как се справяте сами с 15 месечни

  • 3 333
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте,
сега намирам този форум и много се радвам че има такъв.
Имам един начален въпрос.Моите момчета са 15 месеца и лудницата е пълна.Сутрин да се облечем минава по 1 час и повече.Те крещят и викат и не дават нищо.После всеки като тръгне на където иска и аз откачам .Моля ви кажете как се справяте с такива хлапета ,които в тази възраст искат всичко сами и се инатят и просто не знам.Да ги държа цял ден някъде ли ?не ми стигат силите ...моля дай те ми съвет.БЛАГОДАРЯ  #Crazy

# 1
  • Мнения: 5 254
Здравей Simple Smile
Напълно те разбирам , макар че моите са малко по-малки,но това не значи,че лудницата не е пълна Simple Smile Аз също съм сама с тях по цял ден и особено сега в студа никъде не излизаме,а у дома е доста тесничко и те и аз подивяваме,но какво да се прави. И те се карат и дърпат постоянно една и съща играчка,ходят навсякъде,постоянно намират някакви боклуци и ги завират в устата си,крещят, не искат да ядат,особено седнали, не дават да ги преобличам и смяната на памперсите е кошмар #Crazy Ами сигурно това е ежедневието на повечето майки с близнаци,които се грижат сами за тях поне през деня. Нямам рецепта как да се справиш,освен ако това може да те успокои да ти кажа,че не си сама в клуба smile3511 И аз понякога не издържам и крещя по тях,макар да знам че няма смисъл. Можем само да се надяваме ,че като попораснат ще се поуспокоят,макар да се съмнявам Simple Smile

# 2
  • Мнения: 302
Добре дошла  bouquet
Наистина това е ежедневието на майките с близнаци, трудно е-няма спор. А като са в "бебешкия пубертет" е просто ужасно! Опитай се да не се ядосваш за дреболии, настоявай единствено за важните за теб неща, създайте си режим, който да спазвате, децата на тази възраст не обичат промените и се превъзбуждат от новости и от много емоции. Разходките сама с децата навън могат да се окажат наистина опасни, аз имах случай, в който момичетата хукнаха да бягат в две различни посоки - едната към улицата, другата към един вход, аз се разкрещях за помощ и една жена хвана едното дете, а аз другото Sick Оттогава или излизах  с някой или ако съм сама, винаги държах едното дете за ръка.
Зимата е доста трудно с деца на тази възраст, те искат да играят, а е студено, вали и т.н., но пък стават по-големички и може да си измисляте доста смешни игри заедно - моите много обичаха да им отворя вратите на гардероба и те да вадят всичко оттам и да се опитват да си обличат нещо мое или на тати. После се завираха в празните шкафове и се търкаляха там. Също така им давах да вадят всички играчки на голяма купчина, в която се ровеха безцелно. Всеки ден ги гонех и "плашех" с прахосмукачката и те бягаха и се криеха /а аз хем чистя, хем си играем/.  Знам, че това не са някакви полезни или възпитателни игри, но децата бяха супер доволни, може би усещаха, че тези игри са малко "калпазански" и затова много ги харесваха Laughing
Освен това, ако много издивееш, винаги можеш да се оплачеш, тук във форума newsm10

# 3
  • Мнения: 152
Здравей напълно те разбирам моите зверчета са на същия хал .Сутрин ставам дори аз още не съм се измила и започвам да ги оправя защото пищят .А когато ги оправя трябва веднага да ги приготвя за излизане иначе са обърнали къщата с главата на горе .Излизаме взимаме си кухнята щуреем в парка и се прибираме,ядем и лягаме да спим .След обяда сега ка то  е студено не излизаме и лудницата е пълна .Когато сме в къщи повече се изморявам и физически и психически .Непрекъснато крещене непипаи там не се катери там не се карайте ела тук на топло не ходи в коридора ,не отваряй този шкаф и така нататък .Затуй използвам всяко що годе добро време за излизане за да си отпочивам .А най лошото при нос е че вечер след 3-3,30 се събуждат напоследък и почва игра ,смях или луд рев .Съответно не се наспивам и още  повече се изнервям и понякога си изпускам нервите и ги по шляпвам по дупетата .Знам че не е това начина и те още не разбират но това е нащо ежедневие и поял ден сама и в непрекъснато подреждане и чистене след тях ме влудява а след 5 минути все една че не съм чистила .Това е никой не е казал че ще бъде лесно особено с две зверчета но пък обичта която те ми даряват е двойна и ме правят щастлива когато кажат нежно мами .

