Препоръчайте ми книга

  • 2 540
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 634
Моля ви да ми препоръчате книга за отглеждане на бебето. Имам доста стандартни въпроси, но не ги откривам в повечето книги. Бих искала да има повече за хранените изкуствено бебета, основни болести, психично и физическо развитие. Много харесвах книгите за бременни, в които се описва месец по месец какво се случва. Може да бъдат и няколко отделни книги, стига да са полезни. Имам нужда и от някаква таблица да ме ориентира как се движи бебето с наддаването. Защото като ми каза педиатърката, че е наддал с 1 кг й отговорих "Така ли?!" Sick Нямах представа много/малко ли е.

Помогнете ми да се информирам, че ще трябва модераторите да ми отворят подфорум "Майчинство for dummies".  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 385
"Какво те чака през първата година на детето" - само тази книга си взех и съм доволна, има всичко, което те интересува и си описала.

# 2
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
На мен АГто ми каза да си взема Д-р Спок , майка ми ме е гледала по нея и аз съм доволна и тя. Wink

# 3
  • Мнения: 1 924
Е защо ти е книга?Имаш Форумът Hug

# 4
  • Мнения: 9 973
в отчетните по месеци на 1-ва стр. има книги-едната е за сваляне(пише си го) на др.Спок.Свалих я и я чета,иначе майка ми и свекито ми дадоха една и съща от преди 100г.  Peace

# 5
  • Мнения: 230
"Изкуството да бъдеш родител" на д-р Фицхю Додсън изд. "Колибри", мързи ме да търся годината.
Там няма таблици за кг. и хранене на бебето. Съветите са по родителски настроени, на мен ми беше много полезна. И за в бъдеще ще я ползвам защото тя обхваща периода от раждането до първи клас. Ето ти един линк с откъс от книгата http://www.biberonbg.com/info/chetiri_pravila.htm

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
в отчетните по месеци на 1-ва стр. има книги-едната е за сваляне
дай линк, че нещо не го намирам

# 7
  • Мнения: 3 634
в отчетните по месеци на 1-ва стр. има книги-едната е за сваляне(пише си го) на др.Спок.Свалих я и я чета,иначе майка ми и свекито ми дадоха една и съща от преди 100г.  Peace

не я намирам  newsm78

# 8
"Какво те чака през първата година на детето" - само тази книга си взех и съм доволна, има всичко, което те интересува и си описала.
Peace

# 9
  • Мнения: 10 982
"Какво те чака през първата година на детето" - само тази книга си взех и съм доволна, има всичко, което те интересува и си описала.

Тази книга и форумът са ти достатъчни. Peace

# 10
# 11
  • Мнения: 589
За мен най-важни са Ръководството на д-р Спок, Масаж и гимнастика на бебето, Двигателно развитие на бебето, Детски болести на д-р Михов. А също и Грижа за бебето за начинаещи - там имаше описания в картинки как се къпе, облича и прочие непознати за мен действия

ЗА хранене не мога да ти препоръчам добра книга, но мога да те предупредя да не си купуваш тази на Лиляна Трифонова - книгата препоръчва ранното захранване и ранното въвеждане на храни, за които съвременните здравни организации алармират, че са силни алергени

# 12
  • Мнения: 129

Имам я.

Доволна съм най-вече от това, че има изключително много снимки. Вярно е, че може да се мине и без 80% от тях, но останалите са доста полезни. Според мен са засегнати всички по-важни неща и то по същество - няма много баластра (като изключим картинките, де  Simple Smile ) Има и голям раздел с болести и тем подобни, който засега - слава Богу - не ми се е налагало да ползвам много-много.

Минусите: не се задълбава много, макар че, пак да кажа, всички основни и най-важни неща са там.
Друго - цената - подскажи на някой да ти я подари  Simple Smile
И също - доста тежи - това най- ме дразнеше, когато се опитвах да се приспивам с нея по време на бременността  Laughing

Всъщност, разходи се до Orange например, ако си от София. Там можеш да я прегледаш на място и да решиш дали ще ти свърши работа.

# 13
# 14

Общи условия

Активация на акаунт