за бактериите

  • 809
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 908
Здравейте,Др.Слънчева!
Искам да ви питам,стафилокок ауреус много патогенна бактерия ли е и трябва ли да се лекува за сега,при положение,че дъщеря ми няма никакви симптоми(имаше 3 седмици хрема и така я открихме)в момента,лекарката ни каза,че нищо не би ни изписала за сега,а антибиограмата показа чувствителност само на Бисептол Rolling Eyes,след лечение с Тобрекс капки 2 седмици,понеже първата антибиограма показа чувствителност към Гентамицин и абсолютна нечувствителност към Бисептол Rolling Eyes
Може ли дъщеря ми да я има като носител още от неонатологията където лежа,след раждането,но в епикризата да не е отбелязано?Т.е. пише,че няма растеж на култури,но аз се съмнявам....Лекарка ми се изсмя в лицето,че не е възможно,в което аз много се съмнявам...
Възможно ли е според вас,само с подсилване на имунната система,организма на детето да се справи сам с бактериите?Поне така ми препоръча лаборантката Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 5 760
Болничните щамове има специфична антибиограма и ниска чувствителност на антибиотици. Действително ако е така най-вероятно е от болницата. Една част са носители, но е добре да се ликвидира това носителство. Може да се активира при болест и да настъпват продължителни инфекции с усложнения. Може и да алергизира детето.
Добре е да проведете един курс с Бактробан 10-15 дни. Носа са маже, но по дълбоко. 1-2 х дневно. Този крем за нос е насочет точно срещу Еафилокус ауреус.

# 2
  • Мнения: 2 908
Благодаря ви!
А само Бактробана ще може ли да изчисти и носа,и гърлото,понеже и на двете места е открита бактерията?Защото ако изчисти само носа,не е ли опасно да остане в гърлото-няма да имам вече като вариант дори и Бактробана?

# 3
  • Мнения: 5 760
по принцип инфекцията от носа слиза към гърлото, а не обратното.

Общи условия

Активация на акаунт