Помогнете сьс съвет!

  • 730
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте, искам да питам мамите които у4ат в университети в 4ужбина как се справяте за6тото просто се затруднявам мисля си 4е аз съм станала тъпа за6тото ми е трудно да помня, споделете каква ви е системата за у4ене как се справяте с изпитите.благодаря ви предварително Hug

# 1
  • България
  • Мнения: 1 090
Много зависи в коя държава и на какъв език,както и каква специалност...

# 2
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Да, кажи повече и ще ти напиша по-подробно.

# 3
  • Мнения: 3 804
записах ичс тук ,като в същото време се готвех и за държавен изпит в бг и имах 2 деца -1ви клас и подготвителна,след лекциите имах час път до вкъщи,3 4аса подготовка за следващия ден,1 4ас да помогна на децата за следващия ден,домакинска работа и после у4ене за държавния изпит .заспивах в 3 сутринта и ставах в 6 и така всеки ден,докато си взех държавния и ми поолекна малко живеех основно на кафе и цигари,налагало ми се е да ползвам едновременно 4 езика и на моменти тоталносъм я оплесквала,но е трудно само в на4алото после се свиква.успех

# 4
  • Мнения: 3 423
Едва ли си станала тъпа. Може би
не ти пасва специалността или пък
университета. Почини си, премисли.
На таз държава и работници трябват.
Ако ти е трудно, не се мъчи толкова.

# 5
  • Мнения: 980
може да ти звучи много абстрактно, но аз като учех в Немско и гледах да си обясня нещата логично, така че аз да го разбера. В същото време не се стремях да превеждам всичко дословно и да зазубрям. И досега има неща, които мога да ги обясня на немски, ноо, моля, не ме карайте на български Praynig Crazy

# 6
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
може да ти звучи много абстрактно, но аз като учех в Немско и гледах да си обясня нещата логично, така че аз да го разбера. В същото време не се стремях да превеждам всичко дословно и да зазубрям. И досега има неща, които мога да ги обясня на немски, ноо, моля, не ме карайте на български Praynig Crazy

И аз съм така. Когато учех английски от майка ми, тя много наблягаше да уча самият език, а не да превеждам, защото когато има превод, има забавяне във възпроизвеждането. За съжаление, се опитвам да науча и моите ученици на това, но системата , по която преподавам е толкова преводно ориентирана, че   Sick

На мен най-трудното от следването ми беше писането на безкрайните рапорти. Ужас голям!

# 7
  • Мнения: 467
аз учех на английски в Германия. Да си призная и на мен не ми беше лесно и си мислех, 4е може би страдам от Алцхаймер понякога. #Crazy Laughing, но като си спомня такива моменти съм имала и когато учех в БГ. По скоро е моментно състояние и резултат на мн стрс. Аз много обичах да у4им за изпити заедно с моите приятелки. Уж на шега,но каквото не разбереш ти, др ти го обеснява. За един изпит аз бях научила мн добре първата част,а те втората и си ги разказахме накратко,най-важното и така за една нощ всеки от нас научи др част. И 4етерите изкарахме отличен после.
Успех! Peace  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт