Кого да попитам за ...........

  • 486
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
това при какви температури,децата могат да играят физ.възпитание на вън. Темата ми е провокирана от следното , в сряда в 12,30часа моят първолак   има физическо,което е било проведено навън. Повечето деца бяха само по спортни екипи,част от тях бяха с якета,госпожата също. Попитах защо при този студен вятър,който духаше навън децата не спортуват в училищният салон, а отговорът беше,че той е пълен със стари ученически чинчета, а пък другият по-голям салон се ползва от по-големите ученици и той никога не е свободен.
Подразних се,защото наистина беше студено   и ние родителите влязахме в предверието на у-щето, за да се предпазим от неприятният вятър, а децата ни стояха отвън. Второ каква е ползата от такова физ.възпитание и какъв е ефекта след като децата не могат да спортуват пълноценно,защото при студено време всеки става пасивен. И трето ами то салон няма да има,това е ясно, то тогава цяла зима все навън ли ще играем в студ, пек и т.н. Снощи се обадих на госпожата, за да я попитам,тъй като видях по програма, че сряда,четвъртък и петък има последен час физ.възпитание как ще се процедира за в бъдеще,но тя каза,че все още умувала.
 Въпросът ми към вас е кой орган или кой нор.акт определя условията за провеждане на физ.възпитания на вън и съответно в учил.салон или това е изцяло по преценка на учителката?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Стига температурите да са над 5-6 градуса, бих предпочела детето ми да играе навън, на въздух. Още повече, че движейки се, децата се стоплят.
Мисля, че това, къде да играят децата, е по преценка на учителите. Но пък наистина прави лошо впечетление, че в случая мотивът е, че салонът е  "пълен със стари ученически чинчета".

Общи условия

Активация на акаунт