Професор Симеонов

  • 11 058
  • 44
  •   1
Отговори
Здравейте, моля Ви ако някои има впечатления относно работата на проф. Симеонов /генетик в Александровска болница/ нека да ми пише, тъй като съм много объркана. По точно дали някои е получил резултати от изпратените чрез него изследвания в чужбина. Благодаря Ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравей Мета!
За съжаление ще споделя не до там добрият си опит с професора.
Не, не сме получили все още никакви резултати от изпратената чрез DHL кръвна проба в Белгия. Нямаме никакъв отговор и от професора. Няколко пъти му звънях на мобилният номер и му оставях гласови съобщения с молба да ми прозвъни и аз да го набера. НО не получих прозвъняване и до днешният ден. А резултатите ако има такива ни трябваха понеже пътувахме до Германия с цел изследване на дъщеря ни и бяхме предупредени че трябва да носим всички епикризи и изследвания които имаме до момента.
Дали сме кръв ноември месец 2005год. Мария тогава беше на 6м  а сега е на 2,6год.
Не съм ходила до кабинета му лично, но един ден и това ще направя и ми е интерсно какво ще ми отговори гледайки ме в очите.

Лошо е това за името му, защото иначе е много добър генетик и си разбира от работата..... но да има толкова родители не получили резултати е непростимо Sad

Вие кога изпратихте материали за чужбина???
Споделете моля!

# 2
  • Мнения: 1 271
Понеже жената ме пита на лични за нас и аз й отговорих.
Но реших и тук да напиша това което писах и на нея -

"Здравей!
Не ме безпокоиш...
ние изпратихме кръв на баткото ни и даже не знам какво ще му изследват там, миналия декември - вече почти година
скоро имах път към Александровска  по друг повод и минах да го питам дали нещо е дошло - той чак се разсърди че съм отишла да го питам--щял да се обади като дойдат
Ама така са безплатните неща г-жо - каза ми той...
ние дадохме 120лв за ДНЛ за доставката
и не знам дали ще има смисъл ако въобще дойде резултат
малката ни също изостава но предполагам това си го прочела

от къде всъщност разбра че сме пращали чрез Симеонов???
лека вечер
съжалявам че ви е взел толкова много пари
може би ще изследва повече неща не знам."


надявам се да няма повече излъгани надежди на родители

и сем. от Русе също пратиха и още чакат и се ядосват
лека вечер на всички

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Не съм пращала изследвания, но не съм във възторг от професора, меко казано, изпокарах се с него.
Заинати се, че има един синдром, което беше опровергано от кардиологичен преглед, а и времето го опровергава, защото децата с този синдром изостават на ръст и тегло, а моят пакостник е над средните норми, и всъщност клони към нещо аутистично... Обаче Симеонов, не познавайки добре психичните болести, се стараеше да набута "случая" в рамките на нещо от неговата сфера.
Аз не съм лекар, но съм биолог, поне мога да разбера кога някой се опитва да ме баламосва.
Или е изкукуригал, или гледа да заработи некой лев по линия на клиничните пътеки.
Може да съм крайна, но не ща да ме правят на идиот, да ми разправят как детето ми има болести, дето ги няма. И ме издразни това, че отначало каза, как ще се изследва детето комплексно - а после - кръвна картина от пръстчето, преглед при кардиолог - отхвърлил въпросния синдром, и консултация с психолог, и това е, нави си тоя синдром на пръста и въпреки, че диагнозата не се потвърди, упорито си настояваше. Това ли беше комплексния преглед, то същото можеше да направи и личната лекарка.
И на мен поиска да изпратим изследвания в чужбина, аз му казах, че синдрома, за който превърта, не се доказва лабораторно (както при Даун примерно се вижда 47-ма хромозома), и че не му вярвам и не считам за нужно да детето да дава още кръв за изследване.

# 4
  • Мнения: 1 193
Споделям мнението на другите майки.Аз бях разпитала колко взима за изпращане на изследвания в чужбина и като ми поиска с 40лв повече се вбесих.Реших че ще ги правя тези изследвания след като другите мами получат своите изследвания

# 5
Благодаря на всички. Нашата история е много дълга и сега нямам време, но ще ви я разкажа. Накратко - нас ни взе 650 Евро и естествено резултати няма. най-лошото е , че се отмята от думите си и има нахалството най-безочливо да лъже. Пуснах темата най вече с надеждата да я прочетат всички, които все още не са му платили - НЕ ГО ПРАВЕТЕ!!

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Метта, много съжалявам, че така се е получило.

Гледахте ли новините по бТВ?
Дадоха го професора за малко, ставаше дума за едно детенце, но докато усиля телевизора и свърши, не разбрах какво точно казваше. Родителите щяха да завеждат дело, но дали срещу здравната каса, не разбрах.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 262
метта, според мен този доктор има нужда вече от хапчета против забравяне и  за опомняне, не ми направи добро впечатление!

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 22:08 от Mama Igi

# 8
  • Мнения: 252
Гладах го този доктор по новините  вчера  и  пак  за  изследвания  в  чужбина  говори!
И след  като бях  прочела , това  което сте  написали  , много ме  хвана  яд  на  тоя  #Cussing out
Абе , срам няма  ли този човек, сърце  няма ли да взима  пари, възползвайки се  от нуждите  на милите  ни дечица  #2gunfire

Мили мами , моля ви , свържете се с  някоя  медия , сигурна съм  , че  ще ви обърнат внимание, за да се разнищи тая  негова  делавера  Close и да няма повече  пострадали родители.

Ние  и без  това  , плащаме куп пари отделно , за да  осигурим най-доброто за  децата  ни , защото държават всъщност  не  предлага  нищо  освен "най-добронамерено" да  оставим децата си  в приют  #Cussing out  #Crazy Та и такива,  като  тоя да ни обират  парите  направо е , меко казано, не търпимо  Sad

# 9
  • Мнения: 7 362
  Абе , срам няма  ли този човек, сърце  няма ли да взима  пари, възползвайки се  от нуждите  на милите  ни дечица  #2gunfire
За съжаление - НЯМА.И не е само той !!! Нашият например казва,че трябва да сме му благодарни ,че детето е живо ,а не да го съдим.Ама не е познал.

# 10
  • Мнения: 126
Случайно и аз гледах въпросния репортаж по тв.вчера,та се присетих за нещо,което ни предложиха като генетика преди година.От неврологията на 4ти километър.Тогава генетичния матерял щеше да заминава за Япония,програма някаква,по "пътека".Обаждах се по телефона и на д-р.Тинчева пак генетик,като проф.Симеонов.Сещам се и за един репортаж по тв. преди година където гониха един генетик по коридорите заради прекалено чакане и протакане.Знаех си,че генетиката в Бг.куца,ама след вчера се уверих,че не просто куца ами е кръгла нула.И тия получават заплати на наш гръб.Познавам родители,които са минали през генетика и още ги баламосват със глупости.Аз препоръчвам NOVA.TV,имат хъс хората а и аз ги ползвам като идея за някои неразговорливи доктори тук при мен.

# 11
очертава се една групичка генетици около и след пенсионна възраст, които постоянно ходят в министерство на здравеопазването и мрънкат за пари. В същото време не допускат генетичните изследвания да влязат в здравната каса, за да останат монополисти. и сега май искат МЗ да им купи апаратура, с която да печелят на наш гръб. нали знаете стария изпитан трик - "апарата ни е развален, дайте пари в частната лаборатория". гадна история....

# 12
  • Мнения: 494
Здравейте.
И аз гледах репортажа по телевизията. А 2 седмици преди това ОТНОВО се видях с проф. Симеонов, който ОТНОВО каза, че още няма резултати. Ние сме пратили кръв за изследвания на Макси (синът на моя приятелка) в Белгия още май месец миналата година - 2006. Думите на професора "Ами така е - като е безплатно, се чака. Иначе е 700-800 Евро" са ми писнали, ноооо... Изследвания няма! Едва накарах Симеонов да ми даде и-мейл-а на човека, който следи нещата в Белгия. Писах му и отговора беше: "Когато са готови резултатите проф. Симеонов ще ви потърси". По същото време дадохме кръв и за Япония - пак по някакъв проект. Д-р Тинчева ни изпрати при д-р Въжарова, която движи този проект. Мисля, че с нея ще имаме скоро успех и ще стигнем най-накрая до така очакваните резултати. Те са ни изключително важни и защото моята приятелка очаква 2-ро дете. Сега е в 12 г.с. След 2-3 седмици ще прави амниоцентеза и силно се надяваме, че дотогава ще имаме новини от д-р Въжарова.
Надявам се проф. Кременски да ни помогне. А за Симеонов не знам какво да кажа. Жалко ще бъде, ако наистина си прибира парите, които му даваме за куриери. И дали въобще тези изследвания са стигнали да Белгия?

# 13
  • Мнения: 252
...
"Ами така е - като е безплатно, се чака. Иначе е 700-800 Евро"
...

 Shocked  #Crazy
Чудесен начин да си  измиеш ръцете  Whistling

И  относно супер скъпите  генетични изследвания  , на  нас  във  Франция  ни струваха около  200 евро, заедно с взимането на  кръв и прегледа  при  генетика.
700-800 евро? Ми не  ми се вярва тая работа  Crazy

# 14
  • Мнения: 494
Току що ми се обади приятелката ми и каза, че д-р Въжарова има вече резултати от изследванията на Макси. Увредена е едната опашка на 18-тата хромозома и, в следствие на това, са увредени около 50% от гените на детето. Днес пак е взела кръв и на тримата и до 10 дни ще каже какво е станало с повторното изследване.

Общи условия

Активация на акаунт