А пийвате ли си лайт (кола, пепси...)

  • 4 571
  • 65
  •   1
Отговори
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
До всички - на диета, на режим, заети със здравословно хранене и до онези, които казват "От утре нов живот". Laughing
След като родих тази пролет, преминах през всички гореизброени групи.  Mr. Green Даже и на диета бях, мда.  bowuuТова, което ми помагаше да не ям сладко и да издържа, беше Кока-кола лайт. Моят "лайтмотив". Mr. Green Докато се усетя, лочех поне по литър на ден.
Хубаво. Но по едно време започнах да подпухвам, ама много да се подувам. Само лицето, тялото не. Гадна гледка. Бъбреците ми са здрави (проверих). Никога не съм се събуждала подута от сън. А сега, глей ти.  newsm78
И продължавах да си лоча количката. Whistling
Реших да я откажа, че не ми се връзваше този аспартам със здравословното ми хранене някак. Tired
Спрях колата. И за два-три дни спаднах, така да се каже. Laughing
Брей!
Замислих се (браво  Mr. Green). Огледах се. Познавам няколко души, които живеят кажи-речи на лайт напитки, защото нямали калории. Всичките са дебелички, а лицата им са много, много подпухнали.
Минаха две седмици и аз (ей така, за проверка) пих кола лайт. На сутринта - изненада, лицето ми беше като пухена възглавница.  Sad
Може и да не съм права. Може проблемът да е бил другаде.
Но аз повече лайт не пия! Crossing Arms

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 19:41 от Василиса Умница

# 1
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Ами,аз не пия по простата причина,че не обичам газирано. Иначе съм забелязала нещо подобно у познати, които пият лайт напитки, без калории - всичките са пълнички. За подпухнали, не съм обърнала внимание Rolling Eyes.

# 2
  • Мнения: 1 454
Аз имах този проблем с подпухването на лицето преди...и честно казано бях безнадежден случай...

Тогава живях на квартира и събота и неделя (особено след повече сън) хазяйката ме питаше дали не съм болна и как е възможно толкова да съм подпухнала...аз наистина го намирах за странно, но го отдавах на това, че съм спала твърде много...същото лято започнах много да пия вода...ама много...както трябва по литър -два на ден...ио продължавам до сега...
не съм се замисляла , но нямам вече такива проблеми...с подуването на лицето...

само когато ям много солено или много хляб...само тогава ми се получава на сутринта ..., но аз си знам , че трябва да изпивам много вода и не се оставям да ям повече от обикновено и да се тъпча със слънч.семкки например....

АМи това е...дълго стана де, но...водата е проблема почти съм сигурно, особено като казваш , че бъбреците ти са здрави...
и Слава Богу де!  Praynig
  bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: X
Аз съм фенка на кока кола, но сега съм на японската диета и не пия нищо газирано.  smile3511 Пробвала съм кола лайт, но според мен е ужасна, но странното е, че пепси лайт ми харесва, а по принцип не пия пепси.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 789
не пия кола, прекалено мие  газирана и ми подува корема.
Предпочитам Пепси лайт, но рядко- веднъж в седмицата изпивам по една чаша, когато вече не ме свърта и трябва да льокна нещо сладко! Embarassed

# 5
  • Мнения: 1 454
На мен много ми харесва Колата ЛАйт..даже преди да искам да слабея...защото съм си фен на сладкото и
Колата Лайт ми е по-сладка и по-негазирана от нормалната...нормална едва пия...
Абе водата е най-доброто , но за диети е супер лайта Simple Smile Hug

# 6
  • Мнения: 4 678
Не пия газирано от февруари 07 Hug
Сега се мъча да накарам  жената и малката да престанат да се наливат с газирано #2gunfire

# 7
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Ау, как мразя кола и въобще всичко газирано ooooh! Как го пиете, чудя ви се... Sick
Не е шега работа това с подуването, Васе, по-хубаво хич не я пий. Приготвяй си сама напитки в къщи, примерно настойка от сушени плодове в минерална (газирана) вода, чайчета и т.н.

# 8
  • Мнения: 2 956
Не харесвам Лайт. Кола,фанта и тем подобни пия,ако ми се допие много. Но не повече от 1/2-1 чашка максимум. Отказах отдавна газираното.
А пък , ако някой,пиещ Кола Лайт , прочете това дали няма да му се отще  Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 1 209
Не пия газирано и аз, но последно пийвах понякога Кола лайт с лимонче. Но след нея бях много жадна, изпивах доста вода и се подувах безобразно (не знам дали ви се е случвало да чувате как се плиска водата в корема ви като се заклатите).
Предпочитам да хапна нещо следко вместо да пия Кола - по-безвредно е в повечето случаи.  А имам наблюдения, че някои хора се пристрастяват към Колите - мои познати изпиваха по 1.5 л само вечер и не можеха да пропуснат.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 672
Изключително рядко пия газирано. Ако ми се случи - залагам на ....... лайт  Peace

# 11
  • Мнения: 928
Честно да си призная преди време често си купувах такива напитки, но с течение на времето разбрах, че тези подсладители са много по-вредни от захарта и вече не пия такива гадости.

.............
А пък , ако някой,пиещ Кола Лайт , прочете това дали няма да му се отще  Rolling Eyes
Това е истината за съжаление.

Колкото и да ни изкушават малките цифри на калорийното съдържание на всички диетични продукти НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПОЕМАТ! ВРЕДНИ СА!!!

# 12
  • Мнения: X
Те колко неща са вредни, ние не трябва да ядем, пием и дишаме тогава.  Laughing

# 13
  • Мнения: 857
Знам,че не трябва,но пия!

# 14
  • Мнения: 4 916
Никак не обичам кока кола лайт  Sick предпочитам обикновената  Peace

Общи условия

Активация на акаунт