mai4instvo i qsla

  • 4 678
  • 38
  •   1
Отговори
Zdraveite mami,az pak da pitam,no tozi pat iskam otgovor.Ako pusna da6terq mi koqto e na 1god. i 2mes.na qsla dali 6te mi sprat mai4instvoto??????? newsm78

# 1
  • Мнения: 2 336
Мисля, че да.
Преди можеше да получаваш майчинство и да даваш детето на ясла, но вече не.
Не съм сигурна на 100 % обаче.

# 2
  • Мнения: 208
Аз също знам, че  когато тръгне детенце на ясла, майчинството се спира.

# 3
blagodarq za otgovorite,no iskam da znam sas sigornost,4e sam q zapisala ot 1.12.,no nqma da po4vam rabota(prosto po ot rano da svikva s obstanovkata)

# 4
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
100% е сигурно, че ще ти спрат майчинството  Rolling Eyes
По-нагоре в раздела има тема МАЙЧИНСТВОТО СЧЕТОВОДНО - попитай там, има мами счетоводителки  Peace

# 5
  • Мнения: 1 264
Ако дадеш детето на ясла и започнеш работа към заплатата си ще получаваш 50% от майчинството.

# 6
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
ами мамата по-нагоре в поста си е писала, че няма да почва работа, тоест губи осигурителният си стаж и обезщетението за майчинство. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 264
ами мамата по-нагоре в поста си е писала, че няма да почва работа, тоест губи осигурителният си стаж и обезщетението за майчинство. Rolling Eyes
Съжалявам. Не съм прочела.  Embarassed
Доколкото знам (от счетоводната тема) майчинството се спира. Преди не беше така, но след последната промяна на закона  ...  Confused

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Да,спира се ако се уведомят съответните органи.Можеш и да продължиш да го вземаш,но рискуваш да те хванат и освен тези пари да платиш и глоба.Давноста за подобна проверка е 5 години.

# 9
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 ConfusedПрецакани сме отвсякъде с две думи  Sad

# 10
  • Мнения: 4 978
ConfusedПрецакани сме отвсякъде с две думи  Sad

Защо прецакани?
Обезщетението се изплаща за невъзможността да работиш, тъй като гледаш детето си.
Когато го дадеш на ясла тази невъзможност вече не съществува, т.е. не може да не гледаш детето, да не ходиш на работа и да получаваш пари за това.

# 11
  • Мнения: 676
ConfusedПрецакани сме отвсякъде с две думи  Sad

Защо прецакани?
Обезщетението се изплаща за невъзможността да работиш, тъй като гледаш детето си.
Когато го дадеш на ясла тази невъзможност вече не съществува, т.е. не може да не гледаш детето, да не ходиш на работа и да получаваш пари за това.
Да, обаче, ако си спреш майчинските, пуснеш си детето на ясла и се окаже, че то по една или друга причина не се адаптира и трябва да го спреш тогава какво правиш?!

# 12
  • Мнения: 4 978
Да, обаче, ако си спреш майчинските, пуснеш си детето на ясла и се окаже, че то по една или друга причина не се адаптира и трябва да го спреш тогава какво правиш?!

Излизаш отново в отпуск по майчинство.
Това можеш да го правиш неограничено до 2 г на детето (при платеното майчинство)

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Но трябва и да отпишеш детето от яслата,за да освободиш мястото.А като навърши 2г я намериш място вече,я не.

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 09:52 от margo71

# 14
  • Мнения: 4 978
Но трябва и да отпишеш детето от яслата,за да освободиш мястото.А като навърши 2г я намериш място вече,а не.

Да, има такъв момент.
Но това е по темата "проблеми с местата в ДЗ и т.н.".

Общи условия

Активация на акаунт