Телефонни измами

  • 602
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 493
Искам да споделя какво се случи - поредният опит за измама по телефона  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Звъни в къщи домашният телефон и объркан, разтреперан и леко приглушен мъжки глас казва - Здравей аз съм в София, но да знаеш само каква беля направих... - ти като попиташ кой се обажда - се отговаря - е как не ме ли позна, е забравили ме вече, колко роднини от провинцията имаш та ме забрави - и ти обикновенно опреличаваш гласът на някой полу забравен роднина, та оказва се, че "мнимият роднина" е загазил яко и няма на кого да се обади да му помогне - ти си единствения. Казва ти, че е катастрофирал и сгазил дете, прибрали са го в следствена служба и ще го съдят ако не му помогнеш - за тази цел ти не трябав да казваш на никого, а само да звъннеш на един мобилен номер , който е на следовател от съответното районно и той ще ти каже как да помогнеш.
Въпросният следовател /попитан два пъти от кое районно е и не казва/ ти забранява да звъниш на роднината си - защото телефонът му е изключен и само ще му навредиш - затова ти трябва да контактуваш само със следователя, обясняват ти подробно по кой член и коя алинея ще бъде съден роднината ти и какво е съответното наказание, ако ти не помогнеш. За да помогнеш, трябва бързо и без да казваш на никого да събереш 5 000 лв за да ги дадеш на следователя, за да измъкне роднината ти от следственото. След десет минути се обаждаш на следователя и той ти обеснява къде трябва да занесеш парите и да не казваш на никого /това ти се подтаря 100000 пъти/
ВНИМАВАЙ ТЕ И НЕ СЕ ПОДДАВАЙТЕ

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Не искам да ангажирам никой с мнението си, но който и да е роднина-мним или истински ми се обади, че е сгазил дете и аз трябва да дам подкуп на някой за да се измъкне от цялата тази помия-НЯМА ДА СТАНЕ!
А иначе това е поне десетата тема за измами по телефона пускана тук и не вярвам вече, че има кой да се върже на такава тъпотия, дори и най-дъртата бабичка от село!

# 2
  • Мнения: 4 435
А може би е по-добре да се пише в другите теми,а не всеки ден нова тема за едно и също. Peace

# 3
# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Хора, осъзнайте се.
Всяка седмица има такава тема.

Общи условия

Активация на акаунт