дайте съвет мами на кърмени бебета, пък и не само...

  • 1 261
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте момичета, за пореден път се обръщам към вас защото общо взето отглеждам 7 месечния си син "по интернет" чрез вас. Проблема ми е следния: моят син е все още на кърма и захранването ни протича бавно и без особен успех за сега т.е. още не сме заместили нито едно ядене. Нямаме часове за хранене, приспиваме се сутрин, обед и вечер на гърда, успокояваме се на гърда, общо взето това е нашия универсален "инструмент". До миналата седмица ставахме на 2 на 3 на 4 часа през нощта за да се кърмим (не пие вода). Отскоро започнах по често да го взимам в леглото ми, защото бебока тежи доста и в сънено състояние трудно го удържам. От миналата седмица започна да се буди на всеки час и иска да суче. Ако не съм достатъчно бърза започва да плаче със сълзи. Сигурна съм че не е от зъбите и че не е гладен. Кажете ми, какво става? Греша ли нещо с кърменето? Педката се сърди че не съм захранила и че не съм въвела 5 кратното хранене. Дали има нещо общо? newsm78 newsm78 newsm78
Благодаря ви за съветите

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Аз също съм за храненето на поискване, но на тази възраст според мен е добре да започнеш с някакви ограничения. Да се опиташ да направиш някакъв режим. Има една теория, че бебетата, които имат установен режим са по-спокойни и плачат по-малко. Не искам да кажа с това да държиш детето си гладно, но просто да се опиташ да го храниш в някакви близки часове, след това да отделяш едно и също време за игра, да го извеждаш на разходка приблизително по едно и също време и да го слагаш да спи също така, по едно и също време. Всичко това естествено да направиш постепенно, без да стресираш малкият човек. Говоря от личен опит. Дъщеря си храня с АМ, но също така на поискване. Пиеше АМ пред нощта докато навърши годинка, че и отгоре. Нещата започнаха да се променят едва когато направих някакъв режим на хранене, извеждане, игра и сън. Отново съм го съобразила изцяло с нейните нужди и желания, но вече има някакви граници, които тя усеща и е доста по-спокойна.

# 2
  • Мнения: 46 437
Може да е в една от фазите на бързия растеж.

Не знам какво да те посъветвам, аз пробвах с режим, пробвах и без режим, втория вариант ми хареса повече, тя сама правеше режима, като разбира се си правеше корекции през различните месеци, в периода м/у 2 режима правеше точно това, което описваш. Мисля, че и твоето дете в момента се опитва да се нагоди според новите нужди на тази възраст.

Можеш и да въведеш режим, но се подготви за голям рев от страна на бебето, много безсънни нощи и търпение.

# 3
  • Мнения: 1 432
За нощното хранене не мога да ти дам съвет,защото ние още така пла4ем когато не полу4им гърда  Crazy.
sharli е много права като казва ,4е трябва да създаде6 правила.Ако си по-търпелива може6 и нощното хранене да махне6 ,защотот бебто  е още малко и податливо.Чувала съм от майки, 4е нощем са давали сок,4ай или вода или просто са гу6кали докато детето се успокои и заспи.Дейността продулжавала най-много седмица  Crazy.Аз ли4но не мога да разбера как издържат и успяват,но и за детето ще е по-добре, за теб да не говорим  WinkАз със това взимане в леглото сега много си патя.Той спи при мен и категори4но отказва дори местене след като се е унесъл  /събужда се с рев/.
Пожелавам ти търпение и успех.

п.п.не се бой за захранването.лека полека ще свикне с новата храна.  Мом4ил прояде около 11 си месец като хората ,а около 12ия заместихме хранене   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
На 7 месеца човекът няма ли вече зъби?

# 5
  • Мнения: 911
От самото начало бебето спи при нас за мое удобство - да не ходя като зомби.
Ние тепърва ще се захранваме и нищо не мога да ти кажа от практиката, но ми се струва, че бебето ти е гладничко, възможно е да не му стига да е само на кърма....
А за педката - отстреляй я между очите!

Мойта не ми даваше да го кърмя нощем - при положение, че беше кльощав, представи си!

# 6
  • Мнения: 1 426
Щом се буди, плаче и иска да суче - почти сигурно е гладен.
И мой съвет: не си отстрелвай педката, както те съветва korinka. Все си мисля, че поназнайва нещичко, щом са я допуснали да работи като детски лекар...

# 7
  • Мнения: 911
Щом се буди, плаче и иска да суче - почти сигурно е гладен.
И мой съвет: не си отстрелвай педката, както те съветва korinka. Все си мисля, че поназнайва нещичко, щом са я допуснали да работи като детски лекар...

