Бенки(невуси) - премахване!

  • 3 148
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Zdrawejte всички мами,
искам да попитам за съвет за премахване на бенки.Преди време имаше тема и за алтернативно премахване без хирургична намеса(намазване с някакъв мехлем),но без конкретни координати.Може ли накой да даде информация за това?
А ако знаете как стоят нещата и с традиционната медицина,също ще съм благодарна.Покрива ли се нещо от здр. каса?Препоръка за добър специалист?Помогнете ми,имам поне 10-на за махане и излизат и нови,направо са напаст!

# 1
  • Мнения: 820
Здравей аз съм си махнала досега 6, но по традиционния метод с изрязване. Стана много бързо слага се местна упойка и няма абсолютно никаква болка. Използва се електрически скалпел, на мен ми махнаха 5 наведнъж за 15 минути. След процедурата се правят промивки  на раничките 7 дни, а лепенки се носят 3 дни. Може да си поискаш и биопсия на изрязаната бенка, но оскъпява много. Биопсията е 30 - 35 лв на бенка, самото премахване около 20 лева за една бенка и упойката е около 10 - 15 лева, като една ампула може да се ползва за няколко бенки.
За специалист мога да ти кажа аз при кого съм ходила ако те интересува.
Здравната каса не покрива махането на бенки - водят го козметична процедура.

# 2
  • Мнения: 90
Здравейте,
На мен бенки ми е махал един възрастен химик Цветан Каменов. Една приятелка ми каза на него. Патентовал си е някакво лекарство, с което намазва бенката, в началото малко щипе, но съвсем поносимо. После бенката се свива, изсъхва и стои така окло 2-3 седмици, след което пада като коричка на зараснала рана. Известно време мястото под нея е малко по-бяло, но после кожата ми си възвърна нормалния цвят. Аз си ги махнах преди повече от година и нямам никакви проблеми. Смятам пак да отида, но след раждането, защото не знам състава на лекарството. Цената той си я определя според броя на бенките и като те поразпита какво работиш ти, съпругът ти и т.н. Лятото водих сестра ми при него и за 7 бенки и взе 50 лв. Ако не ти изсъхне бемката за 1-2 дни отиваш пак и я маже безплатно. Телефонът му е 254827.

# 3
  • Мнения: 182
Има и по-съвременни начини-например с лазер.

Общи условия

Активация на акаунт