Ечемик

  • 22 043
  • 24
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 922
Момичета помагайте със съвети моля, защото много съм се ошашкала...
Септември на морето Бобо се събуди една сутрин с подут клепач на едното оченце. Реших, че нещо го е ухапало / случвало се е и друг път/ и не обърнах особено внимание. След няколко дни видимо всичко беше наред. Преди няколко седмици, обаче се загледах в същото оченце и видях, че на клепача име нещо като бучка. Миналата седмица беше при педиатъра, че е болен и той ни прати на очен. Жената каза ечемик и ми обясни, че се махал само с операция Sad. Според нея нямало смисъл за момента да го пипаме обаче, защото не бил възпален. Да, но от тази сутрин клепача пак е подут и зачервен. Направо съм пред истерия. Не искам да го оперират, да не говорим, че още е болен и не виждам как ще стане. Аз добре си спомням, че като дете съм имала няколко пъти и майка ми ми правеше компреси с лайка няколко дни и те се пукаха, жената която го гледа до скоро каза, че едно време са ги лекували с компреси с ленено семе... но не знам дали да пробвам при малкия, защото той все пак е на 3. Споделете моля вие как сте процедирали, ако ви се случвало и въобще всичко което ви хрумне по темата.

# 1
  • Germany
  • Мнения: 7 922
Никой ли не се е сблъсквал с този проблем?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 5 630
Аз лично нищо не правя. Просто си го оставям. Когато излизат му се подува клепача, а по някое време просто се отварят и си изтичат.

# 3
  • Мнения: 1 080
Очната не ви ли даде мехлем ? Иначе топли компреси помагат .

Последна редакция: чт, 15 ное 2007, 19:32 от catch

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Заведи го на лекар, ще му изпишат капки, които ще помогнат. Аз знам да се натърка със злато. Опитай и това.

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 922
Благодаря! Вече правим компреси, а в понеделник сме на преглед при детски очен. Дано се спука дотогава.

# 6
  • Мнения: 90
Като дете сигурно на месец по 3 пъти ми излизаха ечемици. Много ми помагаха компреси с топла вода. Чаках ги да се спукат сами и само си промивах след това, голямо облекчение си беше. Дано се възстановите бързо и да не ви намира пак, че е много непричтни и болезнено. Успех!!!

# 7
  • Мнения: 3 146
В Лоранс Перну четох веднъж, там пише, че при малките деца няма смисъл нищо да се предприема, защото компресите само ги раздразват, минавало си само. За първи път чувам за операция! Да не би да не ечемик?

# 8
  • Мнения: 1 080
Понеже през доста мъки минахме с постоянни ечемици - обясниха ми ,че ечемикът се капсулирал и трябвало да го оперират .Аз повече не отидох при тази лекарка де .Но ечемиците дълго време седяха .Топлите компреси помагат -  пълнех стъклено шишенце с вода и го слагах на окото .
Moni , стискам палци да се оправи детето .Но без мехлем по-трудно ще стане .

# 9
  • Germany
  • Мнения: 7 922
И на мен първата лекарка ми обясни че се е капсуловал и ще трябва операция и аз затова така съм се ошашкала. Детския очен с които се свързах, каза топли компреси  и капки до понеделник и да го заведа да го видят. Стискайте палци да не се наложи да го оперират!

# 10
  • Мнения: 3 146
Дано се оправи само с пакпите и компресите  Praynig Praynig

# 11
  • Мнения: 657
 Синът ни имаше ечемици, първо беше един след известно време излязоха още. Заведи детенцето на детски офтаомолог за да се изясни каква е причината за появата на ечемик(при нас се оказа срив на имунитета). Един минаваше, друг излизаше, водих го при различни очни лекари и всеки казваше различно, докато не попаднахме на добър специалист в гр.Пловдив с подходящ мехлем и имуностимулатор се оправиха нещата. Но е важно да откриете причината за появата, за да се знае по нататък как да се процедира.

# 12
  • Мнения: 482
Само не операция Naughty...преживях го това нещо преди два месеца и не беше изобщо приятно. За мен не самата операция ами периода след това беше неприятен. Точно такова топче имах на горния клепач, който упорито си стоя няколко месеца, и две очни лекарки подтвърдиха, че е капсулиран ечемик и се маха само с операция #Cussing out Слагах капки, кремче, топло..нищо не ми помогна и много ме дразнеше че е там като се погледна в огледалото ,та накрая реших да ми го махнат оперативно.  Confused Цялото нещо трая около 10 минути. Сложи ми упойка на самия клепач (това беше гадничко,защото точно с една тънка игла се слага и на мен ми сложи двойна доза, защото като ми постави първата след две минути все още си усещах окото). И после с едни щипки хваща окото и го обръща клепача с тях и пука ечемика, почиства гнойта. После сложи превръзка на окото, на другия ден ходих да ми го промие, да смени превръзката и на третия ден вече можех да сваля превръзката. Защо казвам че периода след това беше неприятен: първо деня с превръзката- все пак имаме две очи и сме свикнали да гледаме и с двете, а така беше много кофти (някак си не мога да си го представя малко дете да го преживее това  Rolling Eyes Много съжалявам ако в момента те плаша, но просто исках да ти разкажа как точно протича всичко, за да прецениш сама какво да направиш  Peace), а после след като свалих превръзката беше гадно, защото от това око що гной изтече..много гадно беше, стоя подуто цяла седмица, не можех да се покажа навън без слънчеви очила.
Сега не бих го направила в никакъв случай. Ще обясня и защо. По принцип явно имунната ми система се е сринала преди 1 година. Тогава отслабнах за много кратък период с 10 кг без да спазвам диета или каквото и да е, просто нямах апетит. В резултат започнаха да ми излизат ечемици(никога дотогава не съм имала, дори като малка), но предимно бяха на долния клепач и се пукаха сами. А този на горния някак си се капсулира (всъщност капсулираните ечемици лекарката ги наричаше : халацион, няма да намериш инфо в нета на български, търсила съм много. Ако знаеш руски или английски можеш да се пробваш Wink , и докато се реша да го махна беше ми излязъл и още един такъв но на другия клепач. Добре че лекарката ми каза, че не може да махне и двама през две седмици например ами е по-добре да се изчака, та след като ми махна единия аз изобщо се отказах да ми маха другия Naughty Реших да се разровя повече и намерих един пост от друг форум ( май това беше линка :http://club.biberonbg.com/read.php?14,330826,339037,quote=1#REPLY  на mitja отговора), където една мама е ползвала очанка (билка) за да лекува ечемици на детето си. Реших, че няма да ми навреди и се захванах с комреси с топло, очанка на чайче 3 пъти на ден по 50 гр., и промивки с лайка и очанка. Мога да кажа че след 1 месец капсулирания ечемик се пукна, и нови ечемици не ми излизаха докато пих чайчето и правих промивки. С след оператината намеса, уж ме бяха уверили че няма да остане белег, понеже се прави всичко от вътрешната страна на клепача, ами не съм сляпа...като се вгледам в огледалото и се вижда точно там, където е бил ечемика едно малко белегче #2gunfire Така че...в твоя случай предполагам поне промивки може да пробваш, знам ли..струва си поне да опиташ отколкото да се съгласяваш на операцията. newsm78
Дано да се оправи Бобо и да ти е жив и здрав. Hug

# 13
  • Мнения: 33
Заведи го на лекар, ще му изпишат капки, които ще помогнат. Аз знам да се натърка със злато. Опитай и това.
Дъщеря ми имаше ечемик преди две седмици, очната лекарка изписа капки и мехлем. Отделно аз и правих топли компреси 3 пъти на ден, както и натъркване със злато. За общо 4 дена мина. От тогава не е имала повторно, но да видим....

# 14
  • Germany
  • Мнения: 7 922
Ходихме при д-р Топов от Детска очна клиника и той каза, че няма нужда да правим операция за сега. обяснил е на мъжа ми че при децата много често дори капсулованите ечемици изчезват от само себе си и че особено в момента както е възпален операцията въобще не добра идея. За компресите каза, че имат смисъл само първите няколко дни. Ще слагаме капки още 10 дни и ще се надяваме да изчезне сам.
Благодаря на всички за отговорите и съветите!

Общи условия

Активация на акаунт