Искам да не се дразня,но не става

  • 2 615
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 008
Имам бебе на 5 месеца. Със свекърва ми се виждаме 2-3 пъти седмично,защото работи при нас и просто няма как. Тя по принцип е лигава, флиртаджиика,абе изобщо има поведение на лека жена. За щастие не идва често вкъщи 2-3 пъти в месеца. Но като дойде... Започва едно лигавене, викане, охкане около детето... А то милото така се плаши и плаче! Да не говорим,че пред други хора обича да прави изявления от рода на " Нали поддържаш 20 градуса стайна температура?!", "Защо не даваш сок от ябьлки?", "Кога ще и дадеш жълтък?" и темподобни простотии. Искам да не ги забелязвам тези неща, ама не става.

# 1
  • Мнения: 1 761
Кажи и,че си глуха и не я чуваш,да не ти приказва.

# 2
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Поговори с нея, кажи и че не ти е приятно да се държи така. Ако се промени - добре, ако се разсърди и спре да идва - още по-добре.

# 3
  • Мнения: 1 800
Когато някой ми даде не искан "съвет", просто казвам добре и правя както аз преценя, че е добро за детето ми. Като му се лигави и детето зареве, кажи, че то се плаши и не му харесва и вземи детото (в случай, че тя го държи). Показвай или с държание, че не ти харесват тези неща, или направо и кажи, без драми и каране. Аз нямам такива проблеми с моята свекърва, но никога не бих и позволила да ми казва какво да правя. Успех!

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Всички баби се лигавят. Не им обръщай внимание и справи каквото си намислила.

# 5
  • Мнения: 1 008
Аз също си мисля,че просто не трябва да обръщам внимание, но като дойде и започне полудявам. Благодаря за отговорите!

# 6
  • Мнения: 431
Напротив, обръщай й внимание.

Детето все ще свикне, колкото по-бързо, толкова по-добре. Все пак му е баба и занапред ще се виждат вероятно и по-често.
За съветите - благодариш й за съвета и правиш, каквото смяташ за правилно. Щом дава съвети все пред други хора, значи има нужда да бъде оценена и да се самоизтъкне. Ами оцени я и я почеши по гушката, мъркането е за твоя сметка. Бъди хитра и дипломатична, а не веднага с тигана по главата.

# 7
  • Мнения: 393


. Бъди хитра и дипломатична, а не веднага с тигана по главата.


 И аз така-най лесно е да нагрубиш и обидиш някого,пътя назад е по-труден...Най-малкото си представи дали твоят съпруг не се дразни от твоята майка и какво поведение има-и нали,колкото и да е ужасно-тя му е майка...Не го забравяй Flutter

# 8
  • Мнения: 331
Аз контактувам със свекърва ми по всички въпроси чрез мъжа ми - ако искам да й кажа нещо, казва й го той. Ако се направи, че не го е чула, й се повтаря, при нужда - потретва. Обикновено след това спира да го прави. А ако ми каже нещо, с което не съм съгласна, или се усмихвам мило и тактично й обяснявам какво смятам да правя аз и защо, или нищо не казвам и си правя каквото си искам. Не е лоша жена, много я уважавам, но от време на време всяка свекърва започва да ти лази по нервите... И да не ти пука от глупостите, които плямпа - дума дупка не прави Simple Smile

# 9
  • Мнения: 250
И моята свеки не е лоша,но също много се дразня като започне със съветите и бабешките истории.Айде ако са само съвети да гипропусна покрай ушите си ама като започне да прави разни неща през главата ми въпреки че 2 минути преди това ме е питала и аз съм и казала какво мисля....е тогава направо издивявам.Едно време като са давали на бебетата си обща храна и бира от 3,4 месец и са ги навличали като за Сибир си е тяхна работа.    Crossing Arms Аз искам да си гледам детето както намеря за добре.Айде оплаках се и аз. Crazy

# 10
  • Мнения: 1 008
Това не са проблеми,а леки терзания. Напълно съм съгласна за дипломацията и пак казвам- тя не е лоша,а е лигава и лекомисленна. Обича показността и именно в стремежа си да бъде харесвана от хората ме дразни, защото понякога така злепоставя мен. Например миналата година пред 10 души вика " За бъдни вечер ще дойдете у нас, за да видиш как се празнува", аз съм християнка и както при повечето хора и в нашето семейство това е уважаван празник, традиция, и много добре знам как се празнува, ама тя да си каже. Имам безброй такива примери и именно заради тях е дразненето ми.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 857
И аз много се дразнех от непоискани съвети, но разбрах, че е безсмислено и спрях /или поне се старая/. Едно си баба знае, едно си баба бае. Така, че не слушай никого и прави това, което сметнеш за правилно.

# 12
  • Мнения: 25 572
Рожбе, мен знаеш ли колко хора ме дразнят? Ако почна да пускам тема за всеки от тях... ooooh!
Само в този форум са околооо... има-няма, 20-на хиляди със сигурност има, а като сложиш и факта, че работя с клиенти...  Wink Mr. Green
А и аз съм човек, и аз имам роднини, комшии и приятели, те пък кви са гадове ако знайш!  Joy
Ако видиш на улицата една, която така се тресе от нерви, та чак подскача, да знаеш, че съм аз.  Flutter
Айде, стига толкова, пазете си нервите за по-сериозни неща! И се молете да не ви се случват! Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 625
защо винаги на първа / за по назад да не говорим/ страница има поне три  теми за  свекървите newsm78 и то за едни и същи неща ooooh!

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Слава богу,моята свекърва сега е доста интелигентна и нямам такива оплаквания.Такава беше бившата ми  Twisted Evil

Просто и показах,че аз съм майката и аз решавам кое ще е най-доброто за собственото ми дете.Лошото е,че няма как да се промени ,просто си е такъв човек така,че спрях да се ядосвам и я игнорирах .


Общи условия

Активация на акаунт