Как се справяте с изблиците на ревност?

  • 2 585
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Момичета как се справяте с изблиците на ревност?
Аз не мога и не мога да се оправя.
Когато ме връхлети идеята,че приятеля ми ми изневерява ставам нетърпима дори за самата себе си.Случва ми се рядко.По принцип не съм от тия дето само стоят и си дебнат мъжете,ама случи ли ми се да изревнувам всеки бяга.
Ситуацията ми този път е следната:От около 3 седмици в работата на приятеля ми има нова колежка.Работата му е такава,че тя е единствената жена.
От предната колежка не ревнувах въобще може би,защото още от първия и ден я видях и знам за какво става дума и...абе просто няма как да се получи нещо,ама тази не съм я виждала и то вече трета седмица и издивявам при мисълта какво може да се случва,докато "работят".
Колкото и да му вярвам той си остава мъж,а по описанието,което получих от него относно визията и,тя доста отговаря на вкуса му.

Как да се справя с тези ревностни кризи?
Вие как се справяте?Как се успокоявате и си връщате душевния мир?

# 1
  • Мнения: 88
Аз ли съм единствената,която ревнува? newsm45 smile3511

# 2
  • София
  • Мнения: 161
не си само ти и аз съм такава ревнива  smile3514 но да ти кажа честно съвет за справянето не мога да ти дам  smile3505 може би ако под някакъв предлог отидеш и я видиш може и да се поуспокоиш, но може и да стане точно обратното ......... сложна работа  smile3518

# 3
  • Мнения: 25 447
На твое място бих потърсила психолог. Сигурно ще ти помогне да придобиеш повече увереност в себе си.  Peace

# 4
  • Мнения: 168
И аз съм от тия дето на моменти стават ревниви. Не че не му вярвам, ама моя работи  в друг град и се връща за по два дена, после пак го няма пет и така...По принцип съм спокойна, но точно както ти казваш - на моменти изпадам в луда ревност, защото не познавам колегите и колежките му. Аз също не знам лек за това, знам мен какво ме успокоява - единствено и само той. Като си говорим и ми разказа разни неща, като му изслушам позицията за разни други наши приятели, дето са и те като нас и стане дума за изневяра или нещо такова и въобще като го слушам как разсъждава и се успокоявам. Държа да подчертая, че нямаме прооблеми двамата, т.е. нормално и разбрано семейство сме. Ама пусто като гледам Острова на изкушението и си викам:"лелееее, ми някоя такава намахана изкусителка, ако му се лепне, кво трябва да я правя не знам..." (Една такава пробва да го сваля пред мен и после мисля, че съжаляваше Wink)И точно след предаването ме налягат черни мисли...Луда работа  Sick Crazy Blush

# 5
  • Мнения: 88
И аз съм от тия дето на моменти стават ревниви. Не че не му вярвам, ама моя работи  в друг град и се връща за по два дена, после пак го няма пет и така...По принцип съм спокойна, но точно както ти казваш - на моменти изпадам в луда ревност, защото не познавам колегите и колежките му. Аз също не знам лек за това, знам мен какво ме успокоява - единствено и само той. Като си говорим и ми разказа разни неща, като му изслушам позицията за разни други наши приятели, дето са и те като нас и стане дума за изневяра или нещо такова и въобще като го слушам как разсъждава и се успокоявам. Държа да подчертая, че нямаме прооблеми двамата, т.е. нормално и разбрано семейство сме. Ама пусто като гледам Острова на изкушението и си викам:"лелееее, ми някоя такава намахана изкусителка, ако му се лепне, кво трябва да я правя не знам..." (Една такава пробва да го сваля пред мен и после мисля, че съжаляваше Wink)И точно след предаването ме налягат черни мисли...Луда работа  Sick Crazy Blush
Ухххх ама как точно си ме разбираш. Crazy
А това за острова е нямам думи.И ние го гледаме и той на всяка серия вмъква "иххх трябваше да ида за изкусител"
Когато го попитах,ако ние бяхме там щеше ли да издържиш той ми отговори така:"Ами мишенце сигурно около 10 мин,то толкова русо,то се не трае" ooooh!
Ама самия той не ревнува,ми е правило впечатление.Давала съм му повод,но той не ревнува.Ако изревнува,то би било от някой от семейството,че обръщам в дадения момент повече внимание на брат ми примерно от колкото на него.
Иска ми се и аз да можех като него,ама...пусто като не я знам с точност каква е оная руса фльорца-"новата колежка" #Cussing out

# 6
  • Мнения: 1 896
Страхуваш се ,че новата колежка,която дори не познаваш те превъзхожда с нещо ли?
Ако не е колежката, може да е съседката, продавачката,сервитьорката...Всички жени ли с които контактува любимия ти са потенциална заплаха за теб?
С такова ниско самочувствие и с изблиците на ревност за които говориш може да си вкараш някой автогол.Внимавай! Naughty

# 7
  • Мнения: 88
Страхуваш се ,че новата колежка,която дори не познаваш те превъзхожда с нещо ли?
Ако не е колежката, може да е съседката, продавачката,сервитьорката...Всички жени ли с които контактува любимия ти са потенциална заплаха за теб?
С такова ниско самочувствие и с изблиците на ревност за които говориш може да си вкараш някой автогол.Внимавай! Naughty
Не съм казала,че ме превъзхожда,но все пак като се сетя...та той прекарва повече време с нея,от колкото с мен.По цял ден на работа,макар,че държа да ти кажа,че ми подейства ободряващо твоя пост.Права си не може да се страхувам от всяка жена,странното е,че в момента само тя ме притеснява,а дори не съм я виждала. #Crazy

# 8
  • Мнения: 1 896
...макар,че държа да ти кажа,че ми подейства ободряващо твоя пост.

Такава бе и целта ми.
Вземи се в ръце и престани да мислиш за колежката,не се самоизяждай от вътре.Такова мислене и поведение са саморазрушителни.
Я направи един тур по магазините-действа ободряващо и повдига тонуса и самочувствието!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 064
На твое място бих потърсила психолог. Сигурно ще ти помогне да придобиеш повече увереност в себе си.  Peace

Да, и аз така мисля. Това не е нормално и е ужасно тормозещо за теб, а и за него, ако не успяваш да прикриваш тази ревност. Постави се на негово място.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 343
знаеш ли истината е че си го научила непрекъснато да му обръщаш внимание-мъжете го обожават това-да гледат как им ходиш по гъза,умират си на кеф LaughingТрябва да станеш малко пенкелер и да престанеш да се вторачваш в него-обърни внимание на себе си,отиди на фризиор или един господ знае къде,купи си дрехи,белио или квото искаш.От цялата работа вредиш на себе си и на вразка ви.
  А относно Острова-не забравяйте че има сценарий-нали трябва да се направи интресно-да има хляб и зрелища...

# 11
  • Мнения: 157
Определено границата на ревността си я прехвърлила.Ако се замислиш колко жени на ден среща твоя приятел докато отиде на работа .И какво,от всички ли ще ревнуваш?
Научи се да се само контролираш.Това твоето е болестно състояние.
Всеки мъж избягва ревнивите жени.

# 12
  • Мнения: 88
Определено границата на ревността си я прехвърлила.Ако се замислиш колко жени на ден среща твоя приятел докато отиде на работа .И какво,от всички ли ще ревнуваш?
Научи се да се само контролираш.Това твоето е болестно състояние.
Всеки мъж избягва ревнивите жени.
Лелеееееее ти ме изкара невменяема бе жена.хахаха Ти наред ли си? ooooh!

Още в първия си пост съм писала,че ме хваща много рядко ревността,държи ми ден-два и до там,но докато ме държи съм като дива,но не съм казала,че пред него показвам нещо,той дори не разбира,че аз в дадения момент се кося за нещо.

Мисля,че Ulia най-добре ме е разбрала и най-добре ми помогна.

Шерил а ти просто си невероятно крайна и това,което си писала въобще не се отнася за мен.
"научи се да се самоконтролираш","това твоето е болестно състояние" това е просто нямам думи,мисля,че си се изпуснала твърде много.

"Да се консултирам с психолог" #Crazy не смятам,че когато човек ревнува трябва да е луд,това е нормално човешко състояние и моето е в граници мисля.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 858
В днешно време красиви жени под път и над път. То и затова на нас, жените, така ни се смазва самочувствието, което пък прераства в ревност, че застрашаваме ежедневно връзките си с поведението си.

Може би ще е най-добре да видиш колежката и дано това те успокои. Приеми, че мъжа ти ще гледа и други жени, такава е мъжката природа какво да се прави.

# 14
  • Мнения: 431
*Loran*, и какво ще направиш, ако видиш новата колежка и тя се окаже хипер-супер-яка мацка, точно каквото мъжът ти би харесал? По-леко ли ще ти стане? Rolling Eyes Съжалявам, но не ти е "напълно нормално" състоянието.

Общи условия

Активация на акаунт