Отново за АБКМ и Фризопеп

  • 784
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте! Синът ми е със зверски колики вече шест месеца, които при преглед от гастроентеролог тази седмица бяха определени като АБКМ. Искам да уточня, че наддава съвсем нормално, няма обриви и т.н. Предписаха ни Фризопеп (на смесено хранене сме с Аптамил до момента), но както се сещате, той не ще и да го помирише даже. Въпроса ми е възможна ли е такава диагноза без г.ц. симптоми и съвет как да дам Фризопеп и да го пие. Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 133
за първи път чувам колики да са симптом на АБКМ??? ние сме с тази алергия откакто  вики стана на 1 месец, до 7 месес само кърмих и когато вече трябваше да дохранвам с ам не щя и да помирише фризопепа, дадох НАН- ХА и нямаше никакъв проблем, вече 3 месеца го пие и нищо , нашите симптоми бяха обрив, кръв и слуз в акото; защо не отидете и на друг лекар?

# 2
  • София
  • Мнения: 672
Ние сме с недоказана АБКМ. Симптомите бяха болезнени колики, газове и кръв и слуз в акото.Според нашият алерголог могат да се направят тестове след 6я месец така ,че при вас не трябва да има проблеми с уточняване на диагнозата..Просто отидете на алерголог. Моят син е на Фризопеп от 1 месец, но си го хапва без проблем. Чувала съм, че децата които са на кърма са свикнали със сладкото и отказват Фризопепа, но можеш да подсладиш с малко захар.

# 3
Ами и ние имаме освен коликите газове, от време на време и слуз в акото, но кръв не е имало или поне аз не съм виждала. Подсладих фризопепа с глюкоза и пак няма никакъв шанс да го пие - ужас. Можеш ли да ми кажеш кой е твоят алерголог?

# 4
  • Мнения: 914
Аз знам че водата трябва да бъде с определена температура, за да не горчи толкова млякото, мисля че трябваше да бъде хладка. В dir.bg  клуб алергии има
много инфо за АБКМ както и за Фризопеп-а.

# 5
  • София
  • Мнения: 672
Алерголога ни е д-р Мустаков, но съм чувала добри отзиви и за Д-р Арабаджиева, завеждащ Детско отделение към 2-ра Градска и д-р Жени Милева.

Общи условия

Активация на акаунт