Гъбична инфекция при ранна беменност

  • 1 378
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте, влизам в 5-та г.с. появиха ми се гъбички, случвало ли се е на някого толкова рано по време на бременност? Докторката ми изписа Гино-Дактарин. четох за появата им в по напреднала бременност, но може ли да използва препарата толкова рано? Confused

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Не съм компетентна, но при изследванията ми за установяване на бременност, се установи, че съм с Трихомони  Sad . Последва лечение с Флажил, който си е направо вреден за бебето, но при мен трябваше да се прецени кое е по-важно. Още не бях настроена за бебе и тъй като нелекуваните Трихомони, могат да предизвикат преждевременно раждане, реших, че е важно лечението. Е, родих 1 ден преди термин живо и здраво бебе. Така че, довери се на лекарката. М/у другото и аз се лекувах и с Гино-Дактарин през бременността.

# 2
  • Мнения: 23
Благодаря Гита. Вярвам и то много на гинеколожката си просто на листовката пише че трябва да се внимава през първите седмици и затова реших да попитам дали и друг е имал същия проблем и как го е решил.

# 3
  • Мнения: 7 723
Организмът на бременната жена е по- предразположен
към лепването на гъбични инфекции,
но те се лекуват и няма страшно за плода.
По- страшното е, ако по време на раждането
имаш гъбички. Не се притеснявай  Wink

# 4
  • Мнения: 5 539
От 2 доктори знам, че гъбичките се лекуват след 3-ия месец Thinking Преди това не са се оформили плацентата, мехура и какво беше там още Rolling Eyes /не гарантирам за прецизност/, затова не е желателно да се слагат глобули.
Говоря за гъбички от рода на Кандида, трихомоните са друго нещо, за тях не знам.
По време на първата ми бременност през цялото време имах гъбички и нямаше проблем накрая. На два-три пъти ги лекувах, но безрезултатно.
Поискай да ти вземат секрет за изследване, ако не са го направили.
И се консултирай с друг доктор за толкова ранно лечение, според мен е рисковано Confused

# 5
  • Мнения: 438
От 2 доктори знам, че гъбичките се лекуват след 3-ия месец Thinking Преди това не са се оформили плацентата, мехура и какво беше там още Rolling Eyes /не гарантирам за прецизност/, затова не е желателно да се слагат глобули.
Говоря за гъбички от рода на Кандида, трихомоните са друго нещо, за тях не знам.
По време на първата ми бременност през цялото време имах гъбички и нямаше проблем накрая. На два-три пъти ги лекувах, но безрезултатно.
Поискай да ти вземат секрет за изследване, ако не са го направили.
И се консултирай с друг доктор за толкова ранно лечение, според мен е рисковано Confused
И аз така знам,аз бих изчакала с лечението или бих се консултирала с друг лекар

# 6
  • Мнения: 556
аз от 1-2 дена забелязвах гъсто течение,има вид на извара Shocked,обадих се на доки и утре съм при нея,но се притеснявам дали гъбичната инфекция няма да навреди на бебето?

# 7
  • Мнения: 1 217
И аз не бях пощадена от тези гадини. #Cussing out
Но докторката изрично ми каза,че ще се лекуваме след 3 месец.
Та какво ли не си пъхах и даже 3 дена преди да родя пак си слагах глобули,но аз бях секцио.
Цялата бременност изкарах с гъбички и се притеснявах от преждевременно раждане.

# 8
  • Мнения: 4 546
И аз не бях пощадена от тези гадини. #Cussing out
Но докторката изрично ми каза,че ще се лекуваме след 3 месец.
Та какво ли не си пъхах и даже 3 дена преди да родя пак си слагах глобули,но аз бях секцио.
Цялата бременност изкарах с гъбички и се притеснявах от преждевременно раждане.
същото, само че аз гъбите ги имах и преди забременяването

# 9
  • Мнения: 50
Наскоро и на мен ми се появиха,бременна съм във втория месец и също се безпокоя,тези дни ще започваме следенето на бременността с лекарката и ще видим какво ще ми каже за тях.Дано да няма усложнения.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт