Болнични

  • 930
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте,бременна съм във втория месец и искам да изляза болнични ще ми се зачита ли за стаж това време.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 537
По време на болнични и майчинство се зачита стаж, но ако искаш от сега до раждането да си в болнични - не знам, кой може да ти даде толкова дълъг.  newsm78

# 2
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
имаш право на 6 месеца болнични - но след първия 10-дневен, останалите се издават от лекарска комисия/което не е голям проблем/.В тези 6 месеца,не се включват 45-те дена , преди термина...
болничния се зачита за стаж Peace

# 3
Забравих да напиша че във тази фирма  в която работя сега съм от около 3 месеца пак ли имам право на болничен newsm78

# 4
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
ако преди това имаш друг стаж - да, ако нямаш ползваш болничния , но не се плаща/трябва да направиш 6 месеца/

# 5
Здравеите пак но нещо нищо не ми е ясно от близо 3 месеца работя във тази фирма,във предишната от 5 месеца работа ми пуснаха само за 1 месец договор и напуснах имах да внасям здравни осигуровки за 4 месеца които си ги внесох сега искам да изляза в болнични защото съм бременна и незнам дали имам това право.Дайте ми съвет какво да правя.Благодаря  newsm78

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 537
Ако в тази фирма си с договор - имаш право на болничен, но по писаното от теб излиза, че имаш само 4 мес. стаж, т.е., както ти е писала НеПоКоРна няма да ти е платен/ болничния/. Naughty 10 дни можеш да вземеш от личната, а след това тя трябва да те прати на ЛКК и имаш право на още 6 мес./или 5 мес. и 20 дни, не съм много сигурна newsm78/, както ти е писала НеПоКоРна. А за здравните осигуровки - дано си ги платила, че да не вземе да ти изникне някакъв проблем от там!!! Peace

# 7
Благодаря Hugкогато ходих при личната лекарка тя ми каза че може да ми даде болничен ако съм настинала а другите от акушер гинеколога.На договор съм със изпитателен срок 6 месеца

Общи условия

Активация на акаунт