# 4
  • Мнения: 243
Здравей напълно те разбирам моите зверчета са на същия хал .Сутрин ставам дори аз още не съм се измила и започвам да ги оправя защото пищят .... Когато сме в къщи повече се изморявам и физически и психически .Непрекъснато крещене непипаи там не се катери там не се карайте ела тук на топло не ходи в коридора ,не отваряй този шкаф и така нататък ...Съответно не се наспивам и още  повече се изнервям и понякога си изпускам нервите и ги по шляпвам по дупетата .Знам че не е това начина и те още не разбират но това е нащо ежедневие и поял ден сама и в непрекъснато подреждане и чистене след тях ме влудява а след 5 минути все една че не съм чистила .Това е никой не е казал че ще бъде лесно особено с две зверчета но пък обичта която те ми даряват е двойна и ме правят щастлива когато кажат нежно мами .

Божеее, значи не съм само аз  #Crazy По едно време си мислех, че ми трябва професионална (разбирай психиатрична Wink ) помощ. Постоянно за нещо трябва да им правя забележки и понеже те са си седнали на ушенцата,явно, трябва да крещя. Понякога удрям по дупетата, после ми става едно мъчно...и плача за това колко лоша майка съм, но след пет минути идват да ме гушнат и тогава по-щастлива от мен няма Hug
Това е...всяко нещо с времето си. Ще отмине този период и ще дойде ....друго, за което да се ядосваме Mr. Green Hug

# 5
  • Мнения: 1 174
Ето ме и мен в отбора, с изключение,че на мен "уж" ми помагат,но май повече си пречим.Свекърва ми идва,но е оперирана и не може да вдига тежко,съответно сама ги обличам,събличам,сменям памерси( а това става с доста тръшкане,гонене из леглото)За храненето помага,иначе сме същата лудница,опитвам се да не викам,но май не се получава,тесен ни е апартамента,всичко е натрупано и навсякъде все забранени неща и аз все"не,тук,не там" CrazyНезнам по колко пъти на ден повтарям това НЕ #CrazyОсвен това голям проблем е,че Дария все взима всичко от ръцете на Радослав,той съответно я хапеее в своя защита и постоянно съм на нокти кой,къде,какво ooooh!Ами такова е ежедневието на всички май,да са живи и здрави пък с другото ще се справим  Peace

# 6
  • Канада
  • Мнения: 264
Здравей, моите са 16 месечни, но наистина и при мен е много трудно.Нашият татко се очертава да е нао път доста време,поне 10 ден а ще съм сама.Иначе аз поне си имам голям син, който много ми помага.Но все пакпо цял ден съм си с тях.

Моите са горе -долу кротки, сутрин са спокойни и мога да кажа,че това ми е на-пълноценното време, успявам да сложа ядене, да пусна прането и прахосмукачката. После излизаме, ако не духа вятър.Ако ли не стоим у дома, гледаме детски филми,моите много гледат, това ми е голямо спасение.
После обяд и поне 2-3 часа спят след обед.После колелото се завърта и така до 7.30 когато си отиват по леглата без мрънкане.Поне на това ги научих.
При мен спасението в студа е, че имам кола и като пощурея, ги качвам и ги водя на мола или да пазаруваме.
ПОнякога и аз се изнервям с тях и им кресвам,макар да знам, че няма смисъл и после ми е тъпо
Мога да ти пожелая само здрави нерви
Ще мине този период
 baby_neutral baby_neutral
  bouquet

# 7
  • Мнения: 983
И аз имах един такъв луд период, когато се преместихме в новия апартамент. Явно усещаха, защото по цял ден плачеха и полудявах. Но сега не мога да се оплача. Понякога се инервям доста, но аз пък не крещя на тях, а на таткото. Или му се обаждам по телефона или като си дойде. той горкия го е страх да се прибере вече. Но те още не ходят и за това може би ми е по лесно. Стоят си в кошарите, а като им омръзне ги слагам на холовата, която съм събрала и е станала като огромна детска площадка. Правим си пързалка, катерушка и какви ли не глупости им мисля. А сега ще ми подаряват и люлка. Те не обичат ли да се люлят? Ако стоят в люлката ще успееш да си откраднеш някоя свободна минутка.