Извинете всички за офф-а.

Надявам се, не приемаш всичко буквално, Невада.

# 8
  • София
  • Мнения: 43 903
Може да има скок в растежа. Няма общо със захранването освен ако не си убедена, че е недохранен.
Хрумва ми, че сега застудя, ако повече затопляте стаята може въздуха да изсъхва и това да го буди...
А защо изключваш варианта зъби???
Колкото до заместването на хранене - ние имахме само 1 такова на годинка. На 7 месеца похапваше по много малко каша и пюре - сутрин и обед, другото си беше кърма.

# 9
  • Мнения: 2 829
Здравей, за захранването те съветвам да не се притесняваш, ако бебето е здраво, енергично, изглежда добре и наддава-значи каквото и да яде, то му се отразява добре и не е нужно да променяш начина на хранене Grinning
Моето дете започна да хапва повече твърда храна на годинка и 1-2 месеца, като аз изобщо не мога да преценя дали има заместено хранене. Просто той яде твърда храна когато ние сядаме да ядем, а суче на поискване.
За нощното кърмене-за мен еднозначно решение няма. Моето дете още се буди да суче нощем. Има периоди, обикновено като го притеснява зъбче, когато се буди на всеки половин-1 час. Тогава ми е трудно, но не знам ако не го кърмех как щях да го успокоявам. На мен лично нощното кърмене не ми пречи и засега нямам намерение да го премахвам.
Обаче, ако на теб ти пречи-трябва да знаеш, че по никакъв начин няма да навредиш на бебето ако го премахнеш. Ако искаш порови се в кърмаческия форум.
Ето тук има идеи за премахване на нощното кърмене:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=227032.0
Тук има теми за бебета, които по-бавно се захранват:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233257.0;topicseen
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=203348.0;topicseen
Приятно четене!

# 10
Да ти кажа честно не бъди толкова сигурна, че не е от зъбите! Моя сине почти на същата възраст у вече имаме 3 зъба а всеки от тях сме посрещнали със сукане през половин час нощно време много жалничък плач ако не побързам с ваденето на "естествения биберон",, така че спокоино като избие зъбчето ще му мине! Е дано да е от това де! Hug

# 11
  • Мнения: 54
мойта педка е неонатолог и е много компетентна и може би е права, но защо тогава СЗО препоръчва изключително кърмене до 9-10 месец при бебета чийто родители имат алергии (какъвто е нашия случай)???
Сигурна съм че не е и гладен защото суче малко когато му предложа и май само се приспива така а и педката каза че наддава като новородено.
За сухия въздух помислих и започнах да включвам овлажнител.
Остават зъбите (до сега нямаме изникнал зъб), но той плаче много жално когато го боли, но кой знае.
Иначе не ме притеснява чак толкова нощното кърмене, но на час ми е множко, а и той не си почива
Благодаря ви за отзивите.  

# 12
  • Мнения: 3 069
Може и от зъбките да е нервно детето.
Но на вашата възраст вече трябва да имате едно хранене с месце поне.Кърмата дава всичко до определена възраст на детето.
Опитай се да даваш залъгалка ако е само се успокоява на гърдата....

# 13
  • Мнения: 54
Не умее да си служи с биберона, облизва го като играчка и дъвче пласмасата

# 14
  • Мнения: 748
споко. ние и сега нямаме никакъв режим, до 1 г. не съм си и помисляла да замествам хранене, а и тя ядеше твърда храна по 2 пъти на ден, като до 10 м. изяждаше по най-много 60 гр., а на вашата възраст ядеше по 30гр. веднъж на ден и то не всеки ден ...а 5 кратно хранене и до сега не знам какво е - сега яде обикновено по 3 пъти на ден, средно по 100 гр. и си наддава повече от добре при това. и продължава да си суче колкото и когато иска, макар и вече да няма много заради бременността ми.

педката ти може и да е компетентна за някои работи, но по-добре я слушай избирателно и критично. ако ти и детето се чувствате добре при сегашния ви режим не се опитвай да го променяш или да се съобразяваш с някакви унифицирани правила и то остарели и вече отречени... Peace

възможните причини, които се сещам за това будене са някакъв скок в растежа, зъби, задна хрема, сух въздух или просто реагира на някаква промяна по този начин. но тук можем само да гадаем. глада го изключвам, защото толкова голямо бебе вече може да си покаже ясно ако е гладно.
във всеки случай дори и да решиш да му въвеждаш някакъв режим по-добре изчакай този период да мине и бебчето да се успокои. сега му трябва много гушкане. ако сега му налагаш промени само ще го изнервиш и нещата ще се проточат много.

Общи условия

Активация на акаунт