Орифлейм и Ейвън- некачествени продукти.

  • 35 081
  • 187
  •   1
Отговори
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Коя фирма произвежда по-качествена и безвредна козметика според вас и според проучвания на компетентните органи. Лично мен ме е страх да поръчам крем, червило и основа - пудра, ФДТ от Ейвън, митове се носят вече за качеството на продуктите им. Декоративната козметика на Орифлейм става от лоша по-лоша, развалят всеки читав продукт и надуват цените.
В тази тема момичетата, които са си патили от козметиката на двете фирми, или не са харесали продуктите по други поводи, нека да се включат.

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 14:00 от Mishel_

# 1
  • Мнения: X
Този въпрос малко ми напомня за онзи за кокошката или яйцето .Интересно ми е дали темата ще се превърне в бойно поле между Ейвънки и Орифлеймки и дали ще захвърчат развалени яйца и перушина Mr. Green

# 2
  • Мнения: 7
ползвам продукти и на двете фирми и съм доволна.

# 3
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Преди да ти отговоря - признавам си, че съм консултант на Орифлейм Sunglasses . Това което знам и мога да ти кажа е следното:
- има един сайт, английски, за безвредните козметични марки и тези, които съдържат вредни за здравето и кожата съставки. За съжаление не го нося в себе си, но като се поразровя в къщи, мога да го дам, ако не са ме изпреварили вече Wink. Та, в този сайт фигурират някои от продуктите на AVON, докато на Орифлейм няма нито един /нали все пак е натурална козметика/ Mr. Green.
- другото нещо, което касае не производственото качество, а самото му запазване е начина на съхранение на продуктите в периода м/у доставката им в БГ и подаването на клиента. Орифлейм имат склад в София, преминал всички изисквания на ХЕИ и сертифициран за условията на съхраненине на продуктите, докато за AVON знам, че т.нар. координатор може да си ги държи и в мазето наред с туршиите и бутилките нафта за печката  Rolling Eyes, което естествено ще повлияе зле на качеството на един крем, примерно. Ако не е така, моля да ме опровергаете.
 - и на последно място - смятам, че консултантите на Орифлейм са по-запознати с това, което предлагат и препоръчват на клиентите си и по този начин се свеждат до минимум евентуални алергии, обриви и т.н.
Нищо лично към AVON, но не мога да не споделя, че дълги години бях техен клиент, имено заради смешно ниските цени. През това време получих няколко обрива и по тяло и по лице, без да ми се върнат парите за проблемните продукти, но продължавах да си купувам, защото са евтини. На Орифлейм попаднах случайно - подариха ми крем и от тогава съм техен дистрибутор......еми не може да се сравнява качеството на Орифлейм с това на Ейвън. Може да са малко по-скъпи, но ми спестяват куп пари за мазила за обриви, а и ефекта след тяхната употреба определено е по-забележим, отколкото на Ейвън. Пак ме поправете, ако вече не е така и нещата са им станали мааалко по-качествени /моят опит е от преди 2002 година/ Peace.

# 4
  • Мнения: X
За протокола:
Майка ми беше консултант на Орифлейм, а аз бях представител на Ейвън.
И двете не струват, а темата си отива точно към бой с възглавници.

# 5
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
........................
И двете не струват.......................


такова е и моето мнение Peace

# 6
  • Мнения: 1 028
Мила Nik`s mom,ако имаше едни елементарни познания по химия,щеше да си наясно колко "натурална" козметика е "Орифлейм",друго-на този сайт,който си гледала надали фигурира само"Ейвън"/за да не си голословна преди да напишеш нещо е редно да пуснеш линк/скоро имаше тема,в която се дискутираше,че  доста от скъпите и реномирани марки от ранга на Шанел,Диор и др.имат продукти с не дотам здравословни съставки.Относно пък това,че продуктите се съхранявали в мазета,по-голяма простотия не съм чувала,ти видяла ли си такова нещо?Виждам,че не правиш разлика между склад,координатор и изобщо цялото звено.
Цитат
докато за AVON знам, че т.нар. координатор може да си ги държи
може да,ама не го правят,не мислиш ли,че така  на база"може би да,може би не"много смело отправяш упреци?Ако ти така си съхраняваш твоите,не слагай всички под общ знаменател.И откъде-накъде твърдиш,че си видиш ли по-компетентна,щото си била консултант на"Орифлейм",по кой критерии и параграф,че не виждам нищо ,с което да доказваш това,от целия ти пост лъха само злоба и некомпетентност не само към конкуренцията,а и към това,което предлагаш на клиентите си.Нито един аргумент не преведе,нито един материал,който да доказва истиността на думите ти,само едно голословие лишено от всякаква логика и разум.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 209
Пробвала съм продукти и на двете фирми-не ги смятам за качествени. На техните цени предпочитам да си купя козметика от аптеките или дори Нивея. А наистина определението "натурална" козметика е смешно - все пак, за да са трайни повече от 1-2 дни има доста химия.

# 8
  • Мнения: 209
........................
И двете не струват.......................


такова е и моето мнение Peace


моето също Peace

# 9
  • Мнения: X
Кой от какво е получил обрив е абсолютно индивидуално. Аз няма да плюя нито едната от двете марки, въпреки че използвам основно едната. Почти цялата ми козметика ( кремове, маски , декоративна козметика, парфюми и лосиони за лице) са на Ейвън. Защото 1-во : От орифлейм мноооого отдавна получих алергична реакция от един продукт и не съм повторила повече. 2-ро и много важно е - не ми харесват като аромат нито един от продуктите. Миришат ми на старо. А те просто така си миришат. Може моите възприятия да са се нещо сбъркали. Ейвън ползвам, защото 1-во Нямам пари за скъпа козметика! А от евтината това ми допада най-много и най-д0бре ми действа.  Със всеки продукт постигам ефекта който е на рекламата му. Независимо дали е спирала или крем. Харесва ми и това, че има кремове и лосиони които преспокойно могат да заместят парфюма. Миришат ми на свежо, на чисто, на парфюм и са много дълготрайни аромати. Това е.....
 П.С. Ако можех - бих избрала скъпата козметика. Което пък от своя страна не и гарантира качество но.... Thinking

# 10
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Тук не става въпрос за складове и фирмени помещения, а за продуктите и техните качества, съставки най-вече.
мамите със злополучни опити от козметиките на двете фирми да се включват.

Хайде аз да съм първа:
Орифлейм - червилата и най-вече скъпите са мазни и непокривни, спиралите не са добри, също и  уъндърлаша. От известно време започна една подмяна на стари продукти с нови подобрени такива, е познайте колко орезилени станаха те. Някои продукти от бялата козметика също са въздух под налягане, например Еколагена - направо не мога да прежаля тези пари хвърлени на вятъра, шампоаните - моля ви не си ги взимайте с изключение на детските. Само серията Мед и мляко  Peace
Ейвън - червилата и основите са хубави, но там е работата, колко са вредни, пълен буклук е цялата им бяла козметика - имам отзиви от доста изринати и алергизирали се. В парфюмерията има точни попадения, но не са много, душ геловете само миришат на хубаво, шампоаните 99% съсипват косата, аксесоарите са хубави, но скъпи.
после ще допълвам още.

# 11
  • Мнения: 10 651
Ползвам продукти и на двете фирми, но повече на AVON. Повдигнатата тема ме накара да се замисля - всъщност кой орган в България оказва контрол върху качеството на продуктите, закупени чрез каталожна търговия? Моля, ако някой е наясно да ми отговори.

# 12
  • Мнения: 452
Да споделя - ползвам маските на орифлейм - много съм доволна !Крем не смея да си поръчам обаче - първо ми се струват скъпи и предпочитам да си взема от магазина ,също така и декоративната козметика предпочитам да си избирам директно от магазина .По отношение на Ейвън бях изключително резервирана докато случайно не ми попадна една измиваща пяна в ръцете- една приятелка си я забрави в къщи - честно да ви кажа- изненадах се от действието и - докато я ползвах не ми излезе една пъпка - а имам доста проблеми с кожата.Ползвам измиващия гел на Виши ,но странното е ,че този на Ейвън специално на мене ми действа по- добре !така ,че вече не съм предубедена - всяка фирма има продукти подходящи или не - поръчвам си маските на Орифлейм - доматената ,глинената с чаено дърво ,с водораслите - с джинджифил и лимонена трева и маската с роза ,е някои от тях ми понасят по- добре от другите - и това е нормално като се има предвид ,че кожата ми е мазна .....затова чета отзивите за продуктите и се ориентирам по тях
Така ,чеспорът е тотално излишен - кой е по- по- най!
Има продукти и от двете марки ,които са добри . Например миналата зима си поръчах на Орифлейм някакъв блясък за лице - Джордани голд в една тубичка - ами разочарова ме да ви кажа !Така ,че вече много внимавам какво поръчвам ,чета отзивите за продуктите първо и тогава решавам дали да рискувам ......винеги има риск да не ти хареса нещо- и от магазина доста пъти като купувам се разочаровам ..... ама кво да се прави

# 13
  • София
  • Мнения: 4 736
Преди няколко години бях си поръчала доста неща, особено от Ейвън. Общо взето, само няколко вида сенки се оказаха страхотни ама си бяха скъпи- над 15 лв. От един фдт бях пъпчасала зверски, една крем пудра се излъгах наскоро да купя- тя пък стои все едно ти е кирливо лицето  Crazy И още куп неща така. Обаче има едни балсами - advance techniques, много добре ми понасят. Също ми бяха подарили и една спирала за обем с гумена четка, забравих й името. Страхотна беше и тя  Peace
Иначе от Орифлейм съм пробвала по-малко неща, но истината е , че са били качествени и съм останала доволна. И все пак не си падам по нито една от марките и не поръчвам.  

# 14
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
МММММ чудна темичка, за повишаване на настроението.... Големи хуморески се разправят тук!!!! Сядам на първия ред за спектакъла!

Общи условия

Активация на акаунт