# 8
Веси, а тази люлка от тези дето се слагат на вратата ли е ? Мойте май няма да издържат.Те повече от 10 минути на едно място не желаят да стоят.Но ще проверя за л'лката.Мерси много

# 9
Za men e goliamo oblek4enie da razbera,4e ne sam samo az v podobno polozenie skapi maiki na bliznatsi, misleh si do dnes,4e nikoi ne bi mogal da razbere kakvo preziviavam i prez kakvo preminavam fizi4eski,psihi4eski i emotsionalno,no za  6tastie namerih vav va6e litse goliama uteha.Az sam Mariana za po-kratko Any maika na dve blizna4eta na to4no 13 mesetsa:edna devoika i edin mladez,koito otglezdam savsem sama i otkasnata ot okolnia sviat Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 12 202
  Няма какво да се повтарям  Simple Smile Дори в момента се чуват крясъци и се бият за нещо си  Simple Smile Напоследък обаче почнаха и да се гушкат, смеят заедно и да си играят. Надявам се да се случва все по-често. А иначе мисля че все пак става по-лесно с времето. Тоест в момента ми е много по-лесно отколкото когато бяха бебета. Въпреки че съм нервна аз самата, открих че просто не си заслужава да се тръшкам за глупости. Храненето е искате ли да ядете, седите и ядете. Дори и нищо да не са яли ги вдигам от масата ако почнат да се въртят и да правят номера. Памперси слава богу вече не носят, но пък се налага често да обувам и събувим панталонки, а Николета е твърдо решена че не може да се изпишка само със свалени до долу, а трябва изцяло да ги събуем. През деня съм само, но вечер таткото помага много и през уикенда също.
   Разходките също са моето спасение, но наистина вече рядко може да стоим по много време навън...  Между другото и ние сме точно на годинка и три месеца  Simple Smile В момента се опитвам поне да ги отуча да не хапят, но без особен успех. Измислянето на игрички помага за известно време, но не мога по цял ден да си играя с тях, трябва и някои неща да се свършат  Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 137
И по мои наблюдения след ужасно трудния период на прохождане, идва по-лесната и приятна част - повече заиграване заедно, общуването помежду им, всеки ден нова думичка и т.н. А и показват, че разбират все повече и повече  Grinning За крехкия ми опит като майка до момента (19 месеца) наистина периода около и малко след годинката беше най-трудния  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 152
Не знам до сега съм се справила долу горе добре но мисля че никога няма да се справя с премахването на памперса .Много ми се искаше това лято да ги науча малко от малко на гърне и да ми сигнализират с нещо че им се ходи по голяма нужда но уви .Не знам не знам сега ги слагам на гърне но докато сложа единия другия стане и обратното докато сложа другия първия вече е забегнал на някъде това ще ми и голяма трудност но е оставам за напролет а и ще са малко по големи .

# 13
  • Мнения: 302
Данисия, я не се тревожи кога ще махнеш памперсите. Като ги махнеш по-късно от някой друг и какво??? Аз съм писала и преди, срам не срам, махнахме памперсите около втората година. Е, не можах по-рано, достатъчно ми беше другата лудница, та да се занимавам и с купчини опикани гащи Crossing Arms Освен това зимата не е най-подходящия сезон за тренировки без памперс.

# 14
  • Мнения: 5 254
И аз съм рещила да започнем упражненията с памперса напролет.  И без това навсякъде се казва,че за това децата трябва да са достигнали някакъв етап от развитието си,а това става около 2-3 г. Има разбира се различни деца.

Общи условия

Активация на акаунт