Пращате ли не съвсем оздравялите си деца на училище

  • 990
  • 9
  •   1
Отговори
  • Хасково
  • Мнения: 726
Въпросът ми е ако детето е на антибиотик и на 4-5 ден вече е относително добре отива ли на училище или го оставяте добре да се излекува в къщи.

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
На 4-5 ден не е вече заразно за другите, но за неговото добро е редно да не ходи още.

# 2
  • Мнения: 385
Оставям си го вкъщи докато не се излекува напълно, после ще навакса с уроците.

# 3
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Задължително е първо оздравяването да е пълно, пък училището - после! Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако работата е стигнала до антибиотик, значи е сериозно. Детето си остава вкъщи докато се излекува напълно - поне до края на приема на антибиотика. По-важно е детето да се възстанови. Така ще пропусне още 1-2 дни да се доизлекува, а няма да се наложи още една седмица отсъствия, защото се е обострила старата болест.

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
В момента, в който няма температура и е жизнен, е на училище.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 692
На 4-5 ден не е вече заразно за другите, но за неговото добро е редно да не ходи още.
Peace

Съвестна съм в това отношение и държа синът ми в къщи докато се оправи напълно,същото важи и за дъщеря ми,която не ходи на училище,а на ясла.
За съжаление не всички родители така разсъждават,особено тези от групата на дъщеря ми.

# 7
  • Мнения: 24 467
За училището не знам, сега е ІІ клас и не се е разболявал милата учебна или настоящата година в учебно време.
Е, ако се разболее и се наложи лечение с АБ няма да го пратя, разбира се, ще си изкара болничният в къщи. Все пак е ученик, на възраст, на която можем да си позволим да остане у дома и сам. Проблемът е по- сериозен за децата от ДГ, които се разболяват и по- често и не можеш да ги оставиш сами в къщи и работещите им родители.

# 8
  • Мнения: 2 700
Да чукам на дърво, не се е разболявала досега, нито в първи, нито във втори клас. Praynig
Ако се стигне до АБ, със сигурност ще си остане(м) седмица вкъщи, но на следващата ще се наложи да я пусна. Аз лично поне до пети клас няма да я оставя сама вкъщи за цял ден.
Още повече, че в училище можеш да остъстваш само с бележка или максимум до 5 дни по домашни причини.

Миналата година имаше велик спор в този дух

# 9
  • Мнения: 934
Ако се чувства добре и иска да ходи.

Общи условия

Активация на акаунт