Отново за ваксините/Канада

  • 606
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Покрай тези ваксини вече сън не ме лови...Не че може да се вярва на всичко написано или че тази информация ще ме успокои напълно,но намерих това и ми се искаше да го споделя с другите майки в Канада:
"In Canada, the only routine vaccine for children that contains thimerosal is the hepatitis B vaccine. A new generation of hepatitis B vaccine products with no thimerosal added as a preservative is now available. "
А статията е :
http://www.hc-sc.gc.ca/english/iyh/medical/misconceptions.html

# 1
  • Мнения: 3 394
И какъв тточно ти е въпроса Confused

# 2
  • Мнения: 2 452
Цитат на: nia_r
Покрай тези ваксини вече сън не ме лови...Не че може да се вярва на всичко написано или че тази информация ще ме успокои напълно,но намерих това и ми се искаше да го споделя с другите майки в Канада:
"In Canada, the only routine vaccine for children that contains thimerosal is the hepatitis B vaccine. A new generation of hepatitis B vaccine products with no thimerosal added as a preservative is now available. "
А статията е :
http://www.hc-sc.gc.ca/english/iyh/medical/misconceptions.html


Защо се притесняваш толкова за ваксините? Има толкова по-страшни неща от тях. А хепатит Б ваксината се слага в училищна възраст, т.е. години след като вероятността от проява на аутизъм е отминала (тимерозала е с недоказана, но вероятна връзка с развитието на аутизъм).

# 3
  • Мнения: 822
Не,Лаура,не се притеснявам  за ваксините изобщо,а конкретно за MMR-ваксината...Това го пуснах във връзка с темите за Тримовакс от другите форуми...Притеснявам се,защото както вече споделих имаме познати,чието дете е с аутизъм.Майката в един разговор преди време почти ме накара да се чувствам безотговорна,защото подлагам детето си на това....А и многото теми,които се пускат тук са достатъчно свидетелство,че не се притеснявам само аз...Иначе аз съм по-скоро "за" ваксините и на детето си слагам не само задължителните,но и препоръчителните ваксини...Това по-скоро го пускам като малко успокоение,че поне в Канада ваксините според този сайт,който все пак е официален,не съдържат тимерозал...
Вярвам донякъде на лекарката си,но според мен не е нормално,когато и задавам въпроси във връзка с дадена ваксина,да ми отговаря,че няма информация или не знае...Това поражда само съмнения у една майка,които могат да прерастнат и в чувство за вина,ако имаш и нагледен пример срещу себе си...
Та затова го пуснах това инфо-и за малко успокоение и за самоуспокоение... Embarassed Извинявам се,ако съм внесла някакво объркване... Embarassed  Laughing

# 4
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Laura

 А хепатит Б ваксината се слага в училищна възраст, т.е. години след като вероятността от проява на аутизъм е отминала (тимерозала е с недоказана, но вероятна връзка с развитието на аутизъм).


Хепатит Б се слага в Бг още докато са бебоци.
И аз я слагам на Стела по желание, остава ни 3-тия лот

# 5
  • Мнения: 1 283
В България се слага още в болницата,а тук не е задължителна но аз сложих на малката(струваше $35)

# 6
  • Мнения: 3 394
Цитат на: HOLY
В България се слага още в болницата,а тук не е задължителна но аз сложих на малката(струваше $35)

тоже,но 23 паунда за всеки лот-до тук 46 Imp

# 7
  • Мнения: 7 430
Аз не съм сложила на малкия, но и въобще не се притеснявам....някой ден живот и здраве и това ще направя....

Ама ти споко..... smile3503

Общи условия

Активация на акаунт