3 853
Аз смятам,че най-добрия начин е със спрей за отпускане на кожа.Хората са го измислили и е доста интелигентно.Саламандър имат,но аз лично не съм го пробвала.Пробвала съм и зная,че със сигурност е качествен и върши работа спрея на "Collonil" - пак немска фирма за боя за обувки и всякакви там съпътстващи нещица.Миналата седмица си купих такъв спрей от GEOX на ул.Гр.Игнатиев-струва 9лв.Важното е да го разклатиш хубаво,може да пръснеш отвътре и обуваш,а след това пръскаш и отвън обилно на мястото, където те стягат-то е нещо като пяна за бръснене.Похождаш малко вкъщи и всичко е наред!Ползвала съм го само в/у обувки естествена кожа и със сигурност се отпускат.Успех!

# 9
  • Мнения: 1 645
От вода,спирт и други може да останат петна. Най добре е със специалния спрей  или на обущар  да ги занесеш да ги поразпъне-нищо не може да им стане.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 424
благодаря на всички за отговорите Hug  bouquet
не знаех въобще, че съществува спрей за разтягане. ботушите са от естествена кожа и силно се надявам, да се подобрят, че не ми се окуцява Mr. Green

# 11
  • Мнения: 887
И аз да кажа един изпитан метод.Намокря хубаво ботушите с вода и ги слагаш във фризера да стоят 1 вечер.Сутринта ги вадиш буваш на по дебел чорап и ходиш с тях вкъщи и докато се стоплят вече са се разширили.Само малко е кофти че са малко свити след като ги извадиш от фризера иначе се разпъват на нула време.

# 12
  • Мнения: 1 897
И аз да кажа един изпитан метод.Намокря хубаво ботушите с вода и ги слагаш във фризера да стоят 1 вечер.

Eх,изпревари ме със съвета.
Въпреки,че щом има вече измислени такива специални спрейове, не си струва да правиш това с водата.

# 13
  • Мнения: 491
Естествена кожа ли са?По обущарските ателиета имат калъпи /дървени ,май/за разширяване.Носила съм обувки ест. кожа и добре ги разпънаха.Не експериментирай в домашни условия,да не ги съсипеш Peace

Такива същите калъпи продават в МОЛ-а в магазина за обувки "Мандарин".Имат различни номера. Аз нося 41 номер и само те са ми спасението.Имаха 2 вида- 36 лв. и 56 лв.(приблизително).

# 14
  • Мнения: 1 926
...А ако ти се рискува, натъпчи ги с хартия ,напоена със  спирт, така съм чувала.
Сещам се и за един спрей, май на" Саламандър" беше Thinking...

И аз съм чувала за хартия ,напоена със  спирт ,но не съм пробвала.Знам за някакъв спрей,но не знам марката-приятелка го е правила този номер,но по нейните думи-по скоро с инат и носене ги е разпънала ,отколкото със спрея

Общи условия

Активация на акаунт