Има ли Господ и вярвате ли в него? - V

  • 28 490
  • 860
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 822
Е хе! Аз съм първа и се записвам!
 smile3523

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да се запиша и тук- още не съм повярвала. Не би било лошо, но не ми идва отвътре.

# 3
  • Мнения: 14 471
Да се запиша и тук- още не съм повярвала. Не би било лошо, но не ми идва отвътре.

ще, ще Wink

# 4
  • Мнения: 1 849
Едни мои приятели преди години бяха направили мюзикъл "Танцувал ли си с ангели", беше много силен, за съжаление тогава не разполагаха с техника да заснемат представленията...
Та разказваше се за един уличен музикант, които се чуди има ли смисъл да живее и постоянно дявола му нашепваше "Какъв е смисълът да си на този свят?"... и точно преди да се застреля, той извика "Ако има някой, ако някой ме чува, помоооощ!" и Бог му се откри...
Тогава му показа колко много хора са се молили за него преди, за които той дори не е и подозирал... Та пееха една песен "Ти не си сам, ти не си сам, някой се моли за теб в нощта..."
Това е за теб Рени  Hug Просто извикай, към Него и знай ти не си сама!

# 5
  • Мнения: 473
Прекалено е личен въпроса, но имайки впредвид, че форумките сме си като сестри, ще отговоря - вярвам и усещам връзката си с бога. Никой не ме е учил и карал да вярвам, майка ми е атеист, но аз имам вътрешно усещане, че има бог и той ни поднася изпитания цял живот. Аз лично силно вярвам, че съм любимка на бога,  защото всичко което съм искала ми се е случило, но винаги внимавам какво си пожелавам.

# 6
  • Мнения: 335
Извинявам се, не следих 2-3 тома от поредицата (на темата).

Но това от новините днес ме впечатли и реших, че точно вас трябва да попитам.

Вярно ли?
Православните (без Москва) признаха върховенството на папата/15 ноември 2007
http://dnes.dir.bg/2007/11/15/news2337498.html

# 7
  • Мнения: 14 471
и аз го видях това. странно  newsm78

# 8
  • Мнения: 335
Не ми харесва.
Историята на православното християнство, напълно чиста откъм кръв и насилие "в името на Господ", е това, което ме караше да уважавам и Православната църква.

# 9
# 10
  • Мнения: 1 263
Кои са критериите,по които определяте,че сте християни или любимци на Бог?
В това филмче може да откриете интересни разсъждения по тази тема:
http://www.hristianstvo.net/?p=40

# 11
  • Мнения: 135
А тема в смисъл - "Как да живеем в съответствие с Божествените закони и как да се свързваме с Бога"? Praynig

# 12
  • Мнения: 3 674
Е затова аз лично не уважавам църквите/не съм привърженик...Peace  Всяка с нейните догми и правила строгост и забрани.... Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 2
Е затова аз лично не уважавам църквите/не съм привърженик...Peace  Всяка с нейните догми и правила строгост и забрани.... Rolling Eyes

Правилата обикновено се създават от хората , а Христос ще дойде , за да вземе точно една църква - която ще бъде "без петно и бръчка" както пише в библията.

# 14
  • Мнения: 14 471
А тема в смисъл - "Как да живеем в съответствие с Божествените закони и как да се свързваме с Бога"? Praynig

е цяла тема? отговорът на този въпрос е твърде кратък и много лесен - чрез кръщение и молитва.

Общи условия

Активация на акаунт