Детска Ясла - мисията невъзможна...

  • 1 350
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 553
Здравейте!

Дойде време и аз да се изправя пред проблема с липсата на места в яслите  ooooh!

Тъй като в момента ни тече процедура по теглене на ипотечен кредит за апартамент и парите естествено не стигат, реших, че ще е по-добре да се върна на работа.Дъщеря ми е вече на година и девет месеца и смятам, че би могла да тръгне на ясла.Понеже нямам никакво инфо за никоя ясла, взех Golden Pages и започнах да се обаждам от ясла в ясла, за да разбера къде бих могла да подам молба най-малкото. Естествено-никъде - навсякъде ми се смеят по телефона, че питам за свободни места ... За това се обръщам към вас за помощ - моля ви, ако имате информация за някоя детска ясла, в която имам някакъв шанс да подам молба и дъщеря ми евентуално поне да чака ред, бих се радвала да споделите!  Praynig Praynig Praynig Живеем в Обеля, така че би било удобно яслата да е в този район или в Надежда, Люлин ... Но вече съм на фаза "където и да е". Ако някой се сеща за някоя ясла, моля пишете ! Благодаря ви!  Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 54
Миличка, не искам да те разочаровам, но нямаш никакъв шанс. Аз също пробвах всичко, но резултата е нулев. Може би само в някоя частна ясла. Успех. Hug Hug

# 2
  • Мнения: 7 831
Документи се подават от началото на Януари. Обикновено (ако няма свободни места) списъците излизат Юни, децата тръгват от Септември. Молбите важат само за календарната година, т.н. не може да си пазиш и/или да чакаш ред.

# 3
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Това е само за детските градини, мисля, за яслите се подават молби по всяко време и могат да ти вземат детето веднага щом се освободи място.

# 4
  • София
  • Мнения: 676
Това, което Ellypr е написала важи и за яслите  Peace. Изключение правят някои ясли, в които има само яслени групи. Там приема е целогодишен. В нашия район има 2 такива, като само в едната процедират целогодишно. Така, че всяка си е самосиндикална  Wink.

# 5
  • Мнения: 2 553
Точно това е проблемът - навсякъде е различно, всяка ясла е със собствена вътрешна политика.

Ellypr, по принцип и аз знам , че такъв е реда.Но например в кварталната ясла има мнооого повече молби, отколкото места за прием на деца. При това положение молбите, подадени януари, но неудовлетворени, стоят в яслата.И в момента в който едно дете се откаже по една или друга причина и се освободи място, се вика друго дете от "чакащите" молби.Това имах предвид като написах "поне да чакаме".

А що се отнася до приема - няколко директорки ми казаха, че в яслите приемът е целогодишен, но тъй като няма места се изчаква да се "изпишат" големите, за да се приемат малките.През останалото време на  годината пак е на принципа на "чакащите молби". Изключение са яслите, където "чакащите" са огромен брой и тогава изобщо не разрешават да подам молба  ooooh!

Уххх, сложна история ...

# 6
  • София
  • Мнения: 888
Дъщеря  ми тръгна на ясла  януари месец,когато беше навършила една годинка. Много се опасявах,че няма да има веднага места, но ще ти кажа какво направих аз - тръгнах от ясла на ясла лично да питам.На втората ясла - 69-та в Студентски град веднага я приеха - късмет ли имах, деца ли нямаше, но  в петък бях да питам,а в понеделник беше вече на ясла. Иди лично и разговаряй. По телефона все ще ти отказват.

# 7
  • Мнения: 2 553
Petrova_, луд късмет ще да е било  Hug Поздравления! Много рядко чувам  такива оптимистични мнения  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 888
Petrova_, луд късмет ще да е било  Hug Поздравления! Много рядко чувам  такива оптимистични мнения  Hug
Май да LaughingНо аз бях приготвила предварително изследвания за яслата и с картата на детето и тези изследвания направо в яслите - показах им,че всичко си имаме, пък те я взеха:)Сега се надявам и сина да вземат още по-лесно в ОДЗ-то,където ходи дъщеря ми, ама ще видим.Малко офф - взимат ли вторите деца по -лесно в градините,ако първото  е записано там?

# 9
Да, разбира се. Даже второто плаща 1/2 такса Grinning

# 10
  • Мнения: 2 553
Малко офф - взимат ли вторите деца по -лесно в градините,ако първото  е записано там?

Да, абсолютно! Всички по-малки братчета и сестрички на приети вече деца, се взимат с предимство.Иначе престави си да водиш едното в Младост, другото в Надежда   CrazyJoy

# 11
  • София
  • Мнения: 888
Малко офф - взимат ли вторите деца по -лесно в градините,ако първото  е записано там?

Да, абсолютно! Всички по-малки братчета и сестрички на приети вече деца, се взимат с предимство.Иначе престави си да водиш едното в Младост, другото в Надежда   CrazyJoy
WhistlingОтдъхнах си.Успех и на теб. През зимните месеци  много от децата спират да ходят на ясла,защото много боледуват и места все ще има.Опитай първо само  в ясли, а после в ОДЗ-та.

# 12
  • Мнения: 2 197
Документи се подават от началото на Януари. Обикновено (ако няма свободни места) списъците излизат Юни, децата тръгват от Септември. Молбите важат само за календарната година, т.н. не може да си пазиш и/или да чакаш ред.
Не важи за всички ясли! Има такива, в които можеш да подадеш молба по всяко време на годината. Аз подадох септември месец, за да тръгне дъщеря ми през март другата година. Мисля, че яслите, в които са само яслени групи са на този принцип.

# 13
  • Мнения: 1 470
Здравейте!

Дойде време и аз да се изправя пред проблема с липсата на места в яслите  ooooh!




   Именно...Всички се сещаме,че има проблеми,едва когато опре до нас...А по единично,нищо не можем да направим.Можем само да си пишем тук,и да се вайкаме... HugНЯМА места,в яслите,и детските градини!Това е!Лошото е че както вървят нещата,няма да има свободни места и в училищата...НО,Това е!
    Обединете се!Нека се справим с този проблем СЕГА!Аз ще съм на среща ви,за каквото кажете,и ще помагам!Вече горе долу съм наясно с някои положения!Аз се занимавах до сега с този проблем,но се уморих да съм сама!От вас другите зависи,дали ще оставите поредната тема да потъне някъде в миналото,или ще се съберете и ще се справите с това!
    Поздрави за всички!!!

# 14
  • Мнения: 2 553
Червената Шапчица, нещо не можах да схвана -  "Аз ще съм на среща ви,за каквото кажете,и ще помагам!Вече горе долу съм наясно с някои положения!" - какво имаш предвид, не мога да разбера... Rolling Eyes Ако имаш време и желание разкажи ни по-подробно с какво си наясно и какво имаше предвид, защото така нищо не се разбира!  Peace

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 09:34 от Vili4ka

Общи условия

Активация на акаунт