Помощ от юристите във форума - ЗОП - свърших си работата, мерси!

  • 1 348
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 243
Необходима ми е бланка на декларация по чл. 47 ал. І , ал. ІІ и ал. V от ЗОП.
В момента нямам достъп до процедурите на "Апис" и "Сиела".

Моля някой колега, който ги има, да пише.
Нямам време да я съчинявам.
Благодаря ви!

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 22:00 от sladka hapka

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Дай мейл.

# 2
  • Мнения: 6 243
Пращам на лични.
Благодаря, Додо!

# 3
  • Мнения: 210
Моля, ако някой има инфо да ми пусне линк или литература по въпроса...

С приятеля ми очакваме дете а нямаме брак нито съжителство, което някъде си се заявявало...

Много искам да прочета подробно какви са правата и задълженията ни относно детето и общото ни имущество и какви са негативите от съжителство без брак за детето, ако има такива...

Каква е процедурата по припознаване на детето и др. такива...

Намирам само откъслечна информация в нета а ме вълнува този проблем...

Благодаря ви предварително!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 790
margarete, нима не знаеш какви са правата и задълженията ти относно детето? Същите са, като на жените имащи брак. Бащата, при условие, че е припознал детето има същите права и задължения, каквито имаш и ти.
Не знам къде се декларира съжителство без брак-или в полицята или в общината. Не съм сигурна дали изобщо трябва да се декларира такова нещо.
Негативи от съжителство без брак за детето не би трябвало да има.
Процедурата по припознаване-в родилното след като родиш трябва да запишеш детето. Там задължително има представител, който записва децата. Казваш, че нямаш брак и искаш бащата да припознае детето. Дават ти една бланка, която попълваш, подписвате се двамата с таткото и после той отива в общината с документите. За да изкара акт за раждане. При условие, че детето е припознато, в акта ще присъства и името на бащата.

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Моля, ако някой има инфо да ми пусне линк или литература по въпроса...

С приятеля ми очакваме дете а нямаме брак нито съжителство, което някъде си се заявявало...

Много искам да прочета подробно какви са правата и задълженията ни относно детето и общото ни имущество и какви са негативите от съжителство без брак за детето, ако има такива...

Каква е процедурата по припознаване на детето и др. такива...

Намирам само откъслечна информация в нета а ме вълнува този проблем...

Благодаря ви предварително!


Трудно можеш да докажеш от кога съжителстваш с някой, ако не дай се боже се стигне до развод. В случая "общо имущество" не знам дали има. Детето естествено ви е наследник по всички правила.

# 6
  • Мнения: 210
Благодаря ти!
Но  не това питам , а и аз съм го разправяла на сам и на там по чатовете и на познати , пък и по въпроса - прегледах стотиците темички на изпищяли жени или мъже  не виждали децата си от години  ...

Та с приятеля ми решихме, вместо да се правим на много знаещи да проверим това онова и ако е по-добре за интересите на детето да се разпишем... Вероятно ще се консултираме с адвокат, но до тогава ми се ще да знам повече от това,че в родилното с нотариялна или пред сл. лице бащата ще го признае... Не сме от хората ,които просто попълват нещо си и се подписват насам ,натам защото така правят другите...

Искаше ми се ако някой е чел анализ на юрист на тези отношения някъде да ми каже къде...

Прочетохме и кодекса и цяла вечер се ровихме в нета , но така и не намерихме инфо което да е достатъчно обхватно и подробно...

Снощи към 2.00 вече така ми пушеше главата от четене, та мога да се закълна,че двама души могат да декларират че ще съжителстват на семейни начала newsm 78 и от там те са вече нова категория двойка - двойка без брак. Сега като се замисля може би са имали предвид,че след като живеят заедно...
Все едно, иска ми се да изчистя нещата... и не приемам гледищата на познати "Аз го държа с детето, няма да му го давам" , "Тя няма да види нито стотинка ако се разделим "...
В една връзка детето не трябва да е разменна монета и ако един ден се разделим трябва да дадем макс. от себе си ,за да е леко за детето...

Питам за професионално тълкуване а не за казал - рекъл. Laughing
Ще съм благодарна ако някой все пак нещо ми препоръча...

# 7
  • Мнения: 6 243
margarete, най-добра идея е наистина да се обърнете към адвокат, специалист по семейно и наследствено право.

След като се запознае с всички обстоятелства по случая, той/тя ще ви даде подборно и изчерпателно обяснение и отговори на всички въпроси. Този род консултации не са трудни, но най-разумно е да се правят на живо.

Успех!

# 8
  • Мнения: 6 155

Питам за професионално тълкуване а не за казал - рекъл. Laughing
Ще съм благодарна ако някой все пак нещо ми препоръча...

С това отношение... Tired
Отговориха ти - кратко и ясно.
Изясни се какво точно питаш и искаш да знаеш?!
С 1, максимум 2 изречения. Без да се луташ насам - натам  Wink

# 9
  • Мнения: 210
Ей Биби, какво отношение ?Shocked

Не се сърдете де, нищо лошо не съм искала да кажа...   spoko   

Нещо не си ме разбрала... Sad  Благодаря ви, знаех си ,че само така ще стане...

# 10
  • In the middle of nowhere
  • Мнения: 54
Съжителството все още никъде не се заявява. На какво искаш професионално тълкуване? Искаш някой от форума  да ти каже дали да сключиш граждански брак или не? Саня ти е отговорила - всички родители имат едни и същи права и задължения към децата си, без значение дали са сключили брак помежду си или не.


Много искам да прочета подробно какви са правата и задълженията ни относно детето и общото ни имущество
Да не би тук да е ключът от палатката? За детето ли питаш или как ще се уреждат имуществените ви отношения след това?

# 11
  • София
  • Мнения: 1 074
Ех пък и вие, бременна е жената   Grinning
Успокой се, миличка, всичко ще е наред. Ако нещо те притеснява относно имущество - или се оженете, или в договора за покупка се впишете и двамата като имена. А иначе - детето си ви е наследник. Не мисли прекалено и си пази здравето и нервите,  по-важният въпрос е дали таткото е на място. Ако имаш и най-малки подозрения, че може да ти скрои някой номер, просто се подсигури, но не потъвай в мрачни мисли.
  bouquet

# 12
  • Мнения: 210
Ами точно таткото поде инициятивата...
А и за брака се разубедих... преди той не искаше и много ме обиди, сега аз не искам... Sad
Само,че родителите ни и приятелите  постоянно тръбят ,че им се ходи на сватба и най-близките приятели се натискат да кумуват и сега- друга песен ... което е най-обидната причина някой да ти предложи брак...  Sad

Сега се опитват да ме убедят,че това било /остави в мой/ ,но в интерес на детето... Sad
Знам,че много осъдени бащи не плащат издръшка а и за 100 лв. мерси, знам че негови приятели и мои "не-приятели" са му дали "идеи", защото постоянно повтаря ,че ако си развалим отношенията не бива да използваме детето или да се караме за вещи ooooh!
И двамата знаем,че това няма да стане, но...
Няма да ви досаждам повече... Благодаря за съвета и за "мнението" относно моята скрита цел във въпроса smile3555

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Абе я се омъжи!  Grinning Ти знайш ли какъв екшън е това, какъв сеир? Защо ще лишаваш роднините от това?  Laughing

# 14
  • Мнения: 1 111
Абе я се омъжи!  Grinning Ти знайш ли какъв екшън е това, какъв сеир? Защо ще лишаваш роднините от това?  Laughing

хубава мотивировка Laughing

Общи условия

Активация на акаунт