Къпете ли децата, когато са болни

  • 10 460
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 044
Интересно ми е как постъпвате и къпете ли децата, когато са с температура. А когато температурата падне, но детето продължава да кашля и има обилна хрема? Има ли изобщо някаква опасност вследствие банята да се повиши температурата или общото неразположение да се увеличи? Аз лично, когато съм грипава, много лошо реагирам на банята-веднага вдигам температура отново, независимо, че съм пила лекарства за свалянето й. Къпя се болна, но после винаги се чувствам по-зле. Дали и при децата е така, защото все пак личната хигиена е важна и ако заболяването е продължително...Моля за мнение.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз лично не ги къпя когато имат Т,когато са в начална фаза обаче, с кихане и първи сополи,задължително ги загрявам в банята.Смятам,че къпането е благоприятно при болест,стига да не вдигат Т.

# 2
  • Мнения: 2 005
Не го къпя , когато е болен Peace

# 3
  • Мнения: 432
Къпя го.Но зависи от общото състояние на детето,преценяваш.Сега беше с бронхит-само кашлица,без Т.Къпах си го вс.вечер,детето обича банята.Дори ако има Т,по-хладния душ помага тя да спадне.Според мен банята помага.Пък и то що за баня е при тях,за 5-10 мин и готово.

# 4
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Ми аз я къпя всяка вечер, откакто се е родила не сме пропускали Simple Smile
Не мисля, че банята може да има лошо отражение в/у състоянието, дори когато детето е болно. За 5-10 мин баня и при добре отоплени стаи, едва ли ще има проблем. А при висока Т даже се препоръчва обливането с вода, с 1-2 градуса по-ниска от Т на тялото. Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 537
Къпя я. Може да е глупаво  Rolling Eyes, но съдя по себе си - на мен като ми е зле - един душ ме поободрява, така че подхождам и към нея така.  Sunglasses

# 6
  • Мнения: 1 800
Да, ако е с висока температура даже го къпя с по-хладка вода.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Различно.Зависи от състоянието на детето.Последният път михме само дупе,защото ме достраша.

# 8
  • Мнения: 1 113
Винаги я къпя - болна, здрава, не пропуска ден без баня. Когато има температура, задължително я вкарвам в банята и я обливам 10-ина минути с вода с температура около 37 градуса.

# 9
  • Мнения: 702
Не я къпя. Мия само дупето.

# 10
  • Мнения: 7 201
Аз лично не ги къпя когато имат Т,когато са в начална фаза обаче, с кихане и първи сополи,задължително ги загрявам в банята.
PeaceЕто така постъпвам и аз.Само дето имам едно дете.

# 11
  • Мнения: 468
Къпя ги. Ако Т е много висока /над 39 градуса/  и детето не желае баня  не - опитай някой път да се къпеш с такава температура и болки по цялото тяло - ужасно усещане...

# 12
  • Мнения: 3 456
Зависи, ако е с висока Т и обща отпадналост не я къпя.

# 13
  • софия
  • Мнения: 757
Къпя го, само ако няма температура.

# 14
  • Мнения: 122
Къпя го, само ако няма температура.
  И аз така, но ако е много зле само се мием от кръста на долу. При хрема и настинка, без Т, гореща баня с морска сол.

Общи условия

Активация на акаунт