Кърмата ми не се пуска! Помощ !

  • 566
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Здравейте мили мамита,
Имам нужда от помощ. От няколко дни насам кърмата ми се пуска все по-трудно. Беба много трудно понася този факт и доста плаче. А аз колкото по-тудно става, с толкова повече страх пристъпвам към всяко следващо кърмене, което май влошава нещата. Кърмим се без дохранване вече 3 месеца и 3 седмици. Давам вода, но гледам да не е много - просто я харесва много. Кърмя я на 2.30 - 3.00 часа. През нощта от скоро (преди спеше цяла нощ) се кърмим по 2 пъти - най-спокойно, т.е. без проблем. От скоро имам чувството, че кърмата ми намаля - няма вече грам прокапване на некърмещата гръд докато тя цока, а и след кърмене става все по-трудно да се изцеди каквото и да е било. Много ви благодаря! Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 1 252
Не ти ли мина през ума, че може да ти се е регулирала кърмата и затова да не капе от некърмещата гръд? И защо продължаваш да се цедиш? Не е необходимо след като кърмиш на поискване.
Намирисва ми на криза на растежа. Има моменти, когато бебето има нужда от повече кърма отколкото предлагаш за в момента. Порасналите нужди на бебето посрещни с по-често кърмене, СПРИ ВОДАТА. Колкото вода изпие бебето толкова по-малко кърма ще поеме.
За няколко дни се отдай изцяло на бебето. Кърми я по-често, по възможност и през нощта, когато лактацията е най-силна. Кърмата се регулира за няколко дни, имай търпение и ще продължите да се кърмите успешно. Успокой се и не мисли за проблеми при кърмене - мисли позитивно, гушкай си бебана и се наслаждавай на всеки миг с нея.
 Hug

# 2
  • Мнения: 458
Може да е криза на растежа,но най напред се успокой.Когато я кърмиш мисли колко ви е хубаво заедно така гушнати ,отпусни се ,ако искаш да стимулираш лактация си вземи български лактогонен чай /струва 1 лв и стига за 3 дни/,на мен много ми е помогнал ,даже го пиех редовно,за закуска хапвай мюсли,овесени ядки или варено жито,пий по 2 литра течности .Пожелавам ти успех ,и не забравяй че психиката ,спокойствието и почивката също са от значение  bouquet

# 3
  • Мнения: 238
И при нас имаше такъв период. Слагах я по-често да суче и за 2-3 дена всичко се нормализира. И при мен вече не капе от другата гърда, просто се е отрегулирала кърмата. Както са ти отговорили момичетата много е важно да се успокоиш, твоето безпокойство се предава на беба, наслаждавай се на моментите в които сте заедно. Успех   Hug

# 4
  • Мнения: 97
Присъединявам се към останалите.Всичко е точно както са ти го написали.Отпусни се и бъди уверена в себе си.До сега си успяла и няма начин да не може да продължаваш.Плюс това, винаги може да дадеш АМ, не се задълбочавай върху мисълта, че бебето може да остане недохранено.Нищо лошо не може да му се случи.
Начини да се отпуснеш в свободното време или преди кърмене:
-поглези се, направи нещо което ще ти достави удоволствие;
-изкъпи се, наслаждавай се на водата;
-помоли някой да ти направи масаж;
-пусни си приятна музика, затвори очи и мисли за хубавите моменти;
-пусни си филм, който харесваш, или някой ваш видеозапис, или отвори албум със снимки, когато седнеш да кърмиш.
Не забравяй, че това е  поредния период, който ще мине и повярвай, че всичко ще е ОК.
Както казва Карлсон, който живее на покрива:
 "Спокойствие, спокойствие и само спокойствие" Wink
Ще видиш, че ще успееш!

Общи условия

Активация на акаунт