Подсичането не минава

  • 951
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте!
От около месец моето бебе има леко червено дупе. В началото си мислех че е от смяната на памперсите и мазах с кремчета, правих бани от смрадлика и се оправи. Сега от около седмица дена пак е зачервено дупето. Бебка е на 5 месеца. Пак започнах с баните и кремчетата, но никакъв резултат-напротив в гънките са станали нещо като лишейчета и е по-релефно, а и я дразни. Лекарката ни я видя и каза че не е нищо сериозно и че няма нужда от по-специални кремове, защото това било понеже бебка била с по-бяла и по-нежна кожа. Аз обаче не мисля че е нормално!!!!
Какво ще  ме посъветвате вие? Как да постъпя? Каква процедура и козметика да използваме?

# 1
  • Мнения: 5 760
Ако даванате сокове или плодови пюрета, в които има цитросови плодове или сливи ги спрете и мажете зачервеното седалище с дактакорт или певизон 3 х дневно за 3-4 дни.

# 2
  • Мнения: 8
Благодаря Ви за бързият отговор!
От вчера започнах лечение с  с "дактакорт" и се надявам скоро да има ефект! Praynig

Не давам никакви пюрета, защото още не съм захранила бебка. Нашата педиатърка е за късното захранване. Аз мислех да започна когато стане на 5 месеца но заради "червеното дупе" все още не съм давала пюре. Според вас мога ли да започна да захранвам при условие че имаме проблем с дупето? Ще се радвам да чуя Вашето мнение!
Благодаря предварително!

# 3
  • Мнения: 5 760
Изчакайте да мине зачервяването и тогава го захранете.

Общи условия

Активация на акаунт