Есента дойде и косата ми пожълтя като есенно листо...

  • 696
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622
Както всяка година, така и сега като дойде есен и косата ми става жълтеникава, а иначе става бяло руса. Не мога да я понасям такава и вече сериозно се замислям да си сменя боята. От много години използвам Фармаколор. Пробвала съм и други, но все не се получаваше търсеният ефект и накрая пак се връщах към познатата боя...

Сега съм хвърлила око на Лореал, но не знам дали някой има опит с нея и дали ще направи цвета на косата ми по-бял? Искам да постигна това само с боя, без да я обезцветявам с блондор(и да ми се накъса  Sick) Сега състоянието на косата ми е отлично, жива и лъскава е. Искам с хубава боя, да стане по-бяло руса, но да си остане все така хубава...

Идеи?

И мнение за Лореал(и кой цвят и вид точно, че май са няколко  newsm78)

# 1
  • Мнения: 3 622
Аз съм за Вела Колестон от колкото Лореал. А ми ти сама ли се боядисваш  newsm78

# 2
  • Мнения: 3 576
Аз съм за Вела Колестон от колкото Лореал. А ми ти сама ли се боядисваш  newsm78
Въобще не ми хвали Велла, особено професионалната серия Колестон.
Точно с такава ми изгоря косата!!
 #Cussing out

Буба - ако ти жълтее защо не я матираш с някой оцветяващ шампоан или балсам??
След това можеш да пробваш с безамонячен Лореал, ако и с него не стане, пробвай с амонячен.
Само не си взимай Палете, че и то е доста силно и скапва косата...

# 3
  • Мнения: 5 622

 Сама се правя, да(или мъжа ми ме боядисва)

С матиращ шампоан съм се правила, не става нищо  Confused

С Вела съм се правила сякаш навремето(ако не бъркам) и косата ми придоби зеленикав отенък  ooooh!

Наде, с какво се правиш ти? Обезцветяваш ли я?

Сбезамонячен Лореал дали ще стане.....малко ме съмнява..Препоръчайте някой конкретен цвят, защото вчера ги гледах в магазина и няма да мога да се спра на цвят сама, абсурд, направо...те са хиляди тонове и отенъци..

# 4
  • Мнения: 3 576
Не я обезцетявам, това е равносилно на смърт за косата....  ooooh!
Само боя.
Преди ме правеха с Вела, за кратко минах през Лореал, но цвета въобще не ми стана, та сега последно с Кюн.
Навсякъде окислителя е 9-ка, т.е не ми слагат най-силното.
Доволна съм, цвета ми стана много приятен, а не усетих щипане, уж били щадящи.

По принцип с Палете С10 ще ти стане хубав цвета, сивкаво бяло русо, но е много силна боята, затова не ти я препоръчвам.
Едно време съм се правила с нея.
Най-добрия вариант е да отидеш на фризьор, нямам опит с боите по магазините.

# 5
  • Мнения: 5 622
Не я обезцетявам, това е равносилно на смърт за косата....  ooooh!
Само боя.


Да, на същото мнение съм и аз...

Не искам на фризьор, защото ми е много задължаващо. В къщи съм свикнала и се правя така от 15 години(16 даже). Като видя, че съм за боядисване хоп, вадя боята и готово..Никъде не ми се налага да излизам, да запазвам часове.( в други теми съм писала каква досада ми е посещението на фризьор  ooooh!)

Каква е тази боя Кюн? Имаш ли картинка да я видя? Как се пише? Нищо не ми говори защото....  Thinking

А иначе аз с фармаколор-а, се правя с 40%, пак не ми щипе и не ми изгаря косата(моята не е много тънка, добре и понася)

Сега се сетих, че преи време, в опитите си да сменя боята съм пробвала и Лореал, ама нищо не стана(май се получи нещо като светло кафяв цвят) и както винаги, пак се върнах на Фармаколор-а...  Tired

# 6
  • Мнения: 3 576
Виж, доколкото разбирам имаш нужд от освежаване на цвета.
Сега се сетих, че можеш да се пробваш както правят в салоните - правиш си корените както обикновено (предполагам не се боядисваш всеки път цялата), след това си вземи светла сивкава боя и я разреждаш доста с шампоан, намазваш цялата коса и стоиш 15-20 мин.
Така оцветителя много се разрежда и трябва да ти придаде само лек отенък  Peace

# 7
  • Мнения: 477
Пробвай Selective , Cramer, Elgon ...

Общи условия

Активация на акаунт