Погача, къде има подходящо място в София ?

  • 9 082
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Здравейте,
Моля Ви , дайте идея , къде мога да направя погача на сина ми , извън дома.
Искам да поканя между 15-20 жени и се чудя, къде да ги събера.
Иска ми се да е уютно и приятно като обстановка
Ако се сещате за нещо подходящо , ще съм Ви много благодарна !
Очаквам предложенията Ви !
П.П. Търсих подобна тема във форума, но така и не намерих, ако има , моля покажете ми я !

# 1
  • Мнения: X
За мен няма по-подходящо място от дома за погача.

# 2
  • Мнения: 138
Съгласна съм , но нямам възможност да побера 20човека в апартамента, а бих искала да ги поканя всичките.
Чувала съм , че се правят и извън къщи.
Намерих един детски център в Гео Милев , където почти всяка събота и неделя се правят погачи  , но реших да ви попитам и вас.
Може да предложите нещо по хубаво......

# 3
  • София
  • Мнения: 1 230
Да, най-добре вкъщи, традицията казва, че трябва да присъстват само жени.

# 4
  • Germany
  • Мнения: 7 881
Погачата до колкото знам се прави на 40 ден на бебето... какъв клуб с толкова малко бебе? Аа лично поканих само най близките си приятелки вкъщи и мисля че това е най удачния вариант.

# 5
  • Мнения: 138
Както вече написах , нямам възможност вкъщи, затова търся друг вариант..........
А погача се прави след 40 дни . Ние вече сме по-големи и не ме притеснява това.

# 6
  • Мнения: 9 973
Щом там си преценила,не виждам защо не го направиш.Майната им на другите.Вкъщи,навън-все ще е погача! Hug

# 7
  • Мнения: 138
Искам да спазя традцията и да направя погача , но ви питам за подходящо място....
Ако сте ходили по детски центрове с децата си и ви е харесал салона за родители или сте били на погача извън дома на бебето , моля споделете !

# 8
  • Мнения: 1 155
Погачата се прави вкъщи. Според мен не е много подходящо да я правиш в детски клуб или в заведение.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 174
Ох, честно казано не ми се струва, че е добра идея да се прави погача в клуб.
Разбира се, зависи и от детенцето, но моето мъниче бая порева - поизплаши се от присъствието на толкова народ, а бяхме само 10 души.
Така че след ритуала си я прибрахме в нейната стая, аз и свекърва ми се редувахме да я гушкаме.
Ако сега трябваше да избирам, май направо бих пропуснала обичая, или бих свела гостите до 3-4 максимум.
Бебче на 40 дена е все още много мъничко, и май не е много удачно да се превръща поводът в празненство.
Ама това е мое мнение, продиктувано от личния ми опит, за други може и нещата да стоят по различен начин.

# 10
  • Мнения: 138
Благодаря за мнението ви!
Както вече написах , ние сме по-големи и нарочно не я направих , когато беше на 40 дена, защото знам , че им е трудно и стават много раздразнителни и реших да изчакам малко.
Мисля да направим ритуала с питката и след това съпруга ми да го прибере вкъщи , а аз да остана с гостите .
Това е идеята ми, а и съм чувала  , че се прави и не съм единствената.
Та.....ставаше въпрос за подходящо място.... 

# 11
  • Мнения: 5 940
И аз смятам, че гостите трябва да са сведени до най-близките. Моето бебе също много рева и всички се надпреварваха да ми дават съвети, доста изнервящо бееше. Накрая просто се молех определени хора да си тръгнат по-бързо и да си останем сами.

# 12
  • Мнения: 1 371
Ами всяко място е подходящо тогава. Бебето ще стои не повече от пет минутки тогава с вас. Детските центрове с деца, някои от които болни..... Защо не ги поканиш в Хепи в Мола? Или в Сити центъра има един готин ресторант (не помня името му).....

# 13
  • Мнения: 138
Това за Мола е идея, още повече , че живеем много близо до Мол-а.
Искаше ми се да има и нещо "детско" в празника.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 967
Искаше ми се да има и нещо "детско" в празника.

Ако има и някое друго малко детенци с гостенките, можеш и в детски клуб сигурно да го направиш Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт