Нова общинска приумица в яслите

  • 4 680
  • 70
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 529
Днес като отидох да взема малчо от яслата, лелката ме сюрпризира с една детска книжка, която им връчили от общината. Та въпросната книжка носеща гръмкото наименование "Портфолио за деца от една до три годинки" струва скромните 9 лева и е задължително да си я купиш. Ясно е, че не могат да ме задължат насила, но другият вариант е да не я купя и детето ми да си седи без книжка. А пък не мога да го оставя без нея, понеже предназначението й е да служи като учебник на децата и един вид ще си имат нещо като занятия по нея. Дотук добре - 9-те лева ги дадох без да се замисля, дето се казва само цигарите ми струват повече. Подразни ме обаче начинът, по който се налага закупуването на книжката, а и всъщност въпросната книжка представлява една папка, в която са прибрани приблизително 30-на (не съм ги броила) хвърчащи листа. Дори не са си направили труда да ги оформят като книжка! Та въпроса ми е: има ли ги тези "книжки" и във вашите ясли и какво мислите за тях? Защото за мен тези 9 лева може и да не са проблем, но има семейства за които са, и сега вместо да съберем пари за играчки в яслата, ще ги дадем за хвърчащи боклуци!  #Cussing out

# 1
  • Мнения: 952
на мен днес нищо не са ми предлагали. Днес ги питах дали имат намерение да стачкуват, те уж казаха че няма за сега. Но тази книжка няма да се учудя ако почнат да я предлагат и при нас щом се е почнало...важното е поне да свърши някаква работа, децата да се научат на нещо.  Но нека поне е книжка с картники а не папка с хвърчащи листи на какво отгоре 9лв. като искат да ни вземат парите поне да е направено добре Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 2 885
А анкети и въпросници за майката има ли в тази "скъпа" книжка?
Щото явно нашата психоложка пише дипломна работа и ме изненадват да попълвам едни хвърчащи листи, по 3 страници всеки път.... ooooh!

# 3
  • Мнения: 293
В нашата ясла днес имаше родителска среща и никой не ни каза за такова задължително четиво newsm78

# 4
  • Мнения: 5 393
В яслата на Иво все още няма такава "книжка".
И за стачка не се споменава.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 043
При нас няма. През септември събрахме по 15 лв. да им купим играчки и книжки. Това е всичко за сега.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 688
Не са казвали нищо за задължителна книжка...
Другата седмица има родителска среща може за тогава да я "пазят" Simple Smile

# 7
  • Мнения: 24 467
Ядосвам се, когато някой ме изнудва. Не бих я купила. За децата в ДГ учебниците дори в подготвителната група не се купуват от родителите. За ясла е направо смешно да се говори за "учебници".

# 8
  • Мнения: 296
Не знам дали е "общинска" приумица или така им е по лесно на лелките да кажат, а някой в яслата си взема комисионната, за да ни я пробута.
И ние се сдобихме с въпросното "помагало"( само на предучилищните групи учебниците били безплатни). Репликата на директорката беше "Ако искате да си я купите, ама тя вече е доставена и са в склада..." не ми се занимаваше да си обясняваме, че има и по евтини, да не кажа, че и доста по качествени материали за тази възраст.
Разгледах я отгоре отгоре- на мен това не ми хареса, според мен и на детето ми няма да му хареса, но ще я взема да си я снимам- все пак съм я платила и си я наша, не мисля че ще ми откажат да ми я дадат за 1 вечер и ще дам и по компетентно мнение.
И да кажа, че не 9, а и 90 лева ще дам стига да е полезно, удачно и да забавляват децата с него, но много искрено се съмнявам че точно с тези 20 тина листчета ще успеят.

# 9
  • Мнения: 494
Ядосвам се, когато някой ме изнудва. Не бих я купила. За децата в ДГ учебниците дори в подготвителната група не се купуват от родителите. За ясла е направо смешно да се говори за "учебници".
 
  Мда! То още малко, в следродилно още ще започнат да ни карат да купуваме "учебници" за бебоците  Laughing Laughing Laughing. Че и "портфолио" го нарекли! Да си паднеш от смях! Много претенциозно! Да не е ясла за наследници на Айнщайн...а, чакай, той човекът до 5-годишен са го мислели за бавноразвиващ се, та сравнението не е много удачно... Laughing

# 10
  • Мнения: 24 467
Ма какво говориш, още израждащата акушерка ще вземе да размахва портфолио и учебници по Английски, като му просветне на бебето- това да е първото, което види, че у него да се фане.
Боже, че то в яслите хората си записват децата от 10 месечна възраст. Много умни тея деца, бе!

# 11
  • Мнения: 296
Абе то няма лошо да има някакви табла с животни, с плодове ей такива неща- верно да учат нещо, но според мен част от тези материали са за над 3 годишни, моето няма 2 - сигурно се предполага, че ще се разучават по 1  листче на месец таман като станат 12 месечните на 3 години да са завършили "курса"(само ми е малко бедна фантазията как се опазват тез бумаги за толкова време)

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
По такива помагала учат в нашата детска градина. Папка с листи А4. Има за оцветяване, свързване по групи и ала-бала. Не знам какви са заданията за яслените групи Thinking предвид уменията на децата 1-3 години...

Но - въпросните помагала са хубави (ако са същите) и идеята е, след като е работило детето през седмицата, в петък (или в края на месеца) да ви дадат творенията му, да си ги събирате и пазите.

# 13
  • Мнения: 24 467
Че то до 2-годишна възраст повечето деца не могат да държат молив, ка- моли да рисуват, пък за ножици, лепила и тем подобни- да не говорим. Направо ми е смешно.
Ето същността на "портфолио":
http://bglog.net/Obrazovanie/11192
Едва ли някой може да си представи, как едногодишното бебе, дето още не може да ходи в пътя, полага целенасочен труд, постига резултати от същия, които могат да бъдат оценени и т.н.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Ами хубаво, там има поле за коментари - коментирайте.

Общи условия

Активация на акаунт