Захранване при АБКМ

  • 1 011
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 672
Здравейте скъпи мами! Моля ви за съвет относно захранването. Ние сме почти на 3 месеца и се чудя кога и как да захраня моят син Алекс. Още първият месец прояви симптоми на АКБМ и сега си хапваме Frizopep, а за съжаление не можах да кърмя. Алерголога при който ходим ни каза след 3я месец да започна да му давам сок от грозде или вишни. Нашата педиатърка ни каза след 3я месец да започваме със сокче ябълки или моркови, а това с гроздето било абсурдно. Изчетох много материали и в крайна сметка се насочвам да се захранваме след 5я месец с оризова безмлечна каша, а след това по малко картоф, морков, тиква. Плодовете били по силно алергенни и мисля да изчакам с тях. Имаме още време, но искам да зная дали трябва да слушам лекарите или аз сама да вземам решението...

# 1
  • Мнения: 9 467
Този "алерголог"  #Crazy #Crazy #Crazy
Предвид вече масовото становище за късно захранване...а да не говорим и диагнозата при Алекс-определено не слушай разни докита а изнтуицията си! Naughty
Абсолютно си права -дори ако захраниш след 6-ия най-добре Peace
Схемата за начално захранване е ОК /нали имаш предвид оризово брашно?/..относно тиквата чета различни мнения newsm78 въпреки че нашият син яде "пуйка с тиква" сутрин, обед и вечер в продължение на 3 месеца hahaha /как не му писна Rolling Eyes/ и немаше кахър.
Успех!  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 672
Благодаря за подкрепата  Hug Hug Hug
Наистина ще изчакам и ще започна с оризовите каши (от оризово брашно Simple Smile
А дотогава ще събирам още инфо

# 3
  • Мнения: 508
Аз лично бих изчакала поне до 6-ти месец. И след това постепенно ще въведа безмалечни каши и зеленчуците
Детето на моя приятелка ес дерматит . Алерголога я посъветвал, бебето да си пие Фризопепа поне до 6 м.

# 4
  • Мнения: 924
Детенцето ми имаше АБКМ. Израстна я до 2рата годинка. Само ще ти кажа да намериш друг алерголог, защото този няма представа за какво говори...
Иначе, захранва се не по-рано от 6 месец, изключително внимателно и бавно. Не можеш да купуваш готови млечни пюрета, трябва да ги приготвяш с Фризопепа. За детска кухня и дума не може да става. Яйце, риба, телешко се дават след годинка. Можеш да използваш соево сирене към 8-9 месец.
Детайлите са много и подходът трябва да е индивидуален. Ако се консултираш с читав детски алерголог/гастроентеролог вероятността да преодолеете алергията е много голяма, сама знаеш колко е важно това за детето.

Желая ти успех в борбата!!!

П.С. Със сок не се захранва, а сокове на деца с АБКМ се дават след годинка... Иначе само по себе си даването на сок от грозде за първи път не е никак абсурдно и се препоръчва в доста държави. Тук се сещам, че и цитрусите са табу.

# 5
  • Мнения: 1 877
А при кой алерголог го водиш?

# 6
  • София
  • Мнения: 672
При д-р Мустаков. Ако сте доволни от някой конкретен моля да ми дадете координати Simple Smile ама по възможност в София

Общи условия

Активация на акаунт