29гс голямо колкото 32гс !

  • 1 815
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте мили мами !

От началото на моята бременност чета темите във форума.Те ми помогнаха да намеря отговор на много  въпроси във връзка с бременността, които си задавам.Приемете моите искрени благодарности ! Чудесно е, че ви има !
Надявам се и този път да ми помогнете с мнение или съвет.Ситуацията е следната : аз съм в 29гс / сигурна съм,бременността е планирана и си водех овулационен календар /и днес наблюдаващият ме лекар каза че бебето е голямо колкото трябва да е в 32гс.
Моля ви кажете на някоя от вас случвало ли се е толкова голямо /4 седмици !/ "разминаване " , знаете ли на какво може да се дължи това?
А преди 3 седмици лекарят каза че всичко е ок с бебо и си отговаря точно на гс........

 

# 1
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз бях, по личните ми преценки(абсолютно точни, за разлика от лекарските) в 9г.с., обаче бебчо беше голям, колкото в 12г.с.
Мисля, че нямате място за притеснение - щом лекарят Ви не е казал нищо обезпокоително, значи всичко е ОК
Леко бременеене  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 204
няма страшно,по добре по голямо от колкото назад сьс седмици Peace пьк и може да не го е видял сьвсем точно  Simple Smile не се притеснявай защото няма за какво  Mr. Green леко бременеене  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 3 069
Не се тревожи мила.
Може бебо наистина да е по-едър, но да не забравяме, че размерите на ехото не винаги са точни.
Успех.

# 4
  • Мнения: 268
 Да,и при мен имаше точно толкова голямо разминаване и дори лекаря недоумяваше,а от горе на това корем малък...родих с 1 мес.по-рано,и всичко си беше о.к. PeaceНе се притеснявай бебчо иска да е друга зодия Mr. Green,важното е наистина всичко да е наред,и много,много късмет Heart Eyes  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 586
И при мен се случи същото ако не се лъжа дори в същите седмици - не се притеснявай просто бебето е по-едричко но това е хубаво.Успех! Peace

# 6
  • Мнения: 177
И при мен се получи подобна ситуация, бях в 19 г. с. и ме уплашиха, че плода е прекалено голям. Едва ли не си изкарах акъла. Накрая всичко беше наред, бебока се роди по нормален начин 4.150 кг. Съвета ми е да не се притесняваш.

# 7
  • Мнения: 9 973
моя се роди 6 седм. назад-39г.с.,а отговаряше на 33 г.с.Сега не си личи Peace

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
За гестационнен диабет правили ли са ти изследване?
Като си следила ову календар на УЗ ходили?

# 9
  • Мнения: 145
Нормално е! на мен в 27 г.с ми изкараха бебето за 29 г.с и 4 дни, док ми го обясни като: по-едро бебе. НО има и друго, трепне ли бебето при измерване а може и доктора да сгреши....големи цифри излизат. Спокойно, щом показва в +

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И аз съм чувала за подобни случай. Щом и на другите мами им се е случвало, няма за какво да се тревожиш Peace

# 11
  • Мнения: 402
И моята дъщеря си беше все с 1-2 г.с. по-голяма и накрая се роди пет дни по-рано и 3.960кг.

# 12
  • Мнения: 4 555
И при мен беше така, просто родих по-голямо бебе от средностатистическото.
За свое успокоение, иди да разгледаш отчетните и виж разликата между най-лекото и най-тежкото бебе, родени в един месец, за да разбереш по-осезаемо колко е ненужно да се шашкаш от някаква статистика. Всяко бебе си е индивидуално.

# 13
  • София
  • Мнения: 242
За гестационнен диабет правили ли са ти изследване?
Аз мисля, че твоя лекар е трябвало поне кръвната захар да ти проследи. Най-добре е да се направи обременяване с глюкоза. Гестационния диабет е причина за едър плод и съответно по-големи бебета. Мисля, че няма да е лошо да си направиш необходимите изследвания.

# 14
  • Мнения: 7 723
Хахаха Laughing Laughing Laughing
И мойте деца хвърляха всички доктори в тъча Joy
Малката ми дъщеричка 32-ра седмица,
по размери отговаряше на 4.700кг Wink

Общи условия

Активация на акаунт