Вече не знам как да подхождам към нея!

  • 1 399
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 499
Имам два проблема. Първият е, че вечер като си легнем малката не иска да заспива по два часа. Сложа ли я да спи за нея почва игра. Скача, става, пее си и т.н., всичко, но не и да заспива. Това го прави от около месец, преди не сме имали проблеми.Не помага нищо, нито увещания, нито нежност, прегръдки, каране, оставяне без внимание, всичко съм опитвала. Заспива накрая като й се скарам повечко /което никак не ми е приятно да правя/. Вторият ми проблем е, че много се бие, ама много - за всяко нещо, дори без причина. Удря ме по главата с каквото намери, баща си също, бие се за щяло и нещяло. И това от около месец. Може би е свързано с настъпилите промени. До преди месец живеехме само двете във Видин т.к. бях командировка. Сега си се прибрахме у дома и вместо да се чувства по-добре и всичко да се нареди тя е буйна, неконтролируема, постоянно реве, пищи, бие се и прави всичко на опаки. Ще се съглася, че може би има причина, но повече ме притеснява това, че не знам как да подхождам към нея. Имам чувството , че както и да подходя все не е правилния начин. Моля ви, помогнете с идеи.

# 1
  • Мнения: 1 046
Мога само да кажа не се притеснявай, има реакция и от преместването ви.

От около половин година, сме на същия хал, в началото до годинка и половина се хвалих, че моето дете има най-железния режим, в 8-8,30 най-късно вечер, не само е в леглото, ами напротив даже е и заспал, като по учебник дет се вика.
Нооооо махнахме бибата и се почна приспиване по час-два, ако е под един час, си казваме, че нещо не е наред, нон стоп е игра, вече сме и на фаза приказки, което не е лошо, но като е по 10-12 пъти в рамките на час и се побърквам и докато играе и дивее и после извднъж се отцепва. Пробва ли сме какво ли не, от лягане в 9ч.-10ч., до връщане отново към режима в 8, просто се примирихме, че ще е така и се наслаждаваме на момента. Не иска да заспива сам, вечно има някой при него, което когато сме си сами е добре, но когато имаме гости се превръща в проблем, но тогава просто го оставяме максимално с нас.
Като съвети мога да дам само стандартните, от изморяване след ставане от следобедния сън, дълги игри с детето от страна на човека, който го гледа, не прекалявайте и с игрите непосредствено преди лягане. Пробвай да пееш песни, ако има някоя любима или нещо подобно, да гушне любима играчка или одеало. Абе с две думи се настройте, че ще е така, поне докато не порасне достатъчно, за да и обясните нещата.
Не е миродавно в никакъв случай моето мнение, просто това е моя опит, смятам да преустановя порочната практика, когато се преместим в новото жилище и вече ще си има своя стая и ще се опитам надлежно да обясня, как вече е голям и ще спи сам.
Леле, че дълго стана, за боя, какво да ти кажа, повечето майки, ще ти кажат, че са минали през този момент и просто трябва да изчакаш, след като моя дребосък прекрачи прага на яслата спря с тази порочна практика.

Добре е че си пуснала темата, ще ти стане по-леко, като разбереш, че не си сама и повечето майки са имали или имат подобен проблем. Успех и се надявам, да намериш решение на проблема и по-скоро да приемеш, че не е проблем, а просто малко време да прекараш скъпоценни мигове с малкото съкровище.
  bouquet


# 2
  • Мнения: 883
И моята разбойничка е същата- първо слушаме задължителния вечерен концерт, после иска да се борим, после приказка и т.н. Бие се по паркове и градини, а като и се скарам, ми казва с най-нежното гласче "искам да съм добричка мамо, не искам да съм лоша"...Sad

# 3
  • Мнения: 3 499
Леле,  belalim ,  ooooh!. Иска да е добричка, ама се бие наляво и надясно! Ха.
И Моника ходи на ясла. Но това го прави от месец, а ходи на ясла повече от 6 месеца. Преди защо не се биеше така?! Thinking Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 183
Защо те притеснява, че не заспива веднага- ако и се спи, ще заспи.И до сега си спомням как ме слагаха да си лягам веднага след "Сънчо", а аз си играех с часове в леглото.
Може, дори, просто да е пораснала и да се нуждае от по- малко сън, макар, че ти го свързваш с местенето.А и много деца смятат, че ако заспят, ще пропуснат кой знае какво и правят всевъзможни опити да преживяват без сън.
А  за удрянето е наистина неприятно.Опитвала ли си да се направиш, че плачеш, когато те удари?

# 5
  • Мнения: 3 499
Да, ама не помага. На нея й става забавно , че "плача" и ме удря още повече. Shocked

# 6
  • Мнения: 1 992
Noel, децата ни са на една възраст и поведението на моята дъщеря е същото. Промени в живота и не е имало. Вечер заспива сравнително лесно. Има скачане, пеене и т.н, но не е чак като при вас. Тръшка се за най-малкото нещо, удря, ако не стане на нейната, крещи като протест на всяка моя забрана да направи нещо, понякога е направо истерична. Може би е само период... Тези дни изкара два зъба, а сега и четирите и предкътници са наред. Аз си го обяснявам със зъбите при моята. А може и да пробва да се налага вече, опипва почвата до къде може да стигне...

# 7
  • Мнения: 66
Здравейте на всички! Аз също  имам този проблем у дома.В яслата е много послушен, при баба и дядо също, но в нас  :ooooh.Минах през шамари, наказване, гушкане и тн. ,но досега никакъв ефект.Вече си мисля, че заради нашето забързано ежедневие децата по някакъв начин си търсят начин за по-голямо внимание( въпреки че го получава от много страни).Ако някой намери точния начин за решаване на проблема СПОДЕЛЕТЕ Praynig

# 8
  • Мнения: 883
Когато ме удари и и кажа, че ще плача ми вика "Плачи мамо, хайде плачи" #Crazy

# 9
  • Мнения: 656
Бях чела, че за децата е много важно да имат "дом" и този дом да е нещо постоянно. На 2 пъти и сменяш този дом и това кара детето ти да се чувства несигурно. Според мен е добре да проявиш търпение да има време детето ти да се почувства отново сигурно, да почувства уюта на дома. Но пък и не е редно да я оставяш да бие теб или баща си - за да не и стане навик. Просто в момент на изблици на бой гушкай детето си.
Дано проработи.

# 10
  • Мнения: 967
Горещо ти препоръчвам да прочетеш книгата на Фицхю Додсън "Изкустшото да бъдея родител". Аз си я купих от книжарница Хеликон. Ще откриеш много отговори за възпитанието, детската психика и как да се справяме с подобни казуси като този, който описваш

# 11
  • Мнения: 8 999
Колкото до незаспиването веднага, и аз имах такъв проблем с моите диванета. Ама те бяха двама в една стая и го удряха на купон веднага след като съм пожелала "Лека нощ!" и съм изгасила лампата. Голям тормоз ме изтормозиха - то не беше шъткане пред вратата, не бяха молби, не бяха заплахи /за наказание/, в крайна сметка нищо не помогна. Просто пораснаха.
Може би и при твоето дете е някакъв период, който ще отмине.

# 12
  • Мнения: X
Това с незаспиването е един кошмарен период, който свършва...........когато го израстат.
И моята имаше периоди, в които нищо не помагаше, най-доброто, което можеш да направиш е просто да я оставиш, все ще заспи в един момент. Другия вариант е да си скъсаш нервите.  Tired

# 13
  • Мнения: 952
колко часа я слагаш да си ляга? може би наистина и е рано и не и се спи. Това че ходи на ясла не означава че е изморена. Виктор откакто ходи на ясла следобяд не мога да го изморя, имам чувството че на яслата само си почива. Вечер преди 10.30 не заспива и сутрин естествено му е трудно ставането. Откакто сменихме времето с един час назад и режима се промени  и още не можем да го оправим Rolling Eyes Но аз не го слагам насила, защото така или иначе заспива когато му се доспи. Това с биберона и на мен ми мина през главата беше кошмар отказваше всякакво спане и вечер заспиваше в 01ч Crazy но като почна яслата и видя малките с биберони и хоп наново.
За боя незнам какъв съвет да ти дам освен да разчиташ да отмине и този момент, Виктор също посяга когато не му се угоди Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 9 467
Горещо ти препоръчвам да прочетеш книгата на Фицхю Додсън "Изкустшото да бъдея родител". Аз си я купих от книжарница Хеликон. Ще откриеш много отговори за възпитанието, детската психика и как да се справяме с подобни казуси като този, който описваш
Peace  И аз!
Та точно там си пише за тези кризи на възрастта наречени от него "ранен пуберитет". Важното е че не само те  "светва" за кво иде реч, ами и как да се справяме Wink
Той е детски психолог и мн добре обяснява ситуациите през очите на самите деца, нашите емоции..варианти за реагиране..-определено е полезна и не е скъпа-9лв е.

Общи условия

Активация на акаунт