Остра уртикария

  • 19 442
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 063
Моля, споделете вашият опит. Вече втори месец съм с тази диагноза. Общувам с дерматолог - нищо дотук. Противоалергичните таблетки не ми вършат работа. Интерсува ме освен пълна кръвна картина какви други изследвания да направя?

# 1
  • Мнения: 1 063
Препоръчайте дерматолог, от който сте останали доволни. Явно ще сменям този.

# 2
 Thinking
Пазиш ли диета - безмесна, безмлечна, без бобови храни? Поне докато ти минат обривите...

# 3
  • Мнения: 1 063
Да, още повече че не ям месо, яйца, а вече и други млечни продукти. Само на варени зеленчуци съм.

# 4
# 5
  • Мнения: 1 063
nano    bouquet!
Почти всичко в нета съм прочела по въпроса (другото му наименование е копривна треска). И с книги разполагам. От години съм на  вегетариански режим (по собствено желание).
Спазвам всичко, но при мен непрекъснато се провокира от вода, студен и топъл въздух, от досег с предмети. И храна. 
В момента съм на билколечение.
 Tired

# 6
  • Мнения: 1 063
Темата би могла да бъде полезна за някого и затова ще похваля продуктите за лица на Avene - серията за зачервявания. Двата крема Diroseal нощен и дневният Antirougeurs, който е с фактор 10. Спасяват! Препоръчани ми са от дерматолог.

# 7
  • Мнения: 4 150
Какво я предиzвика? Лекарства?

# 8
  • Мнения: 1 984
Какво я предиzвика? Лекарства?
по често тук ги предизвикват добавки в храната...онези дето имат Е-
все още ползват много забранени... нали няма санкции...

# 9
  • Мнения: 4 150
Ив,
Интересни продукти,само че при уртикария вьнШна намеса не помага. Peace

Тонев,
И това не е иzключено раzбира се.Не zнаех,4е се полzват zабранени в БГ....

# 10
  • Мнения: 1 984
Ив,
Интересни продукти,само че при уртикария вьнШна намеса не помага. Peace

Тонев,
И това не е иzключено раzбира се.Не zнаех,4е се полzват zабранени в БГ....
не им дават да са за износ само за вътрешно ползване.  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out

# 11
  • Мнения: X
Ив,уртикарията по цялото тяло ли е или само по лицето?
Аз бях получила тежка уртикария(копривна треска),като алергична реакция от антибиотика Аугоментин.Уртикарията ми беше придружена с температура 37,8.Спешно ме приеха в болница.От всяка следваща система,уртикарията ми избледняваше.След 4 дни,кожата ми беше се изчистила страхотно.Не само от уртикарията,ами и от пъпки.Имам проблемна кожа.
Не знам защо така се получи,но никога не бях имала толкова чиста кожа.А съм пробвала какви ли не кремове.Изглежда проблема ми е вътрешен,а не външен.Но не може през 2 месеца да съм на системи(питах,а лекарите бяха категорични,че не е възможно).За съжаление,пъпките се появиха отново след 2 месеца.Но уртикарията,не,слава богу.Но винаги предупреждавам за нея,когато ми изписват лекарства.

# 12
  • Мнения: 3 525
Ще ти споделя какво се получи при мен. Страдах от уртикария 2 години. Противоалергичните също не ми действаха, бях и на диета и пак нищо - това беше 93-94г. Изчезна си сама. Единственото различно, което ми се случи бе че точно тогава се преместих да живея в друго жилище и друг квартал. След като се преместих от там тя изчезна, така както се и беше появила. Няколко години след този случай се усетих, че вече уртикарията я няма, споделих с лекар и той каза, че може и там да се е криела причината. Но това е само моят опит с гадните сърбежи и обриви, ако искаш консултирай се с лекар.

# 13
  • Мнения: 1 063
Благодаря ви, че сте се включили в темата!  bouquet
Не е ясно от какво се е провокирала при мен. Алерголога каза, че може и никога да не разбера.
Кремовете споменати от мен (на Avene) наистина действат за лице. Особено нощният. Но не са лечебни, само помагат да изчезне зачервяването. За обривите по тялото за съжаление...няма какво да се направи за да се облекчат...
Обривите прудружени със сърбежи  ooooh! при мен са по тялото. На лицето един -два пъти ми се е случвало да се появят като зачервявания.
Не знам как я овладях (под контрол на иридолог вземах пелин стрит на прах) или се успокоиха нещата от само себе си, сега имам обриви все още, но без сърбежи. Антиалергичните таблети започнаха да ми действат. Предписани ми са за три месеца.
Но имам алергия към найлонови пликове, пластмасови изделия, вълна като материя, и наистина храни с консерванти. Ей такива неща.

# 14
  • София
  • Мнения: 66
Здравей Ив,

имам подобен на теб проблем.
Моята диагноза е хронична идиопатична утрикария #Crazy.
Може да се развие от всичко и по всяко време.Особено податлива съм на емоции/положителни и отрицателни/.Всичко ми е било в главата ми обясняват докторите.
Минала съм през противоалергичните хапчета,през диетите и нищо.Пила съм също и РОЗОВА ВОДА Sick

Подложих се на хомеопатия и психотерапия.
След лечение пак съм имала кризи.
Вече незнам какво би ми помогнало.
Забелязала съм,че когато не мисля за нея и за проблема не ме навестява Laughing.

Уртикарията не я пожелавам на никого.
А ти Ив дано да я пребориш.
Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт