документи за пътуване?

  • 820
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте мами! Декември ще пътувам с бебо със самолет, но не знам дали ще искат някакви други документи на летището, освен международния му паспорт. А вътре никъде не пише, че аз съм майката.. малко ми е странна тази ситуация. Може би актът за раждане трябва да е преведен? Нямам сключен брак, така че не ни трябва разрешение, но как това да се удостовери? Ако някой има опит, моля да сподели. Прегръдки на всички! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 4 493
Последно през септември месец дъщеря ми пътува до Париж с моите родители - на летището поискаха декларации от мен и бащата за преминаване на границата и акт за раждане на детето. Всички документи бяха на български език и са ги проверили само на летището в България преди да се качат на самолета. На връщане от Париж са искали само паспорта на детето и личните карти на родителите ми и е имало въпрос от французина - Какви сте вие на това дете? Майка ми е обяснила, че са баба и дядо и той не е поискал нито декларациите да ги види /не че щеше да ги прочете/ нито акта за раждане.
Мисля, че освен Валиден паспорт и акт за раждане /щом няма дзаписан баща в него/ на детето друго не ти трябва
Лек път

# 2
  • Мнения: 6
Благодаря!   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
Ако детето е припознато от бащата - трябва декларация от последния. Трябва и акт за раждане, за да се види коя е майката. Това, защото като нямаш брак с бащата имената на майката и детето са тотално различни.
Като ходихме на море, бяхме с бившия при това, пак ни искаха и акта за раждане. Да не говорим, че служителката се държа с нас все едно ще продаваме джеремето зад граница. При положение, че беше ясно, че сме на почивка тръгнали  #Cussing out

# 4
  • София
  • Мнения: 4 493
Тези дни ми изникна проблем /ако модераторите решат нека преместят поста ми/ - отново с бащата на дъщеря ми. Имаме дадена декларация от бащата през април 2006 год, която е безсрочна, но след последната ни разправия той каза, че щял да я отмени - има ли такова положение, може ли да се отмени декларация за пътуване в чужбина  newsm78

# 5
  • Мнения: 6
Ако детето е припознато от бащата - трябва декларация от последния.
Ами не е припознато, дори не го е и виждал. A малкият носи моите имена.. Смятам да преведа акта за раждане, за всеки случай. Не се сещам друго засега. Всичко най!  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
dioni, да може Sad

До колко е сколнен да ти прави мръсотии бившия?

# 7
  • София
  • Мнения: 4 493
dioni, да може Sad

До колко е сколнен да ти прави мръсотии бившия?
Ами на пук и на инат на мен е готов да навреди на детето /щом ми трябваше 1 година за извадя паспорт на детето и още 1 година за да ми даде декларация , значи прави си сметка ............../, ако разбере че отиваме на ски в Австрия, ще откачи от злоба и ще направи всичко за да не заминем /т..е. детето да не замине/.
Каква е процедурата по отмяна на декларация???
Мога ли аз да направя нещо за да я протакам - в смисъл трябва ми валидна декларация към 18-26 януари - тогава летим, а след това ще му мисля и ще деиствам и чрез съд ако трябва  Sad

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
Нищо не можеш да направиш ти.

Той може: 1. Да отиде при нотариус и да ти прати нот. покана, с която те известява, че е отменил декларацията си.
2. По-лошото: да изпрати копие от това до граничен контрол от където предполага, че можеш да изведеш детето, за да не можеш да го направиш.

Може дори да уведоми полицията и граничните власти как искаш да изведеш детето без негово разрешение в чужбина, където да го скриеш от него и какви ли не още глупости... Зависи колко е ненормален.

Не можеш ли да проучиш сериозен ли е...да се пробваш временно да затоплиш отношенията ви... Нещо такова, а?  newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 4 493
Нищо не можеш да направиш ти.

Той може: 1. Да отиде при нотариус и да ти прати нот. покана, с която те известява, че е отменил декларацията си.
2. По-лошото: да изпрати копие от това до граничен контрол от където предполага, че можеш да изведеш детето, за да не можеш да го направиш.

Може дори да уведоми полицията и граничните власти как искаш да изведеш детето без негово разрешение в чужбина, където да го скриеш от него и какви ли не още глупости... Зависи колко е ненормален.

Не можеш ли да проучиш сериозен ли е...да се пробваш временно да затоплиш отношенията ви... Нещо такова, а?  newsm78

Ужас Иса ти много ме зарадва
по точка 1. Аз мога ли да не я получа тая покана - ще инструктирам всички да не взимат документи и да не подписват нищо;
2. Вярно е че е ненормален и може да прати на всички гранични власти, ако се усети /дано не му дадат такъв съвет/.
Незнам до колко е сериозен - сега е във фаза плашене. Затопляне може да има ако детето пропусне някое забавление за да се жертва да отиде при него за Коледа или Нова Година /тя въобще не е съгласна/.
Остава да се правя че хич не пи пука и да отмени декларацията , аз все едно нямам никакво намерение да я ползвам  Close
Подозира, че детето е било някъде в чужбина /щот постоянно подпитва/, но ако разбере със сигурност - просто ще ни резне квитанциите /т.е. на детето - само и само за да направи на пук на мен/

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
Диони - това че няма да я получиш нищо не значи. НИКОГА не отказвай да получиш нещо, което се опитват да ти връчат. Смята се за връчено + не знаеш за какво се отнася.  Naughty

Това да се правиш, че не ти трябва е добра идея. Казваш му, че изобщо не ти дреме - да прави каквото ще.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 493
Иса благодаря, мнг си бърза с отговорите  Simple Smile
Ще трябва да измисля нещо

Последна редакция: чт, 15 ное 2007, 22:32 от dioni

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Зависи колко ти е голямо детенце. Ако е в училищна възраст, може да кажеш, че го пращаш на езикова ваканция заедно с други деца, в Англия например. И че не му искаш да я плати половината както се полага, ами само да подпише за да замине детето да учи език. Може да се хване.

Общи условия

Активация на акаунт