Моля споделете за началото на края на кърменето!

  • 564
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте бебето ми е на на 7 месеца и 10 дни. От началото на седмия месец се кърмим по три пъти на ден. Вечер в 20 после в 23 и сутринта в 6-7.
Почнах захранването на 5 месеца. Правих много опити да продължавам с дневнитите кърмения, но  поради различни причини, аз се разболях , съчетано с упорите хрема при бебето ( трудно сучеше), после 10 дневно разстройство от нова храна .... та кърмата ми намаля .  Сега през деня закусва с млечна каша на обяд и следобед си хапва детска кухня.   

Според вас това количество мляко  достатъчно ли е, трябва ли да и давам АМ  newsm78 ? И като се кърмим само 3 пъти до кога ще  имам кърма? Моля споделете.

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 955
  Сега през деня закусва с млечна каша на обяд и следобед си хапва детска кухня.   
е защо такъв режим newsm78
Кърми го, пък ако не му стига то ще ти покаже! Моят син се отби на 1 год- вече нямах кърма, но 1-2 месеца преди това знаех че няма да го кърмя още много- просто като го кърмех се сърдеше, а нощем на половин един час го слагах на гърда!

# 2
  • Мнения: 3 092
А интерес към гърдата проявява ли  Thinking
Аз доколкото мога да разбера от поста ти това дете на 7 м,има заместени 3 хранения , а си хапва и кухня ...не се ли дава последната след навършването на 10 м. newsm78
Мисля че при това положение наистина скоро ще се отбие.
А ти искаш ли още време да кърмиш и храни ли се бебо нощем ?

# 3
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз доколкото мога да разбера от поста ти това дете на 7 м,има заместени 3 хранения , а си хапва и кухня ...не се ли дава последната след навършването на 10 м. newsm78
Познавам майки, които на 6 месеца взимаха супичка от кухнята и картофено пюре за бебетата си!

# 4
  • Мнения: 350
Нощем си суче доста стабилно като се почне в 20 в 23 в 6 или 8 сутринта, но през деня ....... Laughing е едно любопитство, едно въртене сукне 2-3 пъти и това е.
А за кухнята , почнахме преди 2 седмици (искаше ми се още да ицчкаме но...), а да не говорим че тук кухнята почва от 4 месеца и ме гледат лошо като чак на 7 месеца съм си записала детето.

# 5
  • Мнения: 88
Привет,
Ще ми е интересно да чуя повече истории, защото май и при нас края на кърменето наближава - или аз поне така си мисля. Държи се по подобен на описания от теб начин - денем никакъв интерес към гърдата. От един месец вече го храня само след като го приспя на ръце, иначе въобще не успявам да го задържа от въртене и мятане. Нощем, разбира се, ставам по безброй пъти - само го чакам да промърка и хоп на гърдата - че да хапне нещо поне. И на мен кърмата много ми намаля, макар да се опитвам да поддържам лактацията с цедене, чай, пълноценна храна. И аз се притеснявам дали му стига млякото и сега се опитвам да предлагам по малко АМ, но без успех до този момент.

# 6
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
При каката, която е захранена много рано, поради моето невежество, имаше по 2-3 кърмения на ден. Беше останало само сутрин, следобяд за сън и вечер за приспиване. Та така си откара 1,5година до 2,5г. Това, че са заместени хранения не означава задължително, че приключва кